Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Dziękuję wszystkim za życzenia.
23-12-2007 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Do życzeń też się dołączam! :aniol:

[Obrazek: mysz4.gif]
23-12-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
U nas Święta bez śniegu, ale Polonium przyzwyczaił się już. Ważne to co w sercu, a nie to co na zewnątrz. Byśmy pięknie przeżyli te Święta. Tobie Myszkunio też tego życzę.
25-12-2007 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Dziękuję

[Obrazek: mysz4.gif]
27-12-2007 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Polonium napisał(a):U nas Święta bez śniegu, ale Polonium przyzwyczaił się już. Ważne to co w sercu, a nie to co na zewnątrz. Byśmy pięknie przeżyli te Święta. Tobie Myszkunio też tego życzę.


ja je przezyłam wspaniale a w szcególnosci 2 dzien swiat xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
27-12-2007 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Przybyłem dziś na to forum i... trzeba bronić Odnowy. Toczy się burzliwa dyskusja w kwestii spoczynku w Duchu. Zresztą nie wątpię,że ów dar może być autentyczny. Osoby z Odnowy to potwierdzą.

Cieszę się Myszkunio i Duszyczko, że jesteście. Pax. <><
27-12-2007 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Widzisz, robisz (zresztą częsty) błąd. "Bronienie" "swojego" ruchu to nie jest właściwe podejście.
Nie ma powodu "bronić" Odnowy (Ruchu Światło-Życie, Neokatechumenatu, Radia Maryja, zakonu cystersów itd).
To wszystko są narzędzia a nie wartości do obrony.
Narzędzia są tym lepsze im lepiej służą CELOWI a nie im lepiej są "obronione".

Owe narzędzia mają swoje narzędzia - zwyczaje, obrzędy, praktyki itd. I znów : nie są to wartości same w sobie. Nie ma powodu ich "bronić" - je trzeba wciąż i wciąż na nowo sprawdzać i oczyszczać.

Jeśli jakieś "narzędzie - ruch" np. Odnowa jest zanieczyszczona stosowaniem niewłaściwego "narzędzia - obrzędu" to najlepszy sposób żeby obronić jej funkcję to zaatakować to zanieczyszczenie - a nie "bronić".
A jeśli uważasz że owo narzędzie jest właściwe - to "broń go" - ale za pomocą ARGUMENTÓW a nie zwrotów typu "nie wątpię" oraz odwoływania się do równie nieuzasadnionego przekonania innych.

pozdrawiam
Marek
27-12-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Dziekuję.

---ZMIANA TEMATU ---

I like America, I very like... Co mnie tak do tej Oklahomy ciągnie. A może chodzi o tornada ? Hmmm... Są interesujące, lecz bywają groźne. Mogą unosić pojazdy, na serio. Najgwałtowniejsze na Ziemi są tylko w Stanach. Tropienie burz ,obserwacja chmur i zjawisk to moje ulubione hobby.

O.K. Jakby ktoś pytał o te skróty PL i LU przy nazwie mojego miasta to jest to tzw.geokod. Jeszcze nie upowszechnił się w Polsce ale skróty już istnieją. Oto one :

http://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_3166-2JęzykL

* PL-DS województwo dolnośląskie
* PL-KP województwo kujawsko-pomorskie
* PL-LU województwo lubelskie
* PL-LB województwo lubuskie
* PL-LD województwo łódzkie
* PL-MA województwo małopolskie
* PL-MZ województwo mazowieckie
* PL-OP województwo opolskie
* PL-PK województwo podkarpackie
* PL-PD województwo podlaskie
* PL-PM województwo pomorskie
* PL-SL województwo śląskie
* PL-SK województwo świętokrzyskie
* PL-WN województwo warmińsko-mazurskie
* PL-WP województwo wielkopolskie
* PL-ZP województwo zachodniopomorskie
11-01-2008 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Polonium, jakze mogloby mnie tu nie być.... pozdrówki xD dobrze, że jesteś. :lapa:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
11-01-2008 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Bardzo dziękuję za życzenia Nieaniu i pozdrów ode mnie Lednicę.

Teraz nieco politycznie będzie. Zaklasyfikowałbym się do konserwatystów i liberałów zarazem. Konserwatyści, bo bronią tradycyjnych wartości a liberałowie, bo są prounijni i chcą wreszcie ruszyć jakoś gospodarkę do przodu. Proszę nie mylić liberałów (politycy) z libertynami (heretycy). Jednak zdecydowanie oscyluję wokół konserwatystów niezależnie czy jestem w Polsce czy byłbym w Kanadzie. Poglądów nie ukrywam.Dzielę się nimi.
19-02-2008 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Rozumiem to podejście. Ja też jestem konserwatystą obyczajowym i moralnym oraz liberałem gospodarczo - tylko co w tym u CIebie robi Unia Europejska ?!!
Ja jestem przeciw Unii WŁAŚNIE DLATEGO że jestem liberałem gospodarczym - a Unia jest socjalistyczna, etatystyczna i biurokratyczna.
Inna rzecz że moja antyunijność to nie sprzeciw wobec wejścia do Unii (niestety, w Europie nie mieliśmy wyboru) co raczej pragnienie by Unia przestała istnieć a wróciło EWG (czyli taka Unia, ale tylko gospodarcza)

pozdrawiam
Marek
20-02-2008 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie mam nic przeciw Unii. Chodzi o to, że migracje powinny być ułatwione. Poza tym daje to szanse na równomierny rozwój cywilizacyjno-gospodarczy, na wzajemną wymianę poglądów na pewne sprawy. Europejczycy współpracują ze sobą w wielu dziedzinach.

Unia nie musi oznaczać zaniku tożsamości.

Unia sama w sobie nie jest czymś złym. Nie musi być czymś złym, jeśli jest pozbawiona militaryzmu i totalitaryzmu. Zaletami naszego wejścia do Unii będzie zapewne wzrost świadomości ekologicznej i świadomości przestrzegania prawa drogowego.

Jako cywilizacja zachodnia mamy też wspólne korzenie judeochrześcijańskie. Europa potrzebuje ponadto ewangelizacji z naszej strony i to też ważny aspekt.
21-02-2008 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ja patrzę czym jest, a nie czym musi być.

A jest straszliwym biurokratycznym, etatystycznym tworem, zmuszającym do dotowania rzeczy niedochodowych i w ogóle czerwonym gospodarczo.
Nie chodzimi nawet o tożsamość narodową (nigdy nie byłem endekiem), ale właśnie o gospodarkę. System dopłat unijnych, dotacji zabieranych przedsiębiorcom i przeznaczanych na różne bzdurne "programy unijne" to przecież zwykła redystrybucja.

pozdrawiam
Marek
21-02-2008 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Nie wszystkie programy unijne są bezsensowne. Mogę przytoczyć wiele sensownych jak: aktywizacja bezrobotnych, komputeryzacja szkół i ubogich gmin, granty regionalne, działalność na rzecz niepełnosprawnych, stypendia naukowe, dopłaty dla rolników. Więc nie piszmy,że inwestuje się w niewiadomo co. Owszem, część dotacji marnuje się ,ale to nie z winy Unii.

A otwarcie granic było koniecznością. Podróż ma podobny charakter jak ze stanu do stanu.Owszem - etatystyczny twór, bo ma strukturę podobną USA i Kanady (stany,prowincje).
Każde państwo to odrębne prawo. Jedyne, co odróżnia Unię od etatystycznego charakteru Stanów Zjednoczonych to różnice językowe,własna armia oraz wyraźna niezależność prawa od prawa europejskiego. Ponadto w każdym kraju funkcjonuje niezależny Rząd nie podlegający Brukseli. Nie ma więc aż takiej pełnej etatystyczności jak w USA. W USA mamy przewagę angielskiego jak wiadomo,w Unii angielski jest niezbędny,ale nie jest powszechnie używany. Etatystyczność zatem odpada.

Pozostała jednak biurokracja i kwestia korporacji czy hipermarketów. Biurokrację mamy w całej Europie a w Polsce to już kulminacja. W Kanadzie i USA zredukowano monopolistyczne zapędy biurokracji i na załatwienie jakiejś sprawy nie trzeba czekać zbyt długo. Dlatego oscyluję właśnie wokół Kanady właśnie. Powiem,że nudzi mi się w tej Unii.
21-02-2008 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Oj Bracie, jaki z Ciebie liberał gospodarczy jeśli podobają Ci się... dopłaty dla rolników a nie podobają hipermarkery...

pozdrawiam
Marek
21-02-2008 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów