Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolność w niebie
Autor Wiadomość
Tomasz16 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Polonium napisał(a):W kontekście upadku aniołów jest z kolei zastanawiające,kto skusił Lucyfera,że stał się upadłym aniołem.Skąd wzięła się pycha,tam gdzie jest tylko samo dobro.Czy jak człowiek się już znajdzie w Raju czyli w "Świętym Świętych" po oczyszczeniu się w Czyścu to nie będzie już podlegał pokusie pychy tak jak upadli aniołowie jej ulegli? Z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii zwracam się do księdza Marka,bo dla mnie to już wyższa teologia.

A ja czytałem w pewnej książce o Aniołach, że Bóg poddał Aniołów pewnej próbie, pewnie była to próba służenia Bogu i wtedy wszystkie złe duchy sprzeciwiły się Bogu!


pozdrawiam

Tomasz16
14-10-2007 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
scholastyka napisał(a):Notam fac mihi viam, in qua ambulem, * quia ad te levavi animam meam.(Ps 143,8).
Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski,
bo w Tobie pokładam nadzieję.
Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć,
bo wznoszę do Ciebie moją duszę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2007 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Dzięki za "przetłumaczenie" :* To "motto" Kylliana Uśmiech

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
15-10-2007 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów