Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyże przy drogach
Autor Wiadomość
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Krzyże przy drogach
a co do policji....krzyże w miejscach publicznych to też takie, które stoją przy drodze i informują że w tym miejscu zdarzył się wypadek. Nie tylko informują także nakazują zwolnić, ostrzegają że to miejsce jest niebezpieczne ale i są miejscem pamięci dla rodzin ofiar.

podsłuchane z audycji Radia eR o Krzyżu, Uśmiech

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
21-09-2007 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
gradzia napisał(a):Nie tylko informują także nakazują zwolnić, ostrzegają że to miejsce jest niebezpieczne ale i są miejscem pamięci dla rodzin ofiar.
Pozwolę sobie na Off topic:
mnie te krzyże drażnią. Albo inaczej: drażnią mnie znicze palone przy nich. W nocy sprawiają wrażenie, iż ktoś na poboczu stoi autem (czerwone znicze) lub, że cofa (znicze białe). Oba sprawiają, iż powstaje realne zagrożenie bezpiecznej jazdy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-09-2007 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):Pozwolę sobie na Off topic:
mnie te krzyże drażnią. Albo inaczej: drażnią mnie znicze palone przy nich. W nocy sprawiają wrażenie, iż ktoś na poboczu stoi autem (czerwone znicze) lub, że cofa (znicze białe). Oba sprawiają, iż powstaje realne zagrożenie bezpiecznej jazdy.
Offtopic:
nie uważam żeby powstawało realne zagrożenie bo jak sie pali jeden znicz w dodatku na poboczu to raczej nie daje tak silnego światła jak reflektor samochodu...poza tym na poboczu zatrzymują się samochody, bo od tego ono jest i nie uważam żeby mnie rozpraszały czy np mojego tatę.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
22-09-2007 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
1. Nie wiem jak to wygląda za granicami Polski, ale o ile pamiętam Rosję, Litwę oraz Niemcy, to się nie spotkałem z takimi praktykami w tych państwach.
2. Czasem jest tak, że jedzie auto i ma jedną lampe uszkodzoną, więc widac tylko jedną. Kiedyś tam mi się zdatzyło, że oto widze, przede mną autko niby stoi, niby jedzie. Niebo nocą było pochmurne, więc trudno było ocenić. Z przeciwka tez coś jechało, więc się posunąłem maksymalnie do prawej strony, kierując się na tył tegoż auta przede mną. Jak się okazało, on stał na szczycie zakrętu, dość głęboko od szosy. Robił za tak zwany błędny ognik. O mało co nie wpadłem nań...
Znicze przyczyniają się do podobnych zjawisk.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2007 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Te krzyże przy drogach to najczęściej atrapy, dajcie spokój. Chodzi właśnie o to, żeby ludzi nimi "nastraszyć", a nie, że zginęło w sam raz tyle osób ile stoi tam krzyży. Bywa i tak, że nie zginął w takim miejscu nikt, ale jest to oznaczenie po prostu ku przestrodze, bo dany odcinek sam w sobie stwarza niebezpieczeństwo, albo wydarzyło się na nim sporo stłuczek, niekoniecznie śmiertelnych. Też do niedawna myślałam, że te odblaskowe krzyże to ilość ofiar, a to nieprawda.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2007 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):Te krzyże przy drogach to najczęściej atrapy, dajcie spokój.
Akurat tego nie kwestionuję. Chociaż w rzeczywistości najczęściej upamiętniają owe krzyże konkretne ofiary wypadków drogowych. Czasem zamiast krzyży na drzewach montuje się "kapliczki" z miejscem na kwiaty oraz znicze.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):Chociaż w rzeczywistości najczęściej upamiętniają owe krzyże konkretne ofiary wypadków drogowych.
Wydaje mi się jednak, że krzyże upamiętniajace ofiary to nie odblaskowe plastiki, ale zwykłe krzyże, których nocą nie widać. Na ulicach Olsztyna kilka się takich znajdzie. A te odblaskowe to atrapy zastraszające kierowców.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-09-2007 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tak. Wiem.
Ale te nie-plastikowe krzyże często skupiają przy sobie znicze. I o nie się rozchodzi w niniejszym temacie. Wcale nie miałem na myśl atrap, nawet o nich nie wspomniałem słowem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2007 18:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Temat jest o krzyżach przy drodze w ogóle, a więc i o tych rozstawianych atrapach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-09-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Zupełnie nie rozumiem jak można stawiać atrapy krzyży tylko po to by "straszyć" kierowców,że ta droga jest niebezpieczna.Lepiej dać duży podświetlany bilboard : "Prochem jesteś i w proch się obrócisz".Kierowcy będą lepiej widzieli i rozumieli.

Co innego krzyże ze zniczami przy drodze ,które są przestrogą dla kierowców.
24-09-2007 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
No własnie, czy krzyzem mozna straszyć? Czy to o ten stan ducha chodzi - strach?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-09-2007 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Offca napisał(a):Te krzyże przy drogach to najczęściej atrapy, dajcie spokój. Chodzi właśnie o to, żeby ludzi nimi "nastraszyć", a nie, że zginęło w sam raz tyle osób ile stoi tam krzyży. Bywa i tak, że nie zginął w takim miejscu nikt, ale jest to oznaczenie po prostu ku przestrodze, bo dany odcinek sam w sobie stwarza niebezpieczeństwo, albo wydarzyło się na nim sporo stłuczek, niekoniecznie śmiertelnych.
No to od tego są te wielgaśne tablice "Czarny Punkt" z wyszczególnioną ilością ofiar wypadków jakie się zdarzyły w tym miejscu. Chociaż naszym "warsiafskim" (chodzi o styl jazdy a nie o przynależność administracyjną) kierowcom to nic do rozumu nie przemówi - nawet gdyby stawiać wielkie zdjęcia pokawałkowanych ofiar wypadków to i tak to diabłu w d...... No bo jakże to, mając dobry samochód nie "przycisnąć dechy"? Nie uchodzi..... :/

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-09-2007 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Więc sugerujesz Helmutt,że podświetlany bilboard z czarnymi napisami : "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" niewiele tu pomoże.Czy naprawdę kierowcy myślą,że w nowoczesnych samochodach nic im nie grozi.Czyżby zbyt pewni siebie pomyśleli "I am immortal"?Czyż nie to samo było z kapitanem Titanica :"Ten transatlantyk jest niezatapialny" ? I wiemy,co było później.Dziś już żaden transatlantyk nie wypływa w kwietniu.
25-09-2007 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium napisał(a):Więc sugerujesz Helmutt,że podświetlany bilboard z czarnymi napisami : "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" niewiele tu pomoże.Czy naprawdę kierowcy myślą,że w nowoczesnych samochodach nic im nie grozi.Czyżby zbyt pewni siebie pomyśleli "I am immortal"?Czyż nie to samo było z kapitanem Titanica :"Ten transatlantyk jest niezatapialny" ? I wiemy,co było później.Dziś już żaden transatlantyk nie wypływa w kwietniu.
Dokładnie to sugeruję. Jedna rzecz, która MOŻE pomogłaby takiemu piratowi drogowemu opanować się i jeździć ostrożnie to udział w groźnym wypadku z którego tylko przypadkiem by ocalał... Po prostu do niektórych ludzi nic nie trafia, a najmiej tablica przy drodze, której ten i tak nie odczyta bo za szybko "pocina"...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-09-2007 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
a co do krzyży przy drodze, są jeszcze krzyże w kapliczkach, krzyże postawione na pamiątkę jakiegoś wydarzenia ale czy teraz one rzucają się nam w oczy tak jak kiedyś?? Raczej są schowane za wieloma reklamami, banerami wywieszonymi na płotach, bramach etc.
Co do wypowiedzi ks. Marka, że zapalony znicz może spowodować wypadek, zagrażać bezpieczeństwu...chyba dużo bardziej rozpraszają banery reklamowe świecące, prezentujące jakieś "fajne zjawiskowe treści"...


wątek także poruszany i zapożyczony z radia eR

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
26-09-2007 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów