Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przykazanie "nie zabijaj"
Autor Wiadomość
lukaszforum Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #91
 
Oczywiście nie odpowiedzieliście na najważniejszy fragment moich słów.

"księże" marku nie wyrywaj moich słów z kontekstu to po pierwsze.
Ze słów KKK wynika jasno :
Kara śmierci dozwolona jest TYLKO w JEDNYM przypadku - gdy jest ona JEDYNYM sposobem ochrony ludzkiego życia więc:
dopisane dla uściślenia [i], jakim jest Polska, [/i]
lukaszforum napisał(a):Żyjemy w Polsce więc gdy ktoś twierdzi że kara śmierci jest wskazana uznaje że :
Cytat:
"W państwie katolickim, jakim jest Polska, JEDYNYM pewnym sposobem ochrony ludzkiego życia jest ZABIJANIE".
Jest to logiczna konsekwencja zaakceptowania słów KKK i bycia jednocześnie zwolennikiem kary śmierci.
Jeśli się mylę obalcie moje słowa posługując się ARGUMENTAMI, a nie potokiem nic nie znaczących słów.

Powtórzę tylko co już napisałem wcześniej:
Dla mnie brzmi to absurdalnie gdyż więzienie jest drugim "dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem."
Początkowy warunek nie jest więc spełniony.
Logiczną konsekwencją więc jest sprzeciw wobec zabijania.

PS. Marek MRB potwierdził, że więzienie nie jest dostępnym i skutecznym sposobem ochrony ludzkiego. (dka niego)
Kontrowersyjna to opinia ale w tej postaci nie ma tu sprzeczności z KKK.

PS2. Może przyjdzie później czas na polemikę z pozostałymi waszymi ciekawymi opiniami.

Na razie chciałbym rozstrzygnąć czy ty księże i ty grądzio też uważacie że więzienie nie jest dostępnym i skutecznym sposobem ochrony ludzkiego życia.
20-10-2007 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #92
 
lukaszforum napisał(a):lukaszforum napisał/a:
Mówiąc TAK dla kary śmierci mówicie jednocześnie:
"W państwie katolickim JEDYNYM pewnym sposobem ochrony ludzkiego życia jest ZABIJANIE".

Nadużycie ? NIE. Po prostu konsekwencja.
Obawiam się jednak że to jakaś czarna komedia a nie logika :-k
Choćby dlatego że znów wpierasz coś czego nie tylko nikt nikt nie powiedział - ale powiedziano wręcz inaczej:
Marek MRB napisał(a):Więzienie jest jedną z wachlarza kar.

i dalej:
lukaszforum napisał(a):Gdy jesteś za karą śmierci musisz uznać że jest ona "jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia".
czysta demagogia

Kolejna sprawa - często operujesz słowem "pojmanie".
Słowo to nie oznacza nic innego jak tylko fakt złapania (tu - przestępcy).
nie wiem zaś co samo "pojmanie" ma znaczyć..
złapanie mordercy to tylko początek drogi - do sądu a później do ewent. innych kar.
Kar tych istnieje cała 'gama" - i Kościół katolicki uznaje iż "w uzasadnionych przypadkach" można dopuścić nawet karę śmierci.
Ja oczywiście w pełni zgadzam się ze zdaniem Kościoła w tej sprawie - tyle tylko że powstaje pytanie w miejscu co "uznać jako uzasadniony " "przypadek"
niwe wiem zatem co ma oznaczać to "picie" zarówno do mnie (wcześniej) jak i (obecnie) do innych forumowiczów nie zgadzających się z twoją opinią i tłumaczących ci na czym polega zdanie Kościoła (lub zgodnie z logiką ).

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-10-2007 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
Cytat:Marek MRB potwierdził, że więzienie nie jest dostępnym i skutecznym sposobem ochrony ludzkiego. (dka niego)
Że nie jest w pełni skuteczne to truizm. Pytanie brzmi inaczej : czy jest dostatecznie skuteczne by wyeliminować karę śmierci. I w tym miejscu zaczyna się kontrowersja dla ustawodawcy. Jak pisałem nie mam w pełni sprecyzowanego zdania na ten temat.

Jest tu jeszcze jeden temat : jest kolosalna różnica pomiędzy nie orzekaniem (ale w wolny sposób, nie ze względu na moratorium) kary śmierci przez sąd, a nie istnieniem tej kary jako potencjalne zagrożenie w Kodeksie Karnym.
Większość paradoksów o jakich pisałem nie zachodzi gdy K.S. istnieje w Kodeksie, nawet gdy w praktyce nie jest orzekana

pozdrawiam
Marek
21-10-2007 03:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #94
 
Polecam lekturkę - http://wiadomosci.onet.pl/1452952,2678,1...skart.html
A ostatnie zdanie to niemalże strzał w dziesiątkę...
21-11-2007 16:40
Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #95
 
Artykuł ciekawy.
Ale ostatnie zdanie to czysta demagogia - i to grubymi nićmi szyta.

pozdrawiam
Marek
21-11-2007 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów