Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imie do bierzmowania
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #151
 
Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Sporo młodych będzie musiało napisać ten referat samemu. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z dzisiejszej młodzieży oddawał ten obowiązek mamusi. Zdecydowanie szybciej i łatwiej jest wygooglować i przepisać. A już nawet samo przepisanie tekstu rodzi pewien pożytek. Nawet drukując trzeba sprawdzić, czy tekst nie zawiera błędów, bzdur, itp.
Moim zdaniem najlepiej byłoby pisać referat nt "dlaczego wybrałem/am św. ... za patrona/nkę". Bierzmowanie to nie przelewki. Sama nie pamiętam, na jaki temat musiałam pisać, ale zdaje się, że coś tam pisaliśmy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-09-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #152
 
omyk napisał(a):Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z dzisiejszej młodzieży oddawał ten obowiązek mamusi
Mamusie piszą wypracowania, czytają lektury, więc nie wiem czemu nie miałyby napisać referatu.

omyk napisał(a):Nawet drukując trzeba sprawdzić, czy tekst nie zawiera błędów, bzdur, itp.
Taaa. Po co sobie zadawać trud? Pisza referatu do szkoły i nie sprawdzają.


Moim zdaniem jak już pisałam referat to czysta przesada.
U mnie było trzeba powiedzieć z pamięci krótko życiorys patrona. Więc trzeba się było go nauczyć. Kilka zdań. I to przynosi lepsze efekty niż suche informacje na papierze drogą "kopiuj-wklej". A i jeszcze do tego dlaczego akurat ten patron? I to też na bieżąco z pamięci. Taka rozmowa z kapłanem podczas "egzaminu" z katechizmu i pytań. Tyle.

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
05-09-2009 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #153
 
Cytat:Mamusie piszą wypracowania, czytają lektury, więc nie wiem czemu nie miałyby napisać referatu.
Skąd masz takie wiadomości? Uśmiech
Za czasów mojego gimnazjum wypracowania pisało się samemu, albo ściągało z bryków/internetu, a streszczeń opracowań lektur nie brakowało - tak to załatwiała większość. Byli też ci ambitni, oni robili to sami. Zwykle niestety rodzice są albo zbyt zajęci karierą biznesową, żeby mieć czas pomóc dzieciom, albo same dzieci nie mają ochoty na współpracę z rodzicami, w wieku gimnazjalnym wolą radzić sobie same.
A gimnazjum kończyłam nie tak dawno temu Uśmiech

Cytat:Pisza referatu do szkoły i nie sprawdzają
I znowu jakieś stereotypy. Ja nie wiem, czy naprawdę młodzież wygląda na taką "złą i straszną"? Wiele osób spośród moich znajomych zadawało sobie naprawdę sporo trudu, żeby samemu pokombinować i z różnych źródeł zdobyć materiał na dobry, ponadprzeciętny referat. A ci, którzy ściągają z netu zwykle muszą sprawdzić całość, czy nie zawiera żadnych błędów, które kompromitowałyby ich przy odczytywaniu go, albo które zdradzałyby, że "referat" przygotowano metodą kopiuj-wklej. Zwykle też zmienia się szyk zdania, albo pojedyncze słowa, żeby nauczyciel nie znalazł w google pierwowzoru pracy. Uczeń nie jest idiotą Uśmiech Przynajmniej nie zawsze Oczko xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-09-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #154
 
ja swój referat pisałam sama , a sprawiło mi to bardzo wielką frajdę bo po prostu w mojej świętej byłam i jestem zakochana więc i jej życiem byłam zachwycona. A ze jest to święta współczesna to jeszcze pokazywało mi ze już za życia można być świętym i to w normalnym , prozaicznym życiu xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
06-09-2009 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #155
 
omyk napisał(a):Skąd masz takie wiadomości?
Mam w liceum kolegów i koleżanki. W LICEUM mamusie niektórym czytają lektury, a więc...

Oczywiście nie chcę generalizować, ale obstaję przy swoim tak czy inaczej. U mnie taki referat chyba by nie przeszedł.

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
06-09-2009 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #156
 
Cytat:Mam w liceum kolegów i koleżanki. W LICEUM mamusie niektórym czytają lektury, a więc...
Cóż Uśmiech Liceum skończyłam 4 miesiące temu... Uśmiech Myślę, że od tego czasu wiele się nie zmieniło.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-09-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #157
 
omyk napisał(a):Cóż Uśmiech Liceum skończyłam 4 miesiące temu... Uśmiech Myślę, że od tego czasu wiele się nie zmieniło.
Widocznie masz bardziej wykształcone rejony ;-) xD

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
06-09-2009 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #158
 
Moje imię od bierzmowania brzmi Katarzyna. A patronką obrałam sobie św. Katarzynę Sieneńską.

Zanim wybrałam to imię, przeczytałam piękną biografię mojej patronki. To ona skłoniła mnie do obrania sobie takiego imienia. Wtedy większość moich koleżanek wybierała sobie imię: Faustyna. Powód banalnie prosty. Życiorysu św. s. Faustyny było najłatwiej się nauczyć, a było z tego pytanie na egzaminie. Ja natomiast musiałam siedzieć kilka godzin, zanim nauczyłam się opowiadać o życiu św. Katarzyny ze Sieny. Nie żałuję :wink:

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
03-01-2010 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
Ania_Wawa, czytałaś Dialog o Bożej Opatrzności św. Katarzyny ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2010 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #160
 
Jeszcze nie miałam okazji. A można to ściągnąć z Internetu?

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
03-01-2010 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #161
 
Ania_Wawa napisał(a):Jeszcze nie miałam okazji. A można to ściągnąć z Internetu?
Nie wiem. Ja kupiłam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2010 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
traszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #162
 
Ja wybrałam św. Jadwigę, Królową Polski. Też się ze mnie trochę śmiano, że imię staromodne itp., ale nie przejmowałam się tym.
14-01-2010 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Czy takie staromodne?
Nie wiem, jak to teraz jest,zzale u mnie jedna szkoła wzięła ja sobie za patronkę.

[Obrazek: mysz4.gif]
15-01-2010 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #164
 
Cytat:Czy takie staromodne?
No i co z tego że staromodne?
Najważniejsze że coś dla Ciebie znaczy!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
24-01-2010 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów