Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imie do bierzmowania
Autor Wiadomość
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #136
 
xD hehe, pozdrawiam :papa:

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
05-12-2008 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Poziomka286 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #137
 
Ja w tym roku również przystępuję do bierzmowania i mam problem z wyborem patrona.Czytałam pierwsze posty na tym forum i spodobało mi sie imię Nadzieja.Nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji o niej.Jakby ktoś miał jej życiorys to proszę przesłać na adres po_ziomka286@wp.pl . Z góry bardzo dziękuję :wink:

Poziomka286
12-12-2008 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #138
 
Poziomka286, Święta Nadzieja była córką św. Zofii i siostrą św. Wiary (Pistis, Fides) i św. Miłości (Agape, Caritas). Żyła prawdopodobnie w I wieku. Po śmierci ojca wraz z matką i siostrami udała się do Rzymu. Gdy wybuchło jedno z prześladowań, namiestnik Antioch, nakazał matce złożyć ofiarę kadzidła na ołtarzu Diany. Gdy matka odmówiła, wtedy jej córki poddano wyszukanym torturom, które zakończyły się męczeńską śmiercią. Zofia, cierpiąc strasznie, zachęcała jednak swoje córki do wytrwania w wierze. Według jednej z wersji legendy po śmierci córek zabito również Zofię. Według innej wersji namiestnik Antioch, zdumiony męstwem Zofii, miał ją zostawić przy życiu. Jednak Zofia zmarła z bólu na grobie córek trzy dni później. Relikwie św. Nadziei, jej sióstr i matki spoczywają dziś w kościele św. Pankracego w Rzymie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-12-2008 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Poziomka286 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #139
 
hmm... nie bardzo mi to pomogło ale dziękuję. Uśmiech Przynajmniej wiem już coś więcej o mojej przyszłej patronce :wink: Właściwie jej życiorys potrzebny mi był, ponieważ ksiądz który przygotowuje mnie do bierzmowania kazał napisac referat o świętym którego sobie wybieramy na patrona.Jednak mimo wszystko, wybierając to imię nie brałam pod uwagę życiorysu św.Nadziei. Bardziej mnie jakoś przekonał sens tego imienia, więc w swoim referacie wyrażę swoje uczucia które towarzyszyły mi przy wyborze imienia :wink:

Poziomka286
14-12-2008 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #140
 
a ja nie mogę sobie wybrać imienia Smutny to ze chrztu ma być. w sumie nie jest takie złe

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
16-03-2009 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #141
 
że what? jak masz już dane imię na chrzcie to już masz patrona. do bierzmowania bierze się innego. :roll:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-03-2009 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #142
 
spioh, w niektórych diecezjach, biskup zarządził, że ma być imię ze chrztu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2009 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #143
 
np. w jakich? i gdzie można przeczytać dekret w tej sprawie?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-03-2009 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #144
 
spioh napisał(a):np. w jakich?
siedleckiej. Jak znajdę dekret to umieszczę. Ale proponuję napisać do Bp Kieronikowskiego http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=258

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2009 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #145
 
Poziomka286 napisał(a):Bardziej mnie jakoś przekonał sens tego imienia, więc w swoim referacie wyrażę swoje uczucia które towarzyszyły mi przy wyborze imienia :wink:
Bardzo dobre posunięcie.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
29-08-2009 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #146
 
:shock: To teraz się pisze referaty do wyboru imienia?

Moją patronką jest święta Aleksandra z Ancyry. Na początku miała być św. Rita patronka do spraw beznadziejnych, ale ks się nie zgodził i stanęło na męczennicy Aleksandrze. Imię wybrane jak najbardziej świadomie. Chociaż szczerze przyznam, że rzadko się "odwołuję" do swojej patronki :|

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
30-08-2009 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #147
 
Marika napisał(a):To teraz się pisze referaty do wyboru imienia?
Zetknęłam się z tym, choć sama nie musiałam pisać. Tylko Katechizm zaliczyć.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
30-08-2009 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #148
 
Marika napisał(a)::shock: To teraz się pisze referaty do wyboru imienia?|

Moze to i dobrze przynajmniej młodzi wiedza, kim była osoba, ktora wybieraja sobie na patrona. Uśmiech pomaga to moze choc troche uniknac sytuacji, ze na pytanie, dlaczego wybrałaś/ -eś dane imię na bierzmowanie słyszy się odpowiedz " bo mi się podobało"


Marika napisał(a):Na początku miała być św. Rita patronka do spraw beznadziejnych, ale ks się nie zgodził |

A co ma do tego ksiądz? Przecież to Twoja decyzja.
04-09-2009 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #149
 
Dziś jest św. Rozalii Uśmiech mej patronki, którą wybrałam podczas bierzmowania. Samo wybranie nie wystarczy, trzeba przekładać życie patronki na własne.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-09-2009 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #150
 
Marta napisał(a):A co ma do tego ksiądz? Przecież to Twoja decyzja.
A no widać coś miał Oczko Tak jak pisał tutaj ks. Marek, że swoim bierzmowanym nie pozwala na wybieranie dziwnych imion do bierzmowania. Tak i wtedy ks nie pozwolił mi wziąć na patronkę św. Ritę.

Marta napisał(a):Moze to i dobrze przynajmniej młodzi wiedza, kim była osoba, ktora wybieraja sobie na patrona.
Sorry, ale jak mają wiedzieć to będą wiedzieć i bez tego, a jak nie mają to mama referat napisze. Nie oszukujmy się. Jak dla mnie czysta przesada i tyle.

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
05-09-2009 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów