Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
jak Ribentrop dzielił Polskę z Mołotowem, to niech teraz Rosja się podzieli swoją ziemią.
btw: Na Pomorzu słychać KRP?
11-01-2008 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Ribbntrop ;P
eeee tam Rosja i dzielenie... 8-[
Przecież to radio można słuchać przez neta Uśmiech
Więc u nas oprócz szumu morza można usłyszeń KRP xD :gitarka:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-01-2008 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Przejdźmy na grunt mistyki. Co Cię najbardziej zainteresowało w duchowości karmelitańskiej, franciszkańskiej i ignacjańskiej ? Co do mnie to interesuje mnie duchowość trzech świętych. Święty Patryk w prosty sposób wyjaśniał tajemnicę Trójcy Świętej,ewangelizował pogańską Irlandię i ułożył tzw.Lorikę.Więcej o świętym jest w "Wyznaniach" - biografia świętego. Święty Paweł był prześladowcą chrześcijan i faryzeuszem,jednak po nawróceniu oddał się posłudze ewangelizacji glosząc ewangelię wśród Żydów i pogan.Święty Ojciec Pio był mistykiem i charyzmatykiem.Przykładał wielką rolę do Eucharystii i sakramentu Pokuty,posiadał dar uzdrawiania. Tyle bym dodał.
22-01-2008 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Pozdrawiam Ciebie i życzę miłego wieczoru i miłej niedzieli Uśmiech

[Obrazek: flower1m6.gif]
08-03-2008 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Polonium można rzec , że delkaruję to ze karmelitanska. A zaczeło się od sw.Teresy z Avila.
Ale jakoś nie siedze ramowo, jestem elastyczna, a każda duchowość skupia się na Bogu Uśmiech

Anienka napisał(a):Pozdrawiam Ciebie i życzę miłego wieczoru i miłej niedzieli
Dziękuję Przytulanie :*

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-03-2008 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Z świątecznego korzystam zwyczaju,
By przesłać życzeń tyle, ile kwiecia w maju
I życzyć wam naprawdę z całą serdecznością
By święta napełniły wam duszę radością
Czegóż jeszcze Wam życzę?
Zdrowia i dostatku!
Szóstki w Totka, a także ogromnego spadku!
Siedmiomilowych butów i czapki niewidki,
Spełniającej życzenia małej złotej rybki
Kury ze złotym jajem, Lampy Aladyna,
Sezamu Ali Baby i szczodrego dżina,
Niebieskich koralików, zwierciadeł magicznych,
Dywanów latających i talentów licznych.
Samych miłych perspektyw, uwag błyskotliwych,
Wielu ludzi przyjaznych, niewielu życzliwych.
Masy sukcesów małych, wielkich, gigantycznych,
Poklasku i uznania i awansów licznych.
Mieszkania w Nowym Jorku, willi w Kopenhadze,
Przytulnej garsoniery gdzieś tam w Czeskiej Pradze,
Rezydencji we Włoszech, w Alpach małej chatki,
A w południowych Indiach plantacji herbatki.
Super rancho w Meksyku, pałacu w Pekinie
I innego schronienia w wybranej krainie.
Rejsu dookoła świata, gdzieś w nieznane wypraw,
Ekscytujących doznań, smaku nowych przypraw.
Może nagrody Nobla w jakiejś kategorii,
I życia w stanie choćby lekkiej euforii.
Do tego wiele zdrowia, kondycji, miłości,
Dużo radości z życia i wiecznej młodości.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
22-03-2008 08:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #67
 
Hej Rachel!

Poniekąd mamy zbliżone niektóre zainteresowania. Lubię zwiedzać kościoły w miejscach odwiedzanych przeze mnie.
W 2006r. zajrzałam do Trevia Augusta (obecnie Trier), w Rheinland-Pfalz
(blisko granicy z Luksemburgiem). Jest tam katedra św. Piotra i kościół Najświętszej Marii Panny, wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
[Obrazek: 890e8f0029b7bd30m.jpg]
Od 273 r. Trewir był siedzibą katolickich biskupów. Samo miasto, założone przez starożytnych Rzymian, jest najstarszym w Niemczech.

Co ciekawe, właśnie tu 5 maja 1818 r. urodził się Karol Marks.
Inne ciekawostki są na niemieckiej str.:http://cms.trier.de/frontend/resource/

Pozdrawiam serdecznie.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
18-09-2008 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Co roku jeżdzę do katedry pelplińskiej, jestem nią zauroczona a tak to szwędam się po zamkach i innych "dziwach" historii. :mrgreen:

To może będzisz wrzucać zdjęcia swych turystycznych "zdobyczy" ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-09-2008 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #69
 
Bardzo chętnie. Właśnie myślę nad takim wątkiem. Ale nie za bardzo wiem w którym dziale. To forum jest bardzo rozbudowane - może mi coś doradzisz, bo Ty jesteś tu dłużej.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
18-09-2008 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
nordlys, tutaj http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....5&start=75

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-09-2008 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów