Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cóż - ja uważam że podwyżki im się nalezą - jednak w sytuacji jaka miała miejsce ostatnio ggy pieniądz przesłonił życie i zdrowie pacjentów należałoby w takich sytuacjach bezwarunkowo pozbawiać prawa do wykonywania zawodu.
Co do reszty :
Ostatnio doszło bowiem w kilku szpitalach do bardzo nieciekawej sytuacji gdy najwyraźniej ze względów czysto politycznych doszło do wygórowanych żądań finansowych posługując się obłudnie 'dobrem pacjenta" podczas gdy życie i zdrowie pacjentów zostało zagrożone.
W takich sytuacjach ja również dziwię się po części rządowi - ci lekarze którzy ze względów nagłych wysokich żądań finansowych narazili swoich pacjentów na niebezpieczeństwo powinni również zostać pozbawieni prawa do wykonywania zawodu za złamanie przysięgi Hipokratesa.
Powtarzam jeszcze raz - podwyżki lekarzom się należą.
Ale takie które służą poprawie losu tak lekarzy jak i pacjentów.
A nie wtedy gdy zdrowie i życie pacjenta jest mniej ważne od nagłych żądań iluśtam osób.
Ostatecznie - wybierając się na studia medyczne lub podpisując podanie o prace wiedzieli na co się decydują.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-10-2007 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
nareszcie ktoś z kim mogę się przynajmniej w większości zgodzić,
nie zgodze się tylko z tym że należą sie im podwyżki, bo podwyżki powinien dostać cały naród (oczywiście w porównaniu do UE) więc i tak uważam że nie mają najgorzej

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
28-10-2007 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Znam troszkę sytuację lekarzy - jest rzeczywiście dość nieciekawa.
Nie zapominajmy iż to w większości bardzo zdolni ludzie których system wypracowany chyba jeszcze w czasach PRLu niejako zmusił do brania łapówek lub wegetacji.
Porządny lekarz (z czego nie zdajemy sobie zwykle sprawy) żyje zwykle na granicy ubóstwa i/lub pada z przepracowania (o ile nie bierze łapówek).
Nie chciałbym by poczytano mi tych słów jako ochrony do "łapownictwa" - nie o to chodzi.
Zależy mi tylko na tym by w miarę rzetelnie -jak tylko potrafię - oddać istotę całej sprawy.
A to dlatego że istniejący jeszcze system jest naprawdę chory i wymaga naprawienia.
Jednak - naprawdę nie tymi metodami które widzieliśmy ostatnio ...
Próby naprawienia tego systemu podjął rząd premiera Buzka a pan Sośnierz stworzył najmocniejszą w Polsce "kasę chorych".
Po to by zostać oskarżonym o ... niegospodarność. :roll:
Wygląda mi to czasami na to że jakby komuś bardzo zależało na tym by tego stanu nie zmienić - jednak wykorzystuje się to w celach politycznych i/lub skłacania "przeciętnych" ludzi ze środowiskiem medycznym

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-10-2007 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Nie wiem czy rasowa czy mieszaniec Duży uśmiech ...ale wiem za to, że ksiądz nie czyta podanych linków.
Tam wyrażnie pisze, że lekarz udzielał pomocy kobiecie z krwotokiem...tak podało większość miediów.
Sprawę pierwszy "opisał" Fakt - tabloid, a powtórzył Dziennik...obie gazety wydawcy Axel...i wszystko jasne....koniecznie musi być news - bo z tego jest kasa....a że fakty nie do końca prawdziwe?....pryszcz.
Nie wolno uogólniać i traktować wg zasady p. Dorna - "pokaż lekarzu co masz w garażu"....ja podobnie do ddv znam lekarzy zapracowanych, którym się wcale nie przelewa.
29-10-2007 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
widze ze nie tylko na wyspach lekarze olewaja pacjentow.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
07-11-2007 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Zgadzam się Kumbajo.Te procedery są możliwe wszędzie na świecie,tam gdzie człowiek gardzi człowiekiem.
07-11-2007 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
to jest naprawde tragiczne jak sluzba zdrowia traktuje chorego w anglii. przewaznie na wszsystko przepisuje sie paracetamol a czytalam z magazynie polonijnym cooltura o przypadku kiedy ciezarnej nie zostala udzielona od razu pomoc mimo iz ta krwawila i w wyniku olewactwa lekarzy biedaczka poronila.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
07-11-2007 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów