Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Mamre
Wspólnota działa w diecezjach:

http://mamre.pl/ct_Wspolnota/Diecezje/#title

Uaktualnione dość niedawno bo 11.10.2007. Uśmiech

Z Sulechowa by było najbliżej do Wrocławia z tego co widzę na mapie.


Cytat:Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" w świetle prawa kanonicznego (KPK kan. 299) jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Erygowana dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r.. Jako organizacja kościelna posiada też osobowość cywilno-prawną. Posiada ustanowionego kapłana-moderatora (asystenta kościelnego).

Nazwa Wspólnoty "MAMRE" - nawiązuje do Księgi Rodzaju 18 i do Listu do Hebrajczyków 13,2. Wskazuje na gościnność, która przynależy do charyzmatu Wspólnoty i jest jedną z form miłości i służby wobec potrzebujących.

Celem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej z pomocą do Elżbiety (zobacz: Ewangelia wg św. Łukasza 1,39-56). Członkowie Wspólnoty - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.

Wspólnota żyje według swych 12 Drogowskazów, które są wyrazem doświadczenia i odkrywania Bożego powołania. Zawierają one istotę duchowości i formacji Wspólnoty.

Patronami Wspólnoty są Najświętsza Maryja Panna, Królowa i Wychowawczyni Rodzin, św. Andrzej Bobola KM (1591-1657) oraz św. Józef - patron kapłanów Wspólnoty.

http://mamre.pl/ct_Wspolnota/#title

Parę świadectw o cudach:
http://mamre.pl/ct_Swiadectwa/Z%20rekolekcji/#title

Strona moderatora:

http://www.mamre.ceti.pl/Moderator/index.htm

Warto. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-10-2007 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
należę do tej Wspólnoty Duży uśmiech
12-12-2007 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Też chciałbym do niej należeć, ale nie wiem czy dobrze jestem do tego przygotowany :-k Juz nie raz zdarzyło mi się być na mszy podczas której odprawiana jest modlitwa wstawiennicza :wink: Pozdrawiam;p

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
02-01-2008 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
podczas Mszy nie ma modlitw wstawienniczych, dopiero po :wink:
02-01-2008 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wiem, wiem tylko źle mi sie powiedzialo;p Tak to juz jest :wink: Od ilu należysz do wspólnoty?

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
02-01-2008 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
obecnie jestem na II roku formacji Duży uśmiech ale związek ze Wspólnotą mam od 2005 roku :wink:
06-01-2008 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Grape możesz opowiedzieć coś więcej? Uśmiech
Nie łapię się w tych aspiranturach i kandydaturach różnych stopni Uśmiech
Rozumiem, że jest aspirantura do rek. ewangelizacyjnych, po nich (jeśli złoży się deklarację, czy jak się ten papierek nazywa Język) kandydatura I stopnia, a potem co roku wchodzi się wyżej, aż do momentu, kiedy dochodzi się do przymierza i jest się pełnoprawnym członkiem wspólnoty, czy tak? Jakie zobowiązania podejmują kandydaci wszystkich stopni, a jakie członkowie?
Byłabym dźwięczna za informacje, które nie byłyby odesłaniem do http://www.mamre.ceti.pl, bo tam jest bardzo dużo informacji, zapisanych w dość chaotyczny sposób. Uśmiech
Pozdrawiam <><

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-03-2008 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grape Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
aspiranci do dzieci do 15 lat :wink: po rekolekcjach ewangelizacyjnych po złożeniu deklaracji do Święta Rodziny jest się kandydatem na 0 roku formacji, potem I, II, III i członkostwo Duży uśmiech zoobowiązania to głównie codzienna lektura Pisma św., 10 rożańca, lektura KKK co tydzien gdzies i Adoracja cotygodniowa do tego dochodza rekolekcje, formacje i inne spotkania Uśmiech to tak w skrócie :wink:
20-03-2008 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
A formacja w Częstochowie, czy małe grupy są gdzie indziej? Uśmiech Byłam wczoraj na waszym uwielbieniu, może się poznałyśmy, nie wiedząc o tym? Uśmiech Miałam czarną kurtkę, arafatkę i ciemne włosy Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-03-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
A dzisięcine płacicie?

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
20-03-2008 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Pod trochę inną nazwą i niekoniecznie w formie 1/10 Oczko
A w ogóle to od 28.12 jestem na I roku formacji i strasznie się cieszę \Duży uśmiech/

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-01-2009 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
grape napisał(a):aspiranci do dzieci do 15 lat :wink: po rekolekcjach ewangelizacyjnych po złożeniu deklaracji do Święta Rodziny jest się kandydatem na 0 roku formacji, potem I, II, III i członkostwo Duży uśmiech zoobowiązania to głównie codzienna lektura Pisma św., 10 rożańca, lektura KKK co tydzien gdzies i Adoracja cotygodniowa do tego dochodza rekolekcje, formacje i inne spotkania Uśmiech to tak w skrócie :wink:

O rety! :shock: Ja bym żadnego stopnia nie przeszła Język To codziennie człowiek ma się zmuszać obowiązkowo do jakichś praktyk? Nikt by mnie w to nie wkręcił.
02-01-2009 03:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
A kto mówi o zmuszaniu się? Uśmiech
Robię to, co służy mojemu wzrostowi duchowemu Uśmiech
Spokojna głowa, jakby Pan Jezus chciał, to już On by cię wkręcił Oczko

"To codziennie ma się człowiek zmuszać do jakiś praktyk?"
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do oddychania?
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do jedzenia?
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do modlitwy?
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do relacji z Bogiem?
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do myślenia?
- to codziennie ma się człowiek zmuszać do chodzenia do szkoły?

:mrgreen:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-01-2009 03:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ale to jest zupełnie co innego. Nie lubię, kiedy ktoś lub coś mnie do czegoś zmusza, więzi jakimiś zobowiązaniami. Wolę modlić się dobrowolnie, niż z powodu zobowiązania, bo sama świadomość rodzi we mnie sprzeciw.
02-01-2009 03:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
To trzeba nad tym popracować Uśmiech poważnie, przecież życie niesie same zobowiązania.
A do przynależenia do jakiejkolwiek wspólnoty nikt nie zmusza. Jeśli podejmuję pewne zobowiązania, to robię to dobrowolnie, świadoma ich pożyteczności. I rozeznając tak właśnie wolę Bożą Uśmiech
To jest naprawdę niesamowite i piękne, ale wiem, że jestem w tej Wspólnocie z woli Bożej.
Miałam taki czas (kiedy składałam pierwsze podanie na rekolekcjach), że "po ludzku" bardziej "podobała" mi się i pociągała mnie inna wspólnota. Łatwiejsza, przyjemniejsza, nadająca mniej odpowiedzialności, w końcu bliżej usytuowana i lżejsza również pod względem formacji. Równocześnie wiedziałam, że Pan mnie widzi w Mamre Uśmiech
Chciałabym, żeby tak samo pokazał mi moje dalsze powołanie, takie główne w życiu Oczko Ufam, że pokaże Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-01-2009 04:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów