Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasza wiara
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
lukaszforum napisał(a):Marek - piszesz a twoje słowa dalej nic nie znaczą. Wnieś cokolwiek do dyskusji albo nie pisz nic.
To twoje zdanie, ponieważ wyczytujesz to co chcesz wyczytać, a nie znajdujesz tego co się tam rzeczywiście zawiera.
lukaszforum napisał(a):Gdzie tkwi granica między byciem katolikiem a byciem innowiercą.
Jak to rozumieć? Dla mnie innowiercą jest każdy, kto jest chrześcijaninem aczkolwiek innej denominacji, niż katolicka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2007 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
lukaszforum napisał(a):I właśnie tu tkwi problem. Mogę zgodzić się z tym co napisałaś ale...określenia :
- "nie przekraczamy zasad wiary " i
- nie siejemy zgorszenia czy nie tworzymy swojej religii
są bardzo ogólne. Za ogólne.
Bo czy twoim zdaniem przekroczeniem zasad wiary jest podważanie dziewictwa Maryi czy też tym przekroczeniem jest niewiara w cuda.
zasady wiary są jedne i niezmienne, dekalog tez jest jeden i mówi jasno i wyraźnie, to samo Pismo Sw. O podważaniu dziewictwa Maryi nie będę się wypowiadać, ale co do niewiary w cuda, chyba to nie jest wykłądnia czy ktoś jest katolikiem czy nie....zależy tez o jakich cudach mowa. Ja wierze w te cuda, które Jezus dokonywał kiedyś i które teraz dokonuje w moim życiu, ale jesli ktoś nie wierzy to chyba nie przekreśla Go jako katolika.. :-k ...może prosze by się ktoś jeszcze ustosunkował do tej wypowiedzi.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
16-10-2007 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lukaszforum Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Grądzia ( mam nadzieję że tym razem napisałem poprawnie Oczko ) --- przypadek traktowania Maryii czy też cudów podałem przypadkowo jako przykład. Zresztą więcej podobnych sprzeczności przytoczyłem rozpoczynając ten temat.
Jeden z najbardziej zadziwiających przypadków to zabójstwo lekarza :
lukaszforum napisał(a):Nie wiem czy pamiętacie przypadek radykalnej grupy katolików z USA, którego jeden z członków zamordował lekarza dokonującego aborcji. W stanie gdzie się to stało aborcja była legalna. Morderstwo to podzieliło tamtejszych katolików. Na szczęście większość i to zdecydowana potępiała tą zbrodnię. Ale dość liczna grupa innych katolików przyznawała rację mordercy i chwaliła jego czyn.
Patrząc z boku naprawdę nie mogę pojąć, że osoby o tak różnych poglądach należą do tej samej grupy.
Naprawdę ciekawi mnie co ty o tym incydencie sądzisz.

Ale to tylko przykłady które można mnożyć. Sami pewnie sporo takich znacie.
17-10-2007 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
lukaszforum napisał(a):Ale dość liczna grupa innych katolików przyznawała rację mordercy i chwaliła jego czyn.
myśle że jako ludzie zbyt szybko osadzamy na nie i tak samo zbyt pochopnie chwalimy na tak nie myślac o konsekwencjach tego co mówimy czy głosimy... i może warto właśnie sie zastanowić i robić tak: pierwsze myślę potem mówię.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
18-10-2007 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lukaszforum Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Schodząc jednak już do konkretnego przypadku.
Do koszyka z napisem "katolik" wrzucisz tych co popierają tą zbrodnię, jej przeciwników i samego mordercę (czytałem o nim artykuł i do tej pory uważa on że tylko realizował boskie nakazy) ?
W moim przekonaniu nie można tego zrobić.
Bo czyny i słowa tych ludzi sprzeczne są z wiarą, którą ponoć wyznają.
19-10-2007 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
lukaszforum napisał(a):Do koszyka z napisem "katolik" wrzucisz tych co popierają tą zbrodnię, jej przeciwników i samego mordercę (czytałem o nim artykuł i do tej pory uważa on że tylko realizował boskie nakazy) ?
Myślę, że to jest po prostu tak: Ci ludzie wierzą, że to co robią, robią zgodnie z zasadami tego, w co wierzą (w tym przypadku jest to religia katolicka). Wierzą, ale mogą się mylić i to, że się mylą, widzimy my jako postronni obserwatorzy a przede wszystkim Bóg.
Pismo Sw naucza , że naszym obowiązkiem jest upomnieć bliźniego, który błądzi. Jeżeli wierzą w Boga, zostali ochrzczeni, chcą czynić dobro to nawet jeśli zbłądzą są dalej katolikami, bo Bóg przecież nagle ich się nie wyrzeka i daje szansę na zmianę postępowania, czy poglądu na daną rzecz - innymi słowy pozwala nam dojrzewać duchowo i umysłowo przez uczenie się na błędach. . Katolik, nawet, jeśli postąpił nie tak jak powinien, "miał do tego prawo", bo nikt nie jest nieomylny. Ale do innych, którzy na to patrzą należy obowiązek upomnienia. Dopiero, gdy mimo upomnień ktoś uparcie twierdzi, że wszystko ok, że nic się nie stało, wtedy zaczyna tworzyć swoją religię i przestaje być stopniowo katolikiem.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-10-2007 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Każdy ochrzczony w KK i wpisany do ksiąg parafialnych, jest "de jure" członkiem tego Koscioła.
A Pismo mówi: "nie sądźcie" i jeszcze: "sąd zostawcie Panu"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-10-2007 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów