Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyże przy drogach
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
gradzia napisał(a):Co do wypowiedzi ks. Marka, że zapalony znicz może spowodować wypadek, zagrażać bezpieczeństwu...chyba dużo bardziej rozpraszają banery reklamowe świecące, prezentujące jakieś "fajne zjawiskowe treści"...
Niekoniecznie. Banerów oświetlonych raczej brak na trasach szybkiego ruchu przebiegających w szczerym polu. A znicze owszem, są. Na odcinku 75 km, które dość często przemierzam w nocy właśnie, jest przynajmniej 5 miejsc, gdzie co jakiś czas ktos pali znicze.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-09-2007 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Krzyż ktory widzę przy drodzę przypomina mi i przypominać powinien kierowca, aby sciagnęli noge z gazu. Upamiętnienie osoby, ktora w tym miejscu zginęła. Po to są te krzyże. Gdybyśmy mieli gdybać to tak naprawdę wszystko może nam zagrazać, i te drzewo i ten baner reklamowy, nawt kamień leżacy na drodze. Możemy jeżdzić bezpiecznie, zachowując wszyskie nakazy drogowy i mozemy zginąć, bo ktoś z naprzeciwka miał poslizg lub wyprzedzał na trzeciego. Rób co mozesz na drodze, aby dojechac bezpiecznie do celu. Bo i kiedyś ten krzyż stojący przy drodze może być twój.
03-11-2007 19:22
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Szkoda że tak niewiele osób wsiadających codziennie do samochodu zdaje sobie sprawę z tego że siadają za sterami maszyny potencjalnie niebezpiecznej i mogącej przynieść śmierć nie tylko im samym, ale co gorsza innym, niewinnym osobom.
To jest odpowiedzialność, której nie można lekceważyć.
Dlatego jestem za jak najsurowszym traktowaniem nietrzeźwych kierowców, łącznie z obcinaniem prawej dłoni... ;p
03-11-2007 22:06
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
teraz tak jest rozwinięta medecyna , że mozna se dorobić proteze i dalej jeździć.
A liczba krzyży rośnie.
Byłam na Wszystkich Swiętych u mojej mamy.niedaleko od jej bloku w krótkim czasie miały miejsce 2 czy 3 wypadki , gdzie zgineli ludzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-11-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
kierowcy jeżdżą jak jeżdżą o tym wszyscy wiemy, ale dużo wypadków powodują piesi, niedaleko mnie zginął chłopiec bo szedł za blisko ulicy czy nawet po niej, dokładnie nie pamiętam i samochód dostawczy zachaczył o jego hulajnogę wciągając chłopca pod koła, tylne koła przejechały mu po główce Smutny

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
06-11-2007 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
motylek napisał(a):kierowcy jeżdżą jak jeżdżą o tym wszyscy wiemy, ale dużo wypadków powodują piesi, niedaleko mnie zginął chłopiec bo szedł za blisko ulicy czy nawet po niej, dokładnie nie pamiętam i samochód dostawczy zachaczył o jego hulajnogę wciągając chłopca pod koła, tylne koła przejechały mu po główce Smutny
pamiętam ten wypadek...długo było o nim głośno Smutny ...ale przecież ten chłopiec był mały_matka powinna go pilnować :!:

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
06-11-2007 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
on szedł z mamą i zginął na jej oczach Smutny

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
08-11-2007 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
smutne ale prawdziwe... może potrzeba było takiego wypadku, żeby 'ocalić' w pewnym sensie inne dzieci Smutny

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-11-2007 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów