Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawienia
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Mysle,że Bóg mówi najpierw : nie bój się, robaczku, Jakubie... Ja cie wspomagam...

[Obrazek: mysz4.gif]
01-01-2010 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Maryja w Swym Magnificat wyśpiewała: "Wielbi dusza Moja Pana (...) Swoje miłosierdzie z pokolenia na pokolenie zachowuje dla tych, którzy się Go boją (...) Ujął się za Swoim sługą Izraelem pomny na Swe miłosierdzie". Maryja uwielbia Boże Miłosierdzie, choć nie znała żadnych traktatów na ten temat. Jednocześnie - mówiąc o tajemnicy Boga, który jest nieskończenie miłosierny - śpiewa o tym, że Bóg jest mocny, strąca władców z tronu, bogatych z niczym odprawia. Mimo to tekst Magnificatu jest spójny i od dziś dnia jest najpiękniejszą pieśnią uwielbienia Boga.

Maryja przychodzi jako Matka, która pragnie dobra Swoich dzieci. Zna doskonale miłość Boga wobec stworzeń, ale wie także, że Bóg jest sprawiedliwy i każdemu odpłaci tak jak należy za jego czyny.

Wydaje mi się, że zbieżność tych, z pozoru różnych tekstów, polega na tym, że Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika, który na zawsze pozostanie Jego dzieckiem, Jego stworzeniem powołanym do życia w wiecznej szczęśliwości. Za ludzkie wykroczenia przeciwko Bożemu Prawu należy się słuszna kara - o tym mówi Matka Boża. Jezus jednak nie przestaje szukać zagubionej owcy i kochać tego, który niejednokrotnie Go rani.

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
03-01-2010 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów