Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Off topic z Zakazu Czytania Biblii
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Off topic z Zakazu Czytania Biblii
heysel napisał(a):Obietnica węża jeszcze się nie wypełniła. Przynajmniej ja nie znam nikogo, kto by zszedł tak nisko. Jeżeli się mylę to chętnie poznam kogoś takiego.
Możesz to rozwinąć? Ciekawi mnie, co się kryje pod tym logicznym zapisem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ks.Marek napisał(a):Możesz to rozwinąć? Ciekawi mnie, co się kryje pod tym logicznym zapisem.
To symbolika z Dragon Rouge.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
heysel napisał(a):To symbolika z Dragon Rouge.
Po raz kolejny ucieczka ze świata rzeczywistości...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 07:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Po raz kolejny ucieczka ze świata rzeczywistości...
Widać raczej nie masz szans zrozumieć satanisty ... Symbol nie musi oznaczać czegoś nierzeczywistego. A co oznacza to już wiele razy pisałem ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
heysel napisał(a):Widać raczej nie masz szans zrozumieć satanisty ... Symbol nie musi oznaczać czegoś nierzeczywistego. A co oznacza to już wiele razy pisałem ...
A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.
A gdzie Ty tu masz depersonalizację ? Czytasz w ogóle to co jest napisane ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A ty z kolei widze ciągle masz opór, by zrozumieć, iż depesronalizacja prowadzi do odrealnienia.
A gdzie Ty tu masz depersonalizację ? Czytasz w ogóle to co jest napisane ?
Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.
W tym co tutaj pisałem nie ma nic z depersonalizacji. A co do panteizmu to już Ci pisałem, że jest to zabawka, wierzę bo lubię i sprawia mi to przyjemność.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Po prostu: piszesz o bajecznych, abstrakcyjnych historiach, uciekając od tego, co jest osobowe. Pisałem ci już o tym.
W tym co tutaj pisałem nie ma nic z depersonalizacji. A co do panteizmu to już Ci pisałem, że jest to zabawka, wierzę bo lubię i sprawia mi to przyjemność.

1. Owszem jest i to bardzo dużo. Właściwie po całości nawet. Piszesz o czymś, co generalnie uwłacza człowiekowi jako bytowi indywidualnemu i myślącemu. Człowiek ma prawo wchodzić w relacje z osobą. Uwłacza mu ślepe posłuszeństwo "komuś" lub "czemuś".
2. Pogląd na świat nie może być zabawką. Bo świat to również człowiek. Biada temu, kto traktuje drugiego człowieka jako zabawkę właśnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Owszem jest i to bardzo dużo. Właściwie po całości nawet. Piszesz o czymś, co generalnie uwłacza człowiekowi jako bytowi indywidualnemu i myślącemu. Człowiek ma prawo wchodzić w relacje z osobą. Uwłacza mu ślepe posłuszeństwo "komuś" lub "czemuś".
Wskaż mi zdanie z moich postów w tym wątku, z którego wyciągasz takie wnioski.
Ks.Marek napisał(a):Pogląd na świat nie może być zabawką. Bo świat to również człowiek. Biada temu, kto traktuje drugiego człowieka jako zabawkę właśnie.
Czyli na nic się zdały moje tłumaczenia kiedy pisałem jaki jest mój obraz człowieka ? I o tym, że panteizm nie wpływa na mój obraz rzeczywistości ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
heysel napisał(a):Wskaż mi zdanie z moich postów w tym wątku, z którego wyciągasz takie wnioski.
Wystarczy, że odwołam się do tych obrazów, które rysujesz w temacie o remoncie życia.
heysel napisał(a):Czyli na nic się zdały moje tłumaczenia kiedy pisałem jaki jest mój obraz człowieka ? I o tym, że panteizm nie wpływa na mój obraz rzeczywistości ?
Bajki pleciesz. Światopogląd, w myśl znaczenia swego, zdradza w mniejszym bądź większym stopniu to, jak postrzegam rzeczywistość wokół mnie oraz wyrażam to, co ona dla mnie znaczy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Wystarczy, że odwołam się do tych obrazów, które rysujesz w temacie o remoncie życia.
To pisz od razu do czego się odwołujesz. Poza tym te obrazy to alegorie i trzeba mieć trochę pomyślunku aby je prawidłowo odczytać.
Ks.Marek napisał(a):Bajki pleciesz. Światopogląd, w myśl znaczenia swego, zdradza w mniejszym bądź większym stopniu to, jak postrzegam rzeczywistość wokół mnie oraz wyrażam to, co ona dla mnie znaczy.
To wróć sobie do naszych wcześniejszych dyskusji, jest tam napisane jak to możliwe aby panteizm był rozdzielony od mojego normalnego postrzegania rzeczywistości.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
heysel napisał(a):To wróć sobie do naszych wcześniejszych dyskusji, jest tam napisane jak to możliwe aby panteizm był rozdzielony od mojego normalnego postrzegania rzeczywistości.
Nie przypuszczam, byś był schizofrenikiem, ale wiedz, że to dziedziczne. Jeśli było gdzieś w rodzinie, to dbaj o siebie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):Nie przypuszczam, byś był schizofrenikiem, ale wiedz, że to dziedziczne. Jeśli było gdzieś w rodzinie, to dbaj o siebie...
Widzę, że to jedyna merytoryczna odpowiedź na jaką Cię stać ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2007 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
Ludki, wiem, że potraficie obaj naprawdę fajnie dyskutować, wiec zluzujcie lekko Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-10-2007 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów