Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateiści wg chrześcijan...
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
M. Ink. * napisał(a):tylko czy jesteś w stanie mi to udowodnić? :hm:
Nie, nie jestem. A nawet jakby to po co ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-10-2007 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
M. Ink. * napisał(a):
Helmutt napisał(a):co nie przeszkadza niektórym chrześcijanom mieszać ateistów z błotem
ateiści sami mieszają się z błotem; ateizm jest błotem i nikt im nie każe do tego błota wchodzić; natomiast zachęcam Cię, żebyś z tego błota już wyszedł
Kończę tą dyskusję bo nie ma sensu, niech tam Ci będzie, "ateizm jest błotem", ale ja wolę takie błoto w którym babram się z własnego przekonania, niż krzyształowo czysta woda, do której chca mnie wkładać na siłę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2007 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
heysel napisał(a):Katolik posługując się Objawieniem twierdzi, że nie jest bałwochwalcą. Protestant (można poszukać konkretnych wypowiedzi jeśli trzeba) posługując się Objawieniem twierdzi, że katolik jest bałwochwalcą.
Oboje oni tak samo wiedzą. A ja twierdzę, że bardziej wierzą niż wiedzą.
moim zdaniem sprowadzasz wiedzę do rzędu opinii

pomiędzy znajomością Objawienia (wiedzą religijną) a "uznawaniem czegoś za coś" (przekonaniem religijnym) jest różnica; moja wiedza o tym, że ateizm jest grzechem wynika z poznawania Objawienia i nauczania Kościoła; moje przekonanie co do prawdziwości mego poznania wynika z wiary;

co do opinii o tym czy jestem bałwochwalcą czy nie - jedna z nich jest prawdziwa, druga błędna; ocenę prawdziwości obu opinii pozostawiam Bogu

Helmutt napisał(a):ja wolę takie błoto w którym babram się z własnego przekonania
wielu ludzi tak uważa: dlatego piekło będzie pełne, a apokatastaza nie będzie miała miejsca (to tak a'propo dyskusji w temacie "kto pójdzie do nieba" - proszę, byś nie odbierał tego nadmiernie osobiście, choć 'nie tak trochę' pewnie by trzeba...)

ja mogę już tylko powtórzyć to, co napisałem:

Cytat:com miał Ci powiedzieć, Helmuttcie, tom i powiedział: trwasz w grzechu i bronisz grzechu [...] ale odtąd strząsam wirtualny pył z nóg moich: grzechy Twoje na Twoją głowę, jam nie winien
heyselq, wiesz, że ja Cię bardzo lubię i szanuję, więc:

heysel napisał(a):Nie, nie jestem. A nawet jakby to po co ?
tylko po to, żeby mi udowodnić, że się nie mylisz...

bo tak, to rzucasz słowa na wiatr Smutny

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-10-2007 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Helmutt napisał(a):Kończę tą dyskusję bo nie ma sensu, niech tam Ci będzie, "ateizm jest błotem", ale ja wolę takie błoto w którym babram się z własnego przekonania, niż krzyształowo czysta woda, do której chca mnie wkładać na siłę.
Może nie błotem, ale z pewnością piaskiem. Jeśli jest inaczej, to powiedz proszę. Powiedz też, czemu uważasz, że ateizm w twoim wypadku jest opcją fundamentalną? Czy tylko przez wzgląd na ludzi, którzy siebie określają mianem wierzących?

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 15:26 ]
heysel napisał(a):A ja twierdzę, że bardziej wierzą niż wiedzą.
Słyszałes kiedykolwiek o pewności płynącej z wiary? U nas, katolików, czy w ogóle chrześcijan, to się zwie NADZIEJA.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-10-2007 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
M. Ink. * napisał(a):co do opinii o tym czy jestem bałwochwalcą czy nie - jedna z nich jest prawdziwa, druga błędna; ocenę prawdziwości obu opinii pozostawiam Bogu
Ap 21:8 napisał(a):A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
No to lepiej byś nie był bo Ci Bóg zafunduje piękną przyszłość.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-10-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Helmutt napisał(a):Kończę tą dyskusję, bo nie ma sensu, niech tam Ci będzie, "ateizm jest błotem", ale ja wolę takie błoto w którym babram się z własnego przekonania, niż krzyształowo czysta woda, do której chca mnie wkładać na siłę.
hmmmm ale do kryształowo czystej wody zostaleś wrzucony w czasie chrztu chyba że nie byleś chrzczony, więc twój sprzeciw wobec wody jest daremny.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
15-10-2007 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
heysel napisał(a):No to lepiej byś nie był bo Ci Bóg zafunduje piękną przyszłość.
Pinokio znów kopnął stolarza Dżeppetta w plery, a później się boczy na jezioro ognia...

ale sprawiedliwość jest sprawiedliwością: za kopanie po plerach będzie jezioro ognia

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-10-2007 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
M. Ink. * napisał(a):ale sprawiedliwość jest sprawiedliwością: za kopanie po plerach będzie jezioro ognia
Wolę Orygenesa i jego „końcowe odwrócenie wszystkich rzeczy” od Twoich przepowiedni.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-10-2007 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
cóż... mnie w gruncie rzeczy interesuje tylko Prawda, a nie hipotezy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-10-2007 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
No właśnie mnie też, zwłaszcza hipotezy mało znanego teologa ... [Obrazek: devilred.gif]
(Ciach!!)

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-10-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
heysel napisał(a):No właśnie mnie też, zwłaszcza hipotezy mało znanego teologa ...
znaczy czyje? moje?

może jakiś przykład mojej hipotezy, która Cię nie interesuje...? czy nie znasz żadnej? Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-10-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
M. Ink. * napisał(a):moje przekonanie co do prawdziwości mego poznania wynika z wiary;
:shock: :coo:
Nie rozumiem..."Prawdziwość poznania"...Cóż to za "dziwy" :coo:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
15-10-2007 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
M.Ink* napisał(a):może jakiś przykład mojej hipotezy, która Cię nie interesuje...?
M.Ink* napisał(a):dlatego piekło będzie pełne, a apokatastaza nie będzie miała miejsca
Zgrywasz się ? [Obrazek: devilred.gif]
(ciach!!)

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-10-2007 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
scholastyka napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):moje przekonanie co do prawdziwości mego poznania wynika z wiary;
:shock: :coo:
Nie rozumiem..."Prawdziwość poznania"...Cóż to za "pies" :coo:
pies? :-k ludzie to czasami głupoty gadają...

to czego nie rozumiesz to skrót myślowy; jesli wstawisz między "prawdziwości" a "mego" słowo "przedmiotu" to stanie się bardziej zrozumiałe Uśmiech

heysel napisał(a):
M.Ink* napisał(a):może jakiś przykład mojej hipotezy, która Cię nie interesuje...?
M.Ink* napisał(a):dlatego piekło będzie pełne, a apokatastaza nie będzie miała miejsca
Zgrywasz się ? Obrazek
Ol sonuf vaoresaji, gohu IAD Balata
ciut mnie rozśmieszyłeś:

chcesz powiedzieć, że piekło to moja hipoteza, tak jak prawda o tym, że apokatastaza to bzdura...? Uśmiech

piekło istniało zanim powstał człowiek a teorię apokatastazy Kościół odrzucił - jeśli mnie moja studencka pamięć nie myli - jeszcze długo zanim się urodziłem; to nie są moje hipotezy, mój słodziutki znawco Orygenesa :*

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-10-2007 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
M. Ink. * napisał(a):ludzie to czasami głupoty gadają...
M. Ink. * napisał(a):to czego nie rozumiesz to skrót myślowy
Mój też.... ;P :lol2: :hahaha:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
15-10-2007 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów