Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imie do bierzmowania
Autor Wiadomość
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #121
 
W tym roku mam bierzmowanie i nie wiem jakie imię wybrać. Nie chcę brać pierwszego lepszego. Ma ktos pomysł na "ciekawą" patronkę :-k

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
07-11-2008 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #122
 
Kinga93 napisał(a):W tym roku mam bierzmowanie i nie wiem jakie imię wybrać. Nie chcę brać pierwszego lepszego. Ma ktos pomysł na "ciekawą" patronkę :-k
św.Rozalia z Palermo :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-11-2008 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #123
 
św. tereska od dzieciatka Jezus, św. faustyna, św. joanna Dar'c

[ Dodano: Pią 07 Lis, 2008 20:46 ]
św. Klara, św. Katarzyna

[Obrazek: mysz4.gif]
07-11-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #124
 
Najlepiej zorientuj się, kto jest bliski Twojej duchowości, którą świętą "lubisz", cenisz.
08-11-2008 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #125
 
Kinga93, poczytaj sobie biografię tych postaci które ci przedstawiliśmy, no i jak masz możliwość to są leksykony. Nie zawsze człowiek wybiera pod kątem cenienia itd, bo mało kto teraz zajmuje się hagiografią. Szkoda. Tutaj masz duuuuuży wybór
http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia...index.php3

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-11-2008 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #126
 
No i może zwróć uwagę na to, czemu patronują ci święci.
Albo odwołaj się do intuicji.

[Obrazek: mysz4.gif]
08-11-2008 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #127
 
Myszkunia napisał(a):No i może zwróć uwagę na to, czemu patronują ci święci.
Albo odwołaj się do intuicji.
Dobry pomysł. Choć ja wybierałam w dziwny sposób, i tak się złozyło że wybrałam patronkę chorych [przynajmniej takie info gdzieś znalazłam] :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-11-2008 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #128
 
Ja bym chciała patronkę poetów albo psychologów albo... sama już nie wiem :oops:

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
04-12-2008 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #129
 
a moją patronką z bierzmowania
jest Uśmiech)
bł. Salomea 19listopada było jej liturgiczne wspomnienie ;-)
tu jest parę słów o niej..
=>Błogosławiona Salomea, księżniczka z piastowskiego rodu.
Już w dzieciństwie pragnęła poświęcić się Bogu.
Z przyczyn politycznych została wydana za węgierskiego księcia Kolomana, który uszanował jej decyzję życia w czystości.
Jako władczyni, Salomea otaczała macierzyńską troską swych poddanych, zwłaszcza najbardziej potrzebujących, nie przestawała jednak tęsknić za życiem kontemplacyjnym.
Bóg spełnił pragnienie jej serca: już po śmierci męża Salomea wstąpiła do klasztoru w Zawichoście, stając się pierwszą polską klaryską.
Zmarła w 1268 roku, a jej relikwie spoczywają w kościele franciszkanów w Krakowie.


pozdr.
04-12-2008 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #130
 
Ja wybrałam imię Klara na cześć swojej zmarłej (już dawno) prababci. Przy motywowaniu imienia powiedziałam prawdę bez mówienia kim była pierwsza Klara w czasach Fransiszka z Asyżu, bez wymieniania tego,co zrobiła.
04-12-2008 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #131
 
Ja chciałam mieć imie św. Klary ze wzgledu na jej żywotność, ale w ostatni dzień mama mnie poprosiła ażebym wzięła jej imie Łucja. jak mogłam się przeciwstawic mamie, ona miała taki błysk w oku, wiec pomyślałam co złegow tym, że bedę miała dwie patronki Język
na papierku Łucja; w sercu Łucja i Klara xD

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
05-12-2008 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #132
 
Mogłaś się przeciwstawić Oczko - zawsze można. Mi imię podpowiedziała babcia i od razu się zgodziłam :mrgreen:

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
05-12-2008 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Piękne imię a zarazem piękny patron to św. Józef Uśmiech oczywiście odnośnie mężczyzn Józef a odnośnie kobiet Józefina :roll2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-12-2008 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #134
 
Milky Way napisał(a):Mogłaś się przeciwstawić

posłuszeństwo Bracie, posłuszeństwo, a poza tym jak napisałam "ona miała taki błysk w oku"... xD

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
05-12-2008 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #135
 
No to faktycznie Oczko. Zwracam honor Duży uśmiech. Wiem,co to znaczy ten "błysk w oku" - m. in. dla tego błysku mam bierzmowanie.
05-12-2008 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów