Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
teologia moralna aktu płciowego
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):myślę ze po przez seks szukasz męskości tylko ze nie tędy droga choć masz 24 lata masz poglądy chłopca 15 letniego dla którego seks jest całym światem
proponuje byś dorósł i był Facetem a facet to ten kto jest Panem a Pan panuje nad swoimi Popędami a nie żebra u kobiety o seks ....
Żenujące, nic nie napiszę bo szkoda słów.

Co do ks.Marka to po prostu SZACUN - zawsze podziwiam siłę woli.
Celibat to chyba temat na osobny temat Duży uśmiech
22-10-2007 14:06
Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:- proszę bardzo, ignoruj przez tydzień lub dwa pragnienie i wróć na forum, pogadamy. Język
Pragnienia są i będą zawsze ale to nie znaczy ze mamy im ulegać. I tak jak napisał Ks. Kleks, można im nie ulegać mimo że istnieją a że istnieją to fakt nie zaprzeczalny u księży bo też ludzie.

Cytat:Miłość to dla mnie tak wiele rzeczy że nie da się wymienić. To zaufanie, przywiązanie i cierpliwość... a seks jest równie ważny, bo jak ktoś kiedyś mądrze stwierdził "ciało jest najkrótszą drogą z duszy do duszy".
miłość, uczciwość, cierpliwość, szacunek owszem to droga z duszy do duszy, ale nie zgodzę się ze seks jest taką drogą.

Cytat:Jedziesz tak wzniośle i podniośle ale nie potrafisz rozsądnie odpowiedzieć na pytanie czemu kościół ogranicza ani dlaczego każdy kontakt seksualny nie kończący się zapłodnieniem jest grzeszny?
to proste dla dobra małżeństwa, rodziny. Co do drugiego pytanie, nie każdy kontakt kończy sie zapłodnieniem i chodzi tu o to, że małżonkowie podejmując wspólżycie zgadzają się na przyjecie dziecka które może się począć.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
25-10-2007 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
gradzia napisał(a):miłość, uczciwość, cierpliwość, szacunek owszem to droga z duszy do duszy, ale nie zgodzę się ze seks jest taką drogą.
Ależ jest ! Tyle że nie każdy seks... Niemniej jednak zjednoczenie fizyczno-duchowe małzonków jest chyba najwierniejszym dostępnym doświadczeniem Nieba, jaki jest nam dany w życiu doczesnym.
Cytat:Jedziesz tak wzniośle i podniośle ale nie potrafisz rozsądnie odpowiedzieć na pytanie czemu kościół ogranicza ani dlaczego każdy kontakt seksualny nie kończący się zapłodnieniem jest grzeszny?
A kto Ci powiedział że "każdy kontakt seksualny nie kończący się zapłodnieniem jest grzeszny?" ?! :shock:

pozdrawiam
Marek
25-10-2007 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Marek MRB napisał(a):gradzia napisał/a:
miłość, uczciwość, cierpliwość, szacunek owszem to droga z duszy do duszy, ale nie zgodzę się ze seks jest taką drogą.
Ależ jest ! Tyle że nie każdy seks... Niemniej jednak zjednoczenie fizyczno-duchowe małzonków jest chyba najwierniejszym dostępnym doświadczeniem Nieba, jaki jest nam dany w życiu doczesnym.
no w tym wypadku zrozumiałam ze chodzi o seks poza małżeństwem i tylko do takowego się odnioslam w swojej wypowiedzi, miałam to zaznaczyć ale w koncu zrezygnowałam ..

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
26-10-2007 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów