Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Helmutt
Nazywam się Przemek, mieszkam i urodziłem się w Lublinie. Obecnie mam 30 lat Uśmiech
Tam też pracuję - z zawodu, wykształcenia i zamiłowania jestem kolejarzem, pracuję w biurze PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Od trzech lat jestem żonaty z Iwoną, w lutym spodziewamy się dziecka Oczko
Mam na koncie ukończone studia fizyczne na UMCS o specjalności "Fizyka stosowana" oraz Technikum Kolejowe (a jak!).
Zainteresowania mam różne - kolejnictwo, lotnictwo (ze wskazaniem na nawigację), astronautyka, II wojna światowa, muzyka, informatyka, gry komputerowe (uwielbiam grać) itd. Lubię czytać, ale ostatnio nie mam co.
Co tu więcej napisać - jestem osobą niesamowicie porywczą i nerwową ale i niesamowicie cierpliwą i łagodną (zależy od sytyacji). Ale ogólnie - staram się postępować W PORZĄDKU w stosunku do innych i do siebie. Nawet jesli ci "inni" usilnie starają się nadepnąć mi na przysłowiowy "odcisk".
Do kościoła nie chodzę, gdyż jestem totalnym (ale nie "wojującym") ateistą, czego jakoś część ludzi nie chce zrozumieć. Ale chyba nie przeszkadza mi to w udzielaniu się na tym forum, co? Uśmiech
Na forum tymże jestem już jakiś czas, są okresy aktywności i impasu. Poza tym bywam na forum ateista.pl (z racji światopoglądu), cdaction.pl, oraz na kilku innych, "branżowych" że tak powiem Oczko
To tyle - kto by chciał więcej info - niech pyta.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-10-2007 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Helmutt,interesuje Cię II wojna światowa i informatyka.Są sądzisz o podziemiach Walimia i innych niemieckich budowlach podziemnych.I oczywiście pochwal się (na PW oczywiście)własną stroną www,jeśli taką posiadasz.
12-10-2007 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Polonium napisał(a):Helmutt,interesuje Cię II wojna światowa i informatyka.Są sądzisz o podziemiach Walimia i innych niemieckich budowlach podziemnych.I oczywiście pochwal się (na PW oczywiście)własną stroną www,jeśli taką posiadasz.
Strony nie posiadam. Znaczy.... posiadam, ale już z kilka lat nie aktualizowałem. http://www.railsim.glt.pl/

Co do kompleksów w Górach Sowich - są na ten temat rózne fantastyczne teorie. Miałem okazję odwiedzić to co jest udostępnione do zwiedzania - Walim i Osówkę. Moje zdanie jest takie - prawdopodobnie to co do tej pory zostało odkryte - MIAŁO zostać odkryte (tak zakładali Niemcy). Wielką zagadką pozostaje słynny "uskok" w Osówce (za którym "na bank" coś jest i nie jest to lita skała), zalany kompleks "Włodarz", oraz kilkanaście pomniejszych zagadkowych budowli/elementów itp. Odrzucam oczywiście wszelkie fantastyczne przypuszczenia typu "hitlerowskie UFO"i inne tego typu bajki rodem z TVN, ale wiem, że Góry Sowie i zespół "Riese" - kryją niejedną tajemnicę.
Bezcenną rzecza okazałby się plan kompleksu "Riese" - i podobno taki plan gdzieś się znajduje, nie został zniszczony - słyszałem od jednego zorientowanego w temacie człowieka, że kilkanaście lat temu anonimowy "ktoś" oferował sprzedaż kompletnych auntentycznych planów. Niestety za bardzo wysoka cenę.
Z kompleksem "Riese" wiąże się tajemnica zamku w Książu, "podziemne miasto" w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, zagadka pociągu rel. Wałbrzych-Wrocław który w 1945 wyjechał ze st. Włbrzych i nigdzie nie dotarł oraz tzw "wrocławskie metro".
Co może byc schowane w "Riese"? Bursztynowa Komnata? Jakaś nieznana broń III Rzeszy? Depozyty banków wrocławskich? Dopóki nie weźmiemy się za poszukiwania - nie dowiemy się nigdy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-10-2007 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeśli są tam depozyty bankowe (oczywiście bilon i sztabki złota mam na myśli) to państwo od razu to przejmie,o ile Niemcy się nie zaczną domagać dla siebie.A może są jeszcze jakieś zapomniane rakiety V-2,których nie użyto.Naszym meteorologom czy fizykom rakiety mogłyby się przydać do badań wyższych warstw atmosfery.Ale równie dobrze może kryć się tam jakiś tajny nazistowski obóz pracy czy tajne archiwum Rzeszy.Ciekawie się robi.Ale archeologów nie chcą wysłać,bo nie ma żadnych map albo koszty ekspedycji mogą być duże.Musianoby wpierw użyć silnego radaru.Np.z komórki (900 Mhz) można rozmawiać z osobą jadącą podziemnym metrem.Sprawdziłem w praktyce dzwoniąc.Te fale mogą się świetnie nadawać np.do rozmów z osobami na zewnątrz bunkra.
12-10-2007 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Helmutt napisał(a):Z kompleksem "Riese" wiąże się tajemnica zamku w Książu, "podziemne miasto" w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, zagadka pociągu rel. Wałbrzych-Wrocław który w 1945 wyjechał ze st. Włbrzych i nigdzie nie dotarł oraz tzw "wrocławskie metro".
Ogladaaz Tajemnice Twierdzy Szydrów? To chyba acenariusz Wołoszańskiego jest...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-10-2007 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Polonium napisał(a):Jeśli są tam depozyty bankowe (oczywiście bilon i sztabki złota mam na myśli) to państwo od razu to przejmie,o ile Niemcy się nie zaczną domagać dla siebie.A może są jeszcze jakieś zapomniane rakiety V-2,których nie użyto.Naszym meteorologom czy fizykom rakiety mogłyby się przydać do badań wyższych warstw atmosfery.
Myślę, że jest to coś w tym stylu - może nie całe rakiety, ale mnóstwo części, silniki, całe linie technologiczne... Należy tu wspomineć, że ten ogromny kompleks - bo wszystko wskazuje na to, że wszystkie mniejsze do tej pory odkryte sztolnie są częścią składową wielkiego kompleksu podziemnego - nie został w pełni ukończony.
Cytat:Ale równie dobrze może kryć się tam jakiś tajny nazistowski obóz pracy czy tajne archiwum Rzeszy.Ciekawie się robi.
Obóz pracy - raczej nie. Prędzej wielkie cmentarzysko - obozy pracy rozklokowane były w okolicznych wsiach, gdy już było wiadomo, że trzeba będzie uciekać - Niemcy wprowadzili ocalałych więźniów do tuneli i wysadzili wejścia.

Cytat:Ale archeologów nie chcą wysłać,bo nie ma żadnych map albo koszty ekspedycji mogą być duże.Musianoby wpierw użyć silnego radaru.
Przede wszytskim nie ma kasy. Badacze - hobbyści od lat coś tam próbują szukać, ale z mizernym skutkiem. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, co z tego jak co jakiś czas odnajduje się kolejne wejścia do tuneli - jak te są zasypane.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2007 07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
W przygotowaniu jest strona o "Riese": http://www.riese.pl
15-10-2007 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Polonium napisał(a):W przygotowaniu jest strona o "Riese": http://www.riese.pl
Hmmm.... w e-malu widzę imię i nazwisko jednej z najbardziej kompetentnych osób jeśli chodzi o temat Gór Sowich i "Riese" - pana Jerzego Cery. Jeśli to rzeczywiście on macza palce w powstawaniu tegp serwisu to, szykuje się w końcu fachowa stronka, bez "hitlerowskich UF" i innych głupot...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2007 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
W Wakacje 2008 chyba się tam wybiorę. A wszystko dzięki "Twierdzy Szyfrów" :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-10-2007 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):W Wakacje 2008 chyba się tam wybiorę. A wszystko dzięki "Twierdzy Szyfrów" :mrgreen:
Koniecznie pojedź. Walim i Osówkę zobacz koniecznie - nie wiem jak teraz tam jest, ale ja byłem tam 3 lata temu - świetni przewodnicy, widać, że sa miłośnikami tematu, obalają mity z TVN-u o wiele ciekawszymi historiami i autentycznymi. Jak będziesz na miejscu gorąco polecam Ci zakup jakiejś fachowej literatury o podziemiach w Górach Sowich (są sklepiki przy tych muzeach) - najbardziej chyba wartościową ksiązką sa "Tajemnice Gór Sowich" Jerzego Cery - do poczytania i jako pamiątkę.
Możesz też zahaczyć o Zamek Czocha (znany z "Twierdzy szyfrów") ale to już jako ciekawostkę.
Przy okazji jak już będziesz blisko - możesz odwiedzić nieczynną kopalnię złota w Złotym Stoku - nie jest to tak całkiem daleko od Walimia a również jest to niesamowite doświadczenie (kopalnię można zwiedzać), i nasłuchać się można różnych ciekawych opowieści.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-10-2007 06:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zapewne skorzystam Uwielbiam tego typu klimaty.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2007 08:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Z tematu: RBuzz
Helmutt napisał(a):
Bioman napisał(a):
Helmutt napisał(a):Jestem miłośnikiem kolei Uśmiech
Ja też Uśmiech . Mój dziadek maszynista przechodząc na emeryturę dostał album zdjęć z ciuchciami.
Obrazek
"Piękna Helena" jest urocza \Duży uśmiech/
Wolę używać jej oryginalnego imienia: Pm36-2.
Twój dziadek był maszynistą - na jakich maszynach jeździł?
Na wielu. Dziś się dokładnie wypytałem Duży uśmiech
Jeździł na: PT - 47, TY - 5, OL- 49, SM - 40, SM - 42, SU - 45, SP - 45, SP - 46, ST - 43, ST - 44.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-10-2007 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
adą, jadą sanie, w górze coś im mruga - niech ta Betlejemska Gwiazdka świeci nad Tobą cały czas, przynosząc szczęście i powodzenie.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
22-12-2007 14:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
http://nasza-klasa.pl/profile/5440095 - gdyby ktos chciał zobaczyć jak wyglądam Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-02-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
To ja już widziałam Uśmiech
21-02-2009 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów