Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teologia Polityczna i wyzwoleniowa
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
W takim razie witam Księdza w ramionach "teologii wyzwolenia". Ja się na to nie piszę.

Co gorsze, "janosiki" mają przykry zwyczaj samodzielnego określania "co się komu należy" - i zwykle kończy się to rabowaniem bogatych (czyt. tych którzy dorobili się inwestując a nie konsumując, ryzykując oraz pracując 14 godz/dobę) pod pozorem że "mamy równe żołądki" albo jakimś równie niemądrym zawołaniem.

pozdrawiam
Marek
07-10-2007 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Marek MRB napisał(a):W takim razie witam Księdza w ramionach "teologii wyzwolenia". Ja się na to nie piszę.

Co gorsze, "janosiki" mają przykry zwyczaj samodzielnego określania "co się komu należy" - i zwykle kończy się to rabowaniem bogatych (czyt. tych którzy dorobili się inwestując a nie konsumując, ryzykując oraz pracując 14 godz/dobę) pod pozorem że "mamy równe żołądki" albo jakimś równie niemądrym zawołaniem.

:mrgreen: Sorry Mareczku, ale jeśli już, to pcham się w ramiona teologii politycznej J.B Metz`a. Gutierez i Boff mnie nie kręcą.
Po obiedzie założe nowy wątek o teologii politycznej oraz o t. Wyzwolenia. Interesuję się tym nieco.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Janosik to raczej teologia wyzwolenia.
Ja tu się zgadzam z Korwinem - Mikke - socjalista to ktoś znacznie bardziej szkodliwy od przeciętnego złodzieja - bo złodziej wie że robi źle i nie stara się wszystkich przekonać że to co robi jest dobre i by robili to samo.
We współczesnej Polsce nie ma powodu - poza przypadkami kryminalno-korupcyjnymi (których niestety jest sporo) do "zwracania czegoś biednym".

pozdrawiam
Marek
07-10-2007 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Marek MRB napisał(a):We współczesnej Polsce nie ma powodu - poza przypadkami kryminalno-korupcyjnymi (których niestety jest sporo) do "zwracania czegoś biednym".
O niczym innym raczej nie próbowałem myśleć, pisząc poprzednie posty.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:O niczym innym raczej nie próbowałem myśleć, pisząc poprzednie posty.
Taką miałem nadzieję Uśmiech
Tyle że zbójnik do działań przeciw kryminalistom się nie nadaje Uśmiech Szeryf - owszem.
Nawet "Dziki Bill" Hickok Uśmiech (albo - jak Ksiądz sugerował - Wyatt Earp)

A może nawet wystarczy "szeryf" Kaczyński ?

pozdrawiam
Marek
07-10-2007 13:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów