Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrzyżowanie nie dla naszego zbawienia
Autor Wiadomość
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Ukrzyżowanie nie dla naszego zbawienia
Wiele razy spotykałam się ze stwierdzeniem, że Jezus został ukrzyżowany aby nas zbawić, z Miłości do nas. A raz usłyszałam słowa, że On to uczynił bo był posłuszny Ojcu, by wypełnić Jego wolę, dla Jego chwały, a nie dla nas.
"Ale niech świat się dowie, że JA miłuję Ojca, i że tak czynię, jak mi Ojciec nakazał. Wstańcie idźmy stąd" (J,14,31)
"Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które mi dałeś do wykonania" (J 17,4)
I niedawno zwróciłam uwagę na słowa wypowiadane przez kapłana: "wziął chleb i dzięki Tobie składając" oraz to "przez Chrystusa, w Chrystusie i z Chrystusem, Tobie Boże Ojcze Wszechmogący wszelka cześć i chwała..."

Może to dziwne, ale gdy ja się dowiedziałam, że właściwie nie byłam "najważniejsza" dla Jezusa, poczułam się malutka i zrozumiałam wielkość Boga i odczułam do niego szacunek i jakiś respekt, co określane jest darem Bojaźni Bożej. Ciekawa jestem właśnie tego dlaczego tak często mówi sie o tym że to dla nas, za nas Jezus poniósł śmierć?? Czemu to ma służyć??

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
07-10-2007 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
gradzia napisał(a):Ciekawa jestem właśnie tego dlaczego tak często mówi sie o tym że to dla nas, za nas Jezus poniósł śmierć?? Czemu to ma służyć??
Po 1: dla nas, czyli dla kazdego (łac. pro multos - przy ostatniej wievzerzy - co oznacza własnie każdego z osobna czyli wielość). Każdemu z nas Jezus daje przystęp do Ojca. Dla każdego przygotowuje osobne miejsce.
Po 2: To jest poemat Boga - Człowieka. Poemat pisany Miłością i Cierpieniem - dwoma biegunami wpisanymi w rzeczywistość człowieka ziemskiego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
aha, czyli Jezus jednocześnie zrobił to dla nas i dla chwały Boga. Czy można powiedzieć że jako Bóg umarł dla ludzi, dla ich zbawienia, a jako człowiek umarł bo chciał oddać chwałę Bogu?? czy jest odwrotnie?

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-10-2007 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
gradzia napisał(a):czy jest odwrotnie?
że niby co? Oddał jezus chwałę człowiekowi :shock:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 13:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
gradzia napisał(a):aha, czyli Jezus jednocześnie zrobił to dla nas i dla chwały Boga. Czy można powiedzieć że jako Bóg umarł dla ludzi, dla ich zbawienia, a jako człowiek umarł bo chciał oddać chwałę Bogu?? czy jest odwrotnie?
Ks.Marek nie zrobił by takich gałek :shock: gdyby nie było: "czy jest odwrotnie" Duży uśmiech . Bez tego tekstu byłoby OK.

A tu ↓ poniżej jest odpowiedź w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
KKK napisał(a):Zstąpienie do piekieł

KKK 631 Jezus Chrystus "zstąpił do niższych części ziemi. Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił" (Ef 4, 9-10). Symbol Apostolski wyznaje w tym samym artykule wiary zstąpienie Chrystusa do piekieł i Jego zmartwychwstanie trzeciego dnia, ponieważ On sprawił, że w misterium Jego Paschy z głębi śmierci wytrysnęło życie:

Jezus Chrystus, Twój Syn zmartwychwstały, który oświeca ludzkość swoim światłem i z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen (Mszał Rzymski, Wigilia Paschalna, Exsultet).

KKK 632 Liczne wypowiedzi Nowego Testamentu, według których Jezus został wskrzeszony "z martwych" (Dz 3, 15; Rz 8, 11; 1 Kor 15, 20), zakładają, że przed zmartwychwstaniem przebywał On w krainie zmarłych (Por. Hbr 13, 20). Takie jest pierwsze znaczenie, jakie przepowiadanie apostolskie nadało zstąpieniu Jezusa do piekieł; Jezus doświadczył śmierci jak wszyscy ludzie i Jego dusza dołączyła do nich w krainie umarłych. Jezus zstąpił tam jednak jako Zbawiciel, ogłaszając dobrą nowinę uwięzionym duchom (Por. 1 P 3, 18-19).

KKK 633 Krainę zmarłych, do której zstąpił Chrystus po śmierci, Pismo święte nazywa piekłem, Szeolem lub Hadesem (Por. Flp 2, 10; Dz 2, 24; Ap 1, 18; Ef 4, 9). ponieważ ci, którzy tam się znajdują, są pozbawieni oglądania Boga (Por. Ps 6, 6; 88, 11-13). Taki jest los wszystkich zmarłych, zarówno złych, jak i sprawiedliwych, oczekujących na Odkupiciela (Por. Ps 89, 49;1 Sm 28, 19; Ez 32, 17-32). co nie oznacza, że ich los miałby być identyczny, jak pokazuje Jezus w przypowieści o ubogim Łazarzu, który został przyjęty "na łono Abrahama" (Por. Łk 16, 22-26). "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama" (Katechizm Rzymski, I, 6, 3). Jezus nie zstąpił do piekieł, by wyzwolić potępionych (Synod Rzymski (745): DS 587). ani żeby zniszczyć piekło potępionych (Por. Benedykt XII, Cum dudum: DS 1011; Klemens list Super quibusdam: DS 1077). ale by wyzwolić sprawiedliwych, którzy Go poprzedzili (Por. Synod Toledański IV (625): DS 485; por. także Mt 27, 52-53).

KKK 634 "Nawet umarłym głoszono Ewangelię))." (1 P 4, 6). Zstąpienie do piekieł jest całkowitym wypełnieniem ewangelicznego głoszenia zbawienia. Jest ostateczną fazą mesjańskiego posłania Jezusa, fazą skondensowaną w czasie, ale ogromnie szeroką w swym rzeczywistym znaczeniu rozciągnięcia odkupieńczego dzieła na wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich miejsc, aby wszyscy ci, którzy są zbawieni, stali się uczestnikami Odkupienia.

KKK 635 Chrystus zstąpił więc do otchłani śmierci (Por. Mt 12, 40; Rz 10, 7; Ef 4, 9). aby umarli usłyszeli "głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą", żyli (J 5, 25). Jezus, "Dawca życia" (Dz 3, 15), przez śmierć pokonał tego, "który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła", i wyzwolił "tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli" (Hbr 2,14-15). Od tej chwili Chrystus Zmartwychwstały ma "klucze śmierci i Otchłani" (Ap 1, 18), a na imię Jezusa zgina się "każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych" (Flp 2,10):

Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął, ziemia się przelękła i zamilkła, bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków)). Idzie, by odnaleźć pierwszego człowieka, jak zgubioną owieczkę. Pragnie nawiedzić tych, którzy siedzą zupełnie pogrążeni w cieniu śmierci; by wyzwolić z bólów niewolnika Adama, a wraz z nim niewolnicę Ewę, idzie On, który jest ich Bogiem i Synem Ewy)). "Oto Ja, twój Bóg, który dla ciebie stałem się twoim synem)). Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, byś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych" (Starożytna homilia na Wielką i Świętą Sobotę: PG 43, 440 A. 452 C; por. Liturgia Godzin, II, Godzina czytań z Wielkiej Soboty).

KKK 636 W artykule "Jezus zstąpił do piekieł" Symbol wiary głosi, że Jezus rzeczywiście umarł i przez swoją śmierć dla nas zwyciężył śmierć i diabła, "który dzierżył władzę nad śmiercią" (Hbr 2,14).

KKK 637 Zmarły Chrystus, w swojej duszy zjednoczonej z Jego Boską Osobą, zstąpił do krainy zmarłych. Otworzył On bramy nieba sprawiedliwym, którzy Go poprzedzili.

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem

KKK 420 Zwycięstwo nad grzechem odniesione na nowo przez Chrystusa dało nam większe dobra niż te, których pozbawił nas grzech: "Gdzie)). wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" (Rz 5, 20).

KKK 421 "Świat, który – jak wierzą chrześcijanie – z miłości Stwórcy powołany do bytu i zachowywany, popadł wprawdzie w niewolę grzechu, lecz został wyzwolony przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, po złamaniu potęgi Złego" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 2).
Źródło

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
09-10-2007 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Pięknie. Okazuje się, że Bioman ma głowę na karku, a nie czajnik... Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
gradzia też ma głowę na karku, a pytanie z tym na odwrót było z mojej strony retoryczne i dla kogoś kto czyta, a mógł nie wiedzieć, co by się dowiedział xD

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 09 Paź, 2007 20:03 ]
Gradziu, ty ciągle się zmieniasz. Już normalnie mam omamy, czy to jeszcze, czy już nie Ty. Czy to dokumentacja budowy?

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-10-2007 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
A może to jest tak, że to Bóg do szaleństwa pokochał swoje Stworzenie - człowieka, a Chrystus był Jego Świętym, czyli Tym który do szaleństwa kochał Boga. Chrystus chciał pełnić wolę Boga, a Bóg chciał zbawić ludzi.
09-10-2007 20:00
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jest taka książka: "Wierzę w Boga Trójjedynego". Napisał ją Gisbert Greshake. Porusza w niej zasadniczo problem Trójcy Świętej, jawiący sie dziś w pojmowaniu wielu jako swoisty tryteizm, szatkowanie Boga na 3 części, każda każdej równa. Ale nie to w tym momencie jest najważniejsze. W rozdziale dotyczącym odkupienia, pisze Greshake o zakłóceniu i przerwaniu przez grzech procesu stawania się komunią człowieka i Boga. Grzech, jak dalej pisze Greshake, " stanowi dokładne przeciwieństwo i odwrotność wspólnoty. W swej istocie grzech prowadzi do inywidualizacji i izolacji, jest koncentrowaniem się na samym sobie, przerwaniem dialogu z Bogiem i zakłóceniem pozytywnych relacji z bliźnimi." Krótko: grzech burzy komunię tak w wymiarze wertykalnym jak i horyzontalnym.
Inkarnacja przywraca porządek wszechrzeczy sprzed upadku Adamowego, jednak nie narusza wolności człowieka. Albo sięgnie on po zbawienie, albo je odrzuci. Pokocha Boga, odwzajemniając Mu Jego miłość, jaką objawił w Chrystusie, albo pozostanie dalej w skorupie zasklepionego serca, czarnego serca, które stawia tylko na siebie, na owe zakłócenia, o których wspomniałem wcześniej, cytując Greshakego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
gradzia napisał(a):Gradziu, ty ciągle się zmieniasz. Już normalnie mam omamy, czy to jeszcze, czy już nie Ty. Czy to dokumentacja budowy?
nie księże to ja przed jej rozpoczęciem (budowy), jeśli chodzi o zdjecie ale mam jeszcze kilka paskudniejszych więc...zresztą wszystko mi jedno, tak sie czuje jak wygladam a może nawet i gorzej, więc no....dokladnie dokumentacja budowy co by był nie tylko tekst ale i obraz :?

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
10-10-2007 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
ehhh, tam się musi gotować, przewlać, burzyć...
niczym innym nie potrafię wytłumaczyć tego, co masz w podpisie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
zna ksiądz jakąś dobra modlitwę o śmierć??

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 23:26 ]
aha i jeszcze sie nie przewala, to tylko wstęp, tylko wstep...faza przygotowania.....dupa dupa dupa wrrrrr

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 23:27 ]
czemu "dupa" jest kodowana?? penis też podlega kodowaniu? zgłaszam protest

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
10-10-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów