Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chlubić się z krzyża Jezusa
Autor Wiadomość
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Chlubić się z krzyża Jezusa
Mam do Was pytanie. Jak rozumiecie słowa św. Pawła: "Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego świat jest dla mnie ukrzyżowany, a ja dla świata" (Ga 6,14)?. Jak rozumiecie też słowa, że należy "przylgnąć do krzyża Jezusa"? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
27-09-2007 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Krzyz to ponizenie ,odrzucenie , to hanba i posmiewisko
jakie swiat gotuje Oblubienicy.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
28-09-2007 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Bozy_Wariat napisał(a):"przylgnąć do krzyża Jezusa"?
czyli przyjąć, przytulić się, pokochać, zaakceptować.

A co do cytatu: Chwalimy się , jesteśmy dumni kiedy spotyka nas coś zaszczytnego, a największym zaszczytem jest fakt że Bóg stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Więc skoro jest to największym zaszczytem, to z wdzięczności za to ze możemy dostąpić tego zaszczytu, z poznania tej niesamowitej Miłosci jaką Bóg ma dla nas, świat przestaje istnieć jako świat rzeczy materialnych, "nasz" swiat zostaje ukrzyżowany a pojawi się ten Boga, ten w którym żyjemy według Jego woli.

I przez to, ze zaczynamy postępować nie tak jak świat, nie tak jak moda, nie tak jak wszyscy, jesteśmy ukrzyżowani dla świata, bo pojawiają się drwiące uśmiechy, kpiny (bo ktoś tam zrobil znak krzyża przechodząc obok kościoła) aż do prześladowań.

W zestawieniu z jakimkolwiek innym zaszczytem zawsze powinniśmy widzieć że Krzyż jets na pierwszym miejscu, stąd próśba apostoła o to by był zawsze wierny , by sie chlubił Krzyżem

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
28-09-2007 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Bozy_Wariat napisał(a):"przylgnąć do krzyża Jezusa"
Nie migać się od niego, nie obarczać nim innych, lecz wytrwale nieść go z Chrystusem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-09-2007 00:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Marek napisał(a):
Bozy_Wariat napisał(a):"przylgnąć do krzyża Jezusa"
Nie migać się od niego, nie obarczać nim innych, lecz wytrwale nieść go z Chrystusem.

a jakie to trudne do wykonania!
Kiedy czlowiekowi sie wydaje, ze juz choc na moment ten krzyz niesie to zaraz jakies dziwne rzeczy sie dzieja i oddalamy sie...

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
29-09-2007 05:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ela napisał(a):a jakie to trudne do wykonania!
Ale nie niemożliwe....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-09-2007 07:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Niby takie proste kilka słów i wszystko jasne .
Ale tak nie jest .
JAHszua przyszedł czynic dobro a Wycierpiał krzyz - czyli posmiewisko .
Urągano Mu a przeciez był taki dobry .
wszytko było by w porzadku gdyby nie mówił Kim JEST
dopóki dawał - brali ,ale kiedy powiedział ;przyjmijcie to Kim jestem powiedzieli
wariat zwodziciel .
CZy dzisiaj jest inaczej ?
chetnie sie nosi krzyzyk na szyji w uszzach ,ale co z tego skoro Stare nedzne stworzenie
z prochu ziemi nie Zewlekło siebie przez śmierc wraz z JAHszua ,a to by oznaczało
wydanie siebie na urągowisko powiedzenie Kim sie jest W NIM.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-09-2007 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Oliwka napisał(a):chetnie sie nosi krzyzyk na szyji w uszzach
Nie stawiaj znaku równości pomiędzy takimi rzeczami ok?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-09-2007 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A czy ja stawiam ?
złoty krzyzyk nie ma nic wspólnego z posmiewiskiem i zewlekaniem Starego Adama

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-09-2007 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Paweł chlubi się z krzyża Chrystusa a nie ze swojego krzyża. Przez krzyż Chrystusa "świat" został "ukrzyżowany"."Świat" oznacza grzech a również pokusy, które prowadzą do grzechu.Paweł mówi również,że sam jest "ukrzyżowany dla świata" a więc nie chce mieć nic wspólnego z grzechem i rozkoszami światowymi.Chociaż wie,że grzech nadal będzie "walczył" w jego wnętrzu, to wie, że dzięki krzyżowi Chrystusa, grzech ten nad nim nie zapanuje.
29-12-2007 15:49
Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Chlubić się z krzyża Jezusa
Bozy_Wariat napisał(a):Mam do Was pytanie. Jak rozumiecie słowa św. Pawła: "Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego świat jest dla mnie ukrzyżowany, a ja dla świata" (Ga 6,14)?.
ja to rozumiem tak:
Ludzie sie chlubia swoimi zasługami. Ale przed Bogiem nie możemy sobie niczym zasłużyć. Nasze zasługi nie zapewnią nam zbawienia, tylko Krzyż Chrystusa. Dlatego miejsce tego co jest naszą chlubą (uczynków) musi zająć Krzyż (łaska Boża).


Ef 2:8-10
8. Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:
9. nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
10. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.
04-02-2008 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Krzyż to znak zbawienia, odkupienia z win. Mamy się z Niego właśnie chlubić, bo to dla nas Jezus na nim zginął.
Przylgnąć do krzyża, to oznacza zrobić to co zrobił Jezus. Zanim wyruszył w drogę krzyżową przytulił krzyż do siebie i go ucałował. Naszym krzyżem są smutki, cierpienia, pośmiewisko itd. A my mamy to wszystko przyjąć z tak Jezus, wierząc w jego zbawczą moc.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-02-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
nieania napisał(a):Zanim wyruszył w drogę krzyżową przytulił krzyż do siebie i go ucałował.

jesteś pewna?
06-02-2008 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów