Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Szok
Cytat:Zdesperowany pacjent wezwał karetkę do szpitala

Starszy, ciężko chory pacjent ze szpitalnego łóżka wezwał karetkę na ratunek. Jak twierdzi, ani dyżurujący lekarz, ani pielęgniarka nie chcieli mu pomóc. Dziennik.pl dotarł do nagrań z zapisem dramatycznych rozmów pacjenta z pogotowiem ratunkowym.

Pacjent, starszy mężczyzna, przeszedł operację jelita grubego w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim. W nocy zaczął krwawić. Zaalarmował pielęgniarkę, by pilnie wezwała lekarza - czytamy na stronach dziennika.pl.

Pan lekarz śpi i nawet nie chce do mnie przyjść - opowiadał przez telefon dyspozytorce pogotowia. Jak mówił, salowa jedynie zmyła krew z podłogi.

Dyspozytorka nie mogła uwierzyć własnym uszom. Szef grodziskiego pogotowia, doktor Grzegorz Riemer, zadzwonił do szpitala, by sprawdzić, czy wezwanie karetki pogotowia do szpitala nie jest makabrycznym żartem.

Dzięki jego interwencji dyżurny lekarz zajął się chorym. Doktor z oddziału oświadczył, że pomoc lekarska zostanie zapewniona i że karetki już nie potrzeba. Rodzina pacjenta przyjechała po niego rano i zabrała do szpitala w Sochaczewie, gdzie trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Do dziś tam przebywa - mówi dziennikowi.pl doktor Riemer.

Tu nie chodzi o pensję czy błędy systemu służby zdrowia. To jest tragiczna ludzka znieczulica i całkowity brak poszanowania dla zdrowia i życia ludzkiego - komentuje w rozmowie z dziennikiem.pl minister zdrowia. Zbigniew Religa mówi, że osobiście poleci wyjaśnić całą sprawę.
wp.pl

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?k...caid=14ade

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-10-2007 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie komentuję.Takie przypadki wołają wręcz o pomstę do Nieba. Smutny
21-10-2007 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Sprawa w sądzie wyląduje. Szczególnie z a to, że ktoś wydał taśmy, nagrania z dyspozytorni pogotowia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2007 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
To jest straszne... co raz częściej słyszy sie właśnie o takiej "znieczulicy" lekarzy. Powinni się za to ostro wziąć.

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
21-10-2007 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
W Stanach niedawno byl przypadek taki, ze kobieta zmarla w szpitalu gdy czekala na emergency aby ktos jej pomogl, ludzie bedacy w szpitalu w izbie przyjec dzwonili po pogotowie, ale zignorowano ich telefony...

http://www.abcnews.go.com/GMA/story?id=3273239&page=1

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
22-10-2007 02:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
No cóż. Jak się lekarzom pozwoli poczuć kasę,to zamykają swe oczy na potrzeby innych.I to zarówno w Polsce,w Stanach i na Wyspach. Tak to jest,gdy liczy się kasa a nie pacjent. Smutny
22-10-2007 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
W teraźniejszych czasach spotykamy się z coraz większą znieczulicą wśród ludzi. Zamiast patrzeć na dobro pacjęta to oni patrzą ile im kasy wpadnie do kieszeni Smutny Aż smutne ale niestety prawdziwe Smutny

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
23-10-2007 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
no nie ma co, dajmy lekarzą jeszcze większe podwyżki

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
23-10-2007 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Na pewno by się z nich ucieszyli Duży uśmiech

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
23-10-2007 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tylko,że chciwego i milion nie nasyci :roll: ,a mądry nie będzie chciał wiele, lecz na pierwszym planie postawi służbę bliźniemu. Mądrego poruszy krzywda ludzka,zaś chciwy ma klapki na oczach i widzi tylko to,co się błyszczy. It's true.Whole true.
23-10-2007 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
A może zamiast od razu psy wieszać na lekarzach, należy doczytać, poszperać?...bo jak to w życiu bywa, prawda zwykle leży pośrodku Uśmiech
http://ww6.tvp.pl/837,20071018582670.strona
A nie bierzecie pod uwagę egocentryzm, nacyzm owego pacjenta?...leżałam kilka razy w szpitalu i widziałam jak niektórzy pacjenci się u.....wie zachowują....cała uwaga skierowana winna być na nich - "bo oni cierpią".
Jeśli lekarz ma krwawiącą pacjentkę, to nie pozostawi ją i poleci tłumaczyć panu, że wymioty to nie zagrożenie życia.
23-10-2007 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Aluś,ale tu mowa o czym innym.W pierwszym przypadku (Polska) lekarz zasnął i nie było nikogo,kto by pacjentowi pomógł,w drugim przypadku (USA) też zapomniano by pomóc pacjentce. I gdzie tu widzisz winę pacjentów ? Nigdzie.
23-10-2007 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Alus, z całym szacunkiem do ciebie - widać żeś rasowa platformerka

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2007 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Ksiądz, to było chamskie.

Wiem co ona chciała wyrazić, faktycznie niefortunnie wyrażone i niekoniecznie w tym kontekście co trzeba. Moim zdaniem błędów lekarzy jest za dużo, niż by nawet pozwalał margines błędu. Niestety znam na własnym przykładzie Smutny + z otoczenia.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-10-2007 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
No coz Polska złuzba zdrowia juz tak mam sama wiem po sobieOczko

Kolano z 2 razy takie jak mam normalnie boli niemogę chodzi a pani na pogotowi powiedziała ze to tylko takie male skręcenie i wszystko jutro przejdzieOczko Mam lodem przykładac i wystarczy lecz nastepnego dnia jeszcze większe no i jak pojechałam do ortopedy do kórego pani z pogotowia mi nawet nie dała skierowani powiedział ze ja musze iśc do szpitala i sie okazalo skrecenie kolan kwrwiaki pozrywane wiezadła;(

No cóż bywaja tacy lekarze co albo niemają zamauiaru pomóc tylko kawuśe popijajja. a potem człowiek umiera i cierpia

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
28-10-2007 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów