Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata Tusk&Kaczynski
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):Możesz nie krzyczeć? Nie było mnie na tym wystąpieniu, więc co pwoiedział dokładnie nie wiem. Ale z tym nie będzie problemu, żeby się dowiedzieć, mam rodzinę w Barczewie.
To ty skarbie toczysz wode na młyn.
Offca napisał(a):http://www.kosciol.pl/art...071003111730488
Gdzie czytamy:
Jerzy Piątek napisał(a):Premier Jarosław Kaczyński odwiedził zabytkowy kościół św. Anny w Barczewie, który został poddany renowacji ze środków resortu kultury. W świątyni, w której szef rządu spotkał się z barczewskimi parafianami, wisiała polska flaga z logo Prawa i Sprawiedliwości – pisze olsztyński dodatek do „Gazety Wyborczej”.

Poseł PiS ziemi olsztyńskiej Tadeusz Plawgo powiedział, że flaga z logiem partii Kaczyńskiego została powieszona przez nadgorliwego kościelnego. Flaga została zdjęta po uwagach dziennikarzy, że jest to wykorzystanie miejsca kultu do celów propagandowych przed zbliżającymi się wyborami.

W kościele św. Anny jeden z wiernych dwukrotnie zadał premierowi pytanie, dlaczego wykorzystuje miejsce kultu do uprawiania kampanii wyborczej PiS-u. Jarosław Kaczyński nei zareagował na pytanie, młody mężczyzna natomiast został uciszony przez ludzi zebranych w kościele św. Anny. Oficjalnie PiS tłumaczy, że odwiedziny szefa rządu w barczewskim kościele to gospodarska wizyta – premier chciał zobaczyć kościół remontowany z pieniędzy ministerstwa kultury.
To jest prawo przysługujące każdemu, kto ubiega sie o jakiś urząd - kampania. Pytanie człowieka, o to czemu Kaczyński w miejscu kultu robi kampanie jest bezzasadne.
Cytat:Do domu, w którym dzieje się źle i w którym źle się czuję, na pewno nie
To jest czysty subiektywizm. Pewnie Kaczyński temu winien, co? Podobnie jak i temu, że woda jest mokra...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2007 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Przyznam się "bez bicia",że głosowałem na PiS w drugiej turze.Teraz pewnie za to,co napisałem wyślą mnie do Chicago. :arrow:

Ale jako alibi to w pierwszej turze głosowałem na Samoobronę,a teraz myślę o oddaniu głosu na Giertycha z LPR-u. 8)
13-10-2007 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:To jest prawo przysługujące każdemu, kto ubiega sie o jakiś urząd - kampania.
Wybacz, ale nie w miejscu kultu religijnego i człowiek, który zadał to pytanie Kaczyńskiemu, zadał je jak najbardziej słusznie. Zrobiłabym to samo. Znowu wracamy do mieszania się religii z polityką i polityki z religią? Owszem, zarówno religia jak i polityka mają prawo odwoływać się do siebie nawzajem, ale polityka nie ma prawa wykorzystywać religii, czy jak w tym wypadku miejsca kultu, do propagandy wyborczej. Raptem się Pan Kaczyński zainteresował jakimś kościołem na prowincji o którym dotychczas nie miał nawet pewnie zielonego pojęcia, że istnieje. Zareklamować się w końcu jakoś trzeba, ale nie w taki sposób. W czasie kampanii wyborczej można zauważyć tendencję jacy ci nasi politycy się raptem dobrzy robią, interesują się pierdołami, o których by nawet nie pomyśleli poza kampanią. To wszystko to czysta hipokryzja niestety. Wszyscy są mili i wspaniali w czasie kampanii, po niej już niekoniecznie - wszystko wraca do "normy".

Cytat:To jest czysty subiektywizm.
Myślę, że to nie subiektywizm. Raczej nikt nie chce wracać do miejsca, gdzie źle się czuje, chyba, że jest do tego przymuszony.

Ks.Marek napisał(a):Pewnie Kaczyński temu winien, co?
No jeśli kto inny zajmuje się interesami tego państwa to pewnie nie Kaczyński. Ale z tego co mi wiadomo, póki co prezydentem jest Lech Kaczyński, a premierem Jarosław Kaczyński, chyba, że coś się od dzisiaj coś zmieniło. Jako głowa państwa i szef rządu mają dbać o to, by państwo funkcjonowało jak najlepiej w każdej dziedzinie.
A ryba zawsze psuje się od głowy, jak powiada mądre przysłowie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2007 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
PKB - miły księże Uśmiech wczoraj katolik Kaczyński powiedział, że nie wierzy w cuda Duży uśmiech ...dobra....gospodarcze. Duży uśmiech
A Ty wierzysz??...chodzi o gospodarcze??
PKB nie wypracowuje się w ciagu 1-2 lat...to efekt działania poprzednich ekip, m.in. planu Balcerowicza.
Już w sierpniu 2005r rząd SLD przygotowując budżet na 200r wykazał 6 miliardów nadwyżki. Już wtedy wiadomym było, że bedzie rewaloeryzacja rent i emerytur o 5-6%.
PiS po wyborach ogłosił swój sukces, w marcu 2006r przypisując sobie rewaloryzację, jako swoją zasługę
Piszę o tym, bo dokładnie śledziłam te sprawy.
"co powiedział"?... w Kałkowie podczas uroczystości koronacji obrazu MB Bolesnej Królowej Ziemi Świętokrzyskiej, na zakończenie Mszy św. min. Gosiewski z ambony przemawiał, wskazując jak to PiS dba i bedzie nadal dbał o rodzinę.
Przypominam, że ludzie żyjący w niesakramentalnych związkach, jako że żyją non stop w grzechu, pozbawieni są mozliwości przyjmowania sakramentu Komunii sw.
Min. Gosiewski żyjący w związku niesakramentalnym przemawia z ołtarza o polityce prorodzinnej swojej i PiS-u :shock: =D>
Czy to nie jest przejaw zakłamania
"No i słusznie. Ubezpieczał się przed szkalowaniem swej osoby"...czy służby CBA to prywatna inwestycja p. Kaczyńskiego? - jesli tak, to ma prawo ustawiać je za plecami.
Ale niestety to my wszyscy utrzymujemy te słuzby i one maja służyć narodowi a nie jednemu władcy.
13-10-2007 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Rachel napisał(a):A może tak wrócić do głównego wątku, czyli Debata Tusk&Kaczynski.

no można wrócić tylko po co skoro oni nic nie zrobili :coo:

[ Dodano: Sob 13 Paź, 2007 13:56 ]
alus napisał(a):PKB - miły księże Uśmiech

a dlaczego mi piszesz o kaczkach skoro ja za nimi nie jestem ?

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
13-10-2007 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Moim zdaniem zaden polityk nie jest wart wejśc do rzadu i całe panstwo powiinoo sie zbuntować i nie pójśc na wybory;pp

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-10-2007 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Moim zdaniem zaden polityk nie jest wart wejśc do rzadu i całe panstwo powiinoo sie zbuntować i nie pójśc na wybory;pp
:hahaha: duszyczka na prezydenta xD

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
13-10-2007 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
duszyczka napisał(a):Moim zdaniem zaden polityk nie jest wart wejśc do rzadu i całe panstwo powiinoo sie zbuntować i nie pójśc na wybory;pp
Widzisz, tu chodzi też o taką kwestię, że do wyborów startują ciągle ci sami ludzie. Chociaż po raz kolejny się nie sprawdzili, to i tak uparcie dalej się reklamują, żeby na nich głosować, mimo, że i tak po raz kolejny nic się nie zmieni. Powino być tak, że kto się nie sprawdził, spada na księżyc, a szansę dostaje ktoś inny.
Teraz po prostu nie ma na kogo głosować i już.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Nie nie nie mam zamiaru być prezdentem ale wiecie co bym zrobiła napewno bym ucieła politykom wypłaty do sredniej krajowej;pp No i uwązam jeszcze jesli ktos raz dostała sie do sejmu ;lub senatu za drógim razem już nie moze dostała swoją szanse.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-10-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca napisał(a):Widzisz, tu chodzi też o taką kwestię, że do wyborów startują ciągle ci sami ludzie. Chociaż po raz kolejny się nie sprawdzili, to i tak uparcie dalej się reklamują, żeby na nich głosować, mimo, że i tak po raz kolejny nic się nie zmieni. Powino być tak, że kto się nie sprawdził, spada na księżyc, a szansę dostaje ktoś inny.
Teraz po prostu nie ma na kogo głosować i już.

aha rozumiem ze twoim zdaniem R Giertych sie nie sprawdził??

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
13-10-2007 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):aha rozumiem ze twoim zdaniem R Giertych sie nie sprawdził??

Sprawdziła sie tylkom w sprawie mundurków i w rzadnej innej choc mundurki powinny byc całe czyli i bluza i spodnie i podkoszulek i jeszcze w liceach

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-10-2007 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie. Moim zdaniem ostatnio mało który minister edukacji się sprawdził, ale to moje osobiste zdanie. Co do Giertycha. Agresja w szkole jak była tak jest, komórki też są, a na mundurki już ludzie zaczynają narzekać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2007 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
alus napisał(a):Ale niestety to my wszyscy utrzymujemy te słuzby i one maja służyć narodowi a nie jednemu władcy.
Tiaa, ciekaw jestem co na to bp Ryczan...
...ale Kielce to specyficzny teren w Polsce, podobnie jak Szczecin, jak Warmia...
Offca napisał(a):Myślę, że to nie subiektywizm. Raczej nikt nie chce wracać do miejsca, gdzie źle się czuje, chyba, że jest do tego przymuszony.
Piszesz o sobie? Przeciez masz już 18 latek, prawda? I wiesz co to dojrzałośc emocjonalna, nie? Nie wolno ci patzreć na innych przez pryzmat twoich odczuć, wrażeń, etc.
Offca napisał(a):Jako głowa państwa i szef rządu mają dbać o to, by państwo funkcjonowało jak najlepiej w każdej dziedzinie.
No ne wiem, ale ja widzę, że jest lepiej i bezpieczniej. Poza tym, 2 lata to raczej mało na dokonanie wielkich rzeczy.
alus napisał(a):A Ty wierzysz??...chodzi o gospodarcze??
A propos: ciekaw jestem, jak Tusk, czy ktokolwiek inny poza Kaczorami upora się z zadłużeniem zagranicznym. Kaczyński i Gilowska mają na to pomysł. Cała reszta jakoś milczeniem pomija ową kwestię.
Co do Gosiewskiego: nie wiem, nie znam sprawy, w papiery mu nie zagladałem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2007 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Piszę "miły księże" - nie "książe" Uśmiech ....odpowiadam ks. Markowi.
Nie bp. Ryczan tylko bp. Zimowski...Kałków należy do diecezji radomskiej Uśmiech tak jak Święty Krzyż do sandomierskiej...w rejonie Gór Świętokrzyskich stykaja się 3 diecezje.
Kielce i okolice napewno są specyficznym regionem ...."kieleckie scyzoryki" - w tym terenie ogniskują się wszystkie zrywy wyzwoleńcze, powstańcze, partyzanckie.
Kielecczyzna to ziemia, która obficie spłynęła krwią, ofiarą swych synów, córek, dla wolnej Polski.
Pomysł to jeszcze nie realizacja Uśmiech ...a jaki pomysł ma Tusk? - nie wiem.
13-10-2007 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Offca napisał(a):Nie. Moim zdaniem ostatnio mało który minister edukacji się sprawdził, ale to moje osobiste zdanie. Co do Giertycha. Agresja w szkole jak była tak jest, komórki też są, a na mundurki już ludzie zaczynają narzekać.
Twoje zdanie, masz doń prawo. Ale to ja akurat uczę w szkole i to ja widze, czy efekt jest czy tez nie. I powiem tak: nie ma rewelacji, ale jest promyk nadziei.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2007 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów