Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imie do bierzmowania
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tatt napisał(a):Coś jak Jan Maria Oczko
Owszem, jest to jakies sensowne uzasadnienie tego stanu rzeczy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
a z moim imieniem było troszkę dziwnie, mój dziadek wołał na mnie zawsze Agatka więc już od dziecka chciałam to imię przyjąć na bierzmowaniu, gdy zaczęłam szukać życiorysu tejże Świętej to stwierdziłam że coś nas łączy a mianowicie to że jak postanowiła to się tego trzymała i zginęła śmiercią męczeńską jako dziewica
teraz jestem: Paulina Monika Agata Duży uśmiech

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
08-10-2007 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
A chodzisz w lutym chlebek święcić na okolicznośc wspomnienia patronki?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
nie
i szczerze to się wlaśnie dowiedziałam że w jej święto to się chodzi chlebek święcić :oops:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
08-10-2007 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
O Agacie
Webmaster napisał(a):Kult świętej Agaty znany był w Polsce już w XV wieku. Jan Kochanowski napisał na jej cześć Wotywę świętej Agacie od ognia uprzywilejowanej patronce. Każdego roku, 5 lutego, wieszał nad drzwiami kawałek poświęconego chleba, prosząc świętą o ochronę swego dworu. W dniu patronalnym świętej błogosławiono chleb, sól i wodę. Istniało przekonanie, że akcesoria te, zwłaszcza sól wrzucona do ognia tłumi go.


[ Dodano: Pon 08 Paź, 2007 16:11 ]
A przy okazji prosze o "Pomógł" :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
ja "pomógł" kliknąć nie mogę a przynajmniej takiego guziczka nie widzę
a co do rzucania czegoś w ogień to: w poprzednie wakacje wybuchł pożar i pochłaniał coraz to większą część pola, ludzie nie mogli się nawet do niego zbliżyć gdyż płomienie sięgały ok 7 metrów i wtedy jedna z osób wrzuciła do ognia kawałek poświęconego chleba, ogień może nie zmalał ale stracił swoją moc, przestał się rozprzestrzeniać z taka szybkością
to tak przy okazji, takie małe świadectwo Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 08 Paź, 2007 21:04 ]
Tylko autor wątku może dać "pomógł" z tego co pamiętam Oczko

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
08-10-2007 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
JUz dodałam xD xD

heh

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
09-10-2007 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karolcia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
A ja przyjęłam imię Cecylia Uśmiech Na początku chciałam Emma, ale później zrozumiałam, że nie moge wybrać imienia, które mi się tylko podoba. Św. Cecylia jest patonką muzyki kościelnej, co nie "pozostawiało mi wyboru" :wink:

"Czekam chwili, kiedy we mnie, b?dzie wi?cej Ciebie ni? mnie..."
03-11-2007 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
karolcia napisał(a):A ja przyjęłam imię Cecylia Uśmiech Na początku chciałam Emma, ale później zrozumiałam, że nie moge wybrać imienia, które mi się tylko podoba. Św. Cecylia jest patonką muzyki kościelnej, co nie "pozostawiało mi wyboru" :wink:


super widzę ze moja słowa coś dałyOczko Niewrato brac imienia z tego ze mi sie podoba zeby komus zaimponowacOczko trzeba brac takie z którego coś sie bedzie mniałoOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
03-11-2007 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
A ja na bierzmowanie wzilam imie Zuzanna -> z tego powodu ze jakos miesiac przed bierzmowaniem pogodzilam sie z moja (teraz juz) przyjaciolka, z ktora nie odzywalam sie ladnych pare lat, a wrecz jak widzialysmy sie na ulicy to noze nam sie otwieraly w kieszeniach.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
03-11-2007 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
duszyczka napisał(a):trzeba brac takie z którego coś sie bedzie mniałoOczko
jaki sensie ??

ja na bierzmowaniu przyjełam za patronke sw.Rozalie i nie uważam że cos z tego mam.
Tylko odkryłam że powinnam utworzyć pustelni w mym sercu jako miejsce spotkania z Oblubieńce 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-11-2007 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Rachel napisał(a):jaki sensie ??

ja np wzięłam imie nadzieja poto aby mi pogoło trwac w Nadzieji i cały czas wierzyc że bedzie lepiejOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
03-11-2007 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
samo imię? A kwestia wiary w wsawiennictwo tejże świętej?? :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-11-2007 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
ej rachel no przecież wiesz ze niewzięłam tego imienia z byle jakiego powodu znasz moją historie

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
03-11-2007 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
duszyczka, ok. czaje baze na całej rozpiętości.
Ja tak mam , że czepiam się słówek. Możesz się spytać mej siostry :lol2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-11-2007 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów