Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
aga napisał(a):Sam Ksiądz przyznaje, że to trwało.
W przypadku Benedykta - owszem. Inne trzeba by poszukać, a mi się nie chce za bardzo. No, może ewentualnie powiem o sobie: to jest kwestia dosłownie chwili. Chwili, do której trzeba się przygotować ze wszech miar: od siebie zacząwszy, w poszukiwaniu odwagi. Poprzez spowiednika, który nas zna i rozumie aż po plan na przyszłość. A wszystko to musi się dokonywać w atmosferze otwartości na łaskę. I powiem tak: trzeba wystarać się o zaplecze modlitewne. Ja mam ten luksus, że mam ponad 20 chorych, cierpiących ludzi. Odwiedzam ich co miesiąc z Panem Jezusem. Cuda działają, wierzcie mi :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-05-2008 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
aga napisał(a):No właśnie, niestety, a przy tym człowiek bardzo cierpi i inni razem z nim.
Tylko że człowiek może cierpieć z powodu własnej głupoty i inni wraz z nim.

Ale po co się dołowac, Bóg działa cuda Uśmiech i uwalnia czlowieka nie tylko od działania diabelskiego ale tez od gupot Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-05-2008 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
To wszystko zależy od tego jak duży udział ma człowiek w dziełach złego, czyli jak bardzo zakorzenione są przyczyny zniewolenia i jak długo trwa w takim stanie rzeczy.

Fragment książki - wywiadu z ks. Gabrielle Amorthem
Cytat:Miałem przypadki, kiedy wystarczyło kilka miesięcy, a w innych potrzeba było roku lub kilku lat. Jestem zadowolony nawet wtedy, kiedy uwalniam osobę od opętania po czterech czy pięciu latach egzorcyzmów.

Od czego to zależy?

Od wielu czynników. Od siły, z jaką szatan opętał daną osobę, od mniej lub bardziej poważnych zaburzeń, jakie powoduje on u danej osoby. Wiele zależy też od chęci współpracy, jaką wykazuje osoba opętana. Pacjent musi aktywnie uczestniczyć w uwolnieniu przez intensywną modlitwę. Moim pacjentom polecam różaniec, codzienną Mszę i komunię świętą. Absolutnie nie wystarczy jedynie niedzielna Msza święta. Trzeba uczestniczyć we Mszy świętej kilka razy w tygodniu, jeśli nie codziennie. Czytanie Pisma Świętego, Słowa Bożego, ma ogromną moc. Gdy ktoś mnie pyta: "Jak długo?", odpowiadam: "Aż do ośmiu dni po śmierci". Pan bardzo często opiera swą interwencję właśnie na intensywności modlitwy, tak, aby dana osoba nabrała pewnego rodzaju przyzwyczajenia i kontynuowała tę modlitwę także później. Opętanie staje się wielką szkołą świętości. Nie bez powodu Jan Chryzostom nazywa szatana, pomimo wszystko, "uświęcicielem dusz". Dam panu przykład. Już prawie od trzydziestu lat odprawiam egzorcyzmy nad pewną kobietą. W wielu przypadkach egzorcyzmy nie uwalniają, ale powodują, że dana osoba może prowadzić na tyle normalne życie, że inni nie dostrzegają problemu. Egzorcyzmy przynoszą ulgę, nawet jeśli wymagają ofiary. Podam przykład. Pewien urzędnik, kiedy czuje, że za chwilę zostanie zaatakowany przez szatana, idzie do toalety albo w jakieś ustronne miejsce, gdzie nikt go nie zobaczy. Tam cierpi, wykonuje jakieś agresywne gesty, po czym jak gdyby nigdy nic wraca do pracy. Pewnego razu, gdy odprawiałem egzorcyzmy nad tą kobietą, o której ostatnio panu opowiadałem, przychodziły mi do głowy takie myśli: Czy to możliwe, że przez tak długi czas nie jestem w stanie jej uwolnić? Wydawało się, że kobieta odpowiadała na moje wątpliwości, mówiąc: "Ojcze Amorth, wie ojciec, że my wszyscy jesteśmy siostrami i braćmi, wszyscy jesteśmy pożenieni. Nikt z nas nie chodził do kościoła, nikt z nas się nie modlił". Kobieta została opętana przez szatana mając osiemnaście lat. Urok został rzucony na nią przez jakiegoś czarownika, którego namówiła do tego pewna dziewczyna, która zakochała się w narzeczonym tejże kobiety. Był to bardzo potężny urok. Kobieta ta opowiadała mi, że od momentu, gdy ma te zaburzenia, wszyscy jej bracia i siostry modlą się, chodzą do kościoła, spowiadają się i często przystępują do komunii świętej. Jej zaburzenia były okazją do nawrócenia rodziny.


_____
Teraz lekki :offtopic:
Czy w temacie 'co wolno w satanizmie' jest cytowana biblia szatana, czy mi sie tylko wydaje?! Pytam, bo nie czytam tego z zalozenia, wiec nie sprawdzam zawartosci cytatu, ktory wydaje mi sie podejrzany pod tym wzgledem. Jesli to sa fragmenty biblii szatana, to bardzo prosze o usuniecie tego przez moderatorow. To jest jedna z tych spraw, ktora moze doprowadzic wlasnie do zniewolenia. Chocby przez samo czytanie Smutny

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-05-2008 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
omyk napisał(a):To jest jedna z tych spraw, ktora moze doprowadzic wlasnie do zniewolenia. Chocby przez samo czytanie
Nie sądzę, by można się z tym zgodzić. Gdyby tak miało być, to na forach nie byłoby sensu w ogóle podejmować żadnej polemiki. Każdy tekst przywołany w dyskusji mógłby prowadzić kogoś do grzechu. Jeśli ktoś jest świadom, że chce służyć Chrystusowi, to nic mu szkodzić nie będzie fantasta LaVey.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-05-2008 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #50
 
Regulamin poczytaj. To raz. Pomaganie komuś w krzywdzeniu siebie to grzech. Dwa. Pomyliłeś fora... to trzy. Budujesz offtop - cztery. Skończ bo wylecisz.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2008 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
deny355 napisał(a):hm.........widze ze tu z odpowiedziami bedzie trudno a mowi sie "kto pyta nie błądzi" eh....a 12lat to mialem dawnoJęzyk teraz juz nie sa mi poczebne historyjki bez wyjasnien chce znac przyczyny a nie same skutki... to tez sie pytam jak to sie zaczyna a nie jak sie konczy...

Nikt nie da Ci odpowiedzi ze względu bezpieczeństwa. Ze złem jest bowiem jak z mieczem : "Kto za miecz chwyta, od miecza ginie".

P.S. Proszę nie usuwać. Cytat dałem w ramach przestrogi. Dzięki.
04-10-2008 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
deny355 napisał(a):mam pytanko jakie sa sposoby podpisania cyrografu??????
deny355 napisał(a):mozliwe... ale to nie zmienia faktu, ze nie niewiem jak to sie odbywa jaki jest wybor takej osoby.... czy dusze majarozne wartosci????
deny355 napisał(a):hm.........widze ze tu z odpowiedziami bedzie trudno a mowi sie "kto pyta nie błądzi" eh....a 12lat to mialem dawnoJęzyk teraz juz nie sa mi poczebne historyjki bez wyjasnien chce znac przyczyny a nie same skutki... to tez sie pytam jak to sie zaczyna a nie jak sie konczy...
Pamiętaj, że to TWÓJ post podnosi poziom tego forum. Zatem staraj się nie pitolić głupot.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2008 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
A właśnie, co to znaczy podpisać cyrograf, lub inaczej jeszcze zadam pytanie deny355, skąd będę wiedział, że taki cyrograf już podpisałem lub jeszcze nie? Kto potrafi to stwierdzić i jakie elementy świadczą o podpisaniu cyrografu.
Zakładam, że podpis własną krwią to literacka bajka Uśmiech
04-10-2008 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #54
 
Niestety nie bajka.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2008 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Nie no proszę Cię, myślałem, że tu jakiś poziom dyskusji prezentujecie. Przecież tan wasz niedobry diabełek to postać niefizyczna i co mu daje ludzka krew na kartce papieru, która może zżółknąć i się spalić i co wtedy, po umowie?
Jakoś tak mi się to z tą wiecznością nie klei, a poza tym skąd akurat ten pomysł z krwią, kto to wymyślił i kiedy zostało to zatwierdzone?
06-10-2008 07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Za podpisanie czegoś takiego grozi Piekło dlatego nawet taka myśl nie powinna nam przejść przez umysł. Diabeł jest bardzo przebiegły. Najpierw ukrywa swoją obecność, by potem ze zdwojoną siłą zaatakować swoją ofiarę i wtrącić ją na wieczność do Piekła, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. Nie straszę, ale mówię prawdę.
06-10-2008 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ale podpisanie czego? Widział ktoś kiedyś taki cyrograf? Kto go pisze? Człowiek czy może diabełek. jeżlei diabełek to jak skoro jest niematerialny?
To, że człowiekowi drgają mięśnie i kręci się wahadełko ale nie potraficie uwierzyć, ale w to , że diabełek podsunie człowiekowi dokument jak w urzędzie to nie macie wątpliwości. Widzieliście chociaż raz taki dokument, że tacy tego pewni jesteście?, no może na własne oczy ale jako zdjęcie z archiwum. Bo jak nie to pewnie nikt nigdy takiego cyrografu nie podpisał i o co ta dyskusja.
06-10-2008 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Komzar napisał :
Cytat:Ale podpisanie czego? Widział ktoś kiedyś taki cyrograf?

Proszę nie wywoływać wilka z lasu. Jest świetne przysłowie pasujące do tego wątku : "Ciekawość to pierwszy stopień do piekła". Jeśli ktoś jest wierzącym katolikiem to sam będzie lgnął do Chrystusa, a Szatanem będzie się brzydził.
06-10-2008 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Sami tu wypisujecie, że ten Szatan to wredne i podstępne stworzenie. To jak nie wiesz jak ten cyrograf wygląda i czym się charakteryzuje to nieświadomie podpiszesz zacinając się papierem przy ksero i dopiero po śmierci się dowiesz jaką gafę walnąłeś, czyż nie może tak być?
Jak już przed czymś przestrzegacie to określcie chociaż jak to rozpoznać, bo tak to jest tyle samo warte co straszenie dzieci babyjagą. Potem dziecko ma nerwice i boi się wszystkiego oprócz zwyrodnialca który wygląda ślicznie i ma lizaki.
06-10-2008 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Komzar, to jest indywidualna "umowa" pomiędzy człowiekiem a diabłem. I raczej ludzka wyobraźnia sprawić może, że człowiek jest zdolny w tej "umowie"umiescić największe głupoty. Ale napewno wiąże się z zaprzedaniem całego człowieka diabłu, aby on rozporządał człowiekiem. Człowiek raczej nie zdaje sobie sprawy z podjętych działań. Myśli najczęściej, że będzie miał siłę, nadludzkie możliwości oddziaływania na ludzi dla swych korzyści itd. A kończy się tym, że wreście nie jest zdolny konktrowalować własnych zachowań, dochodzi do dystrukcji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-10-2008 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów