Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościół to nie rewia mody
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Kościół to nie rewia mody
Dziś zauważyłam w kościele ze to rewia modyOczko I to nie tylko dziś. Przecież to miejsce modlitw i spotkań z panem Bogiem a ludzie ubierają sie jak nie powiem gdzie. Każdy przez każdego chce wyglądać lepiej. Sąsiadka obgaduje inną bo tamta sobie coś kupiła to i ona kupi i pójdzie do kościoła. nawet jest pena pani co mówi ze jak nie ma nic nowego to nie pójdzie do kościoła. To jest straszne. jakie macie zdanie na ten temat??

EDIT: moderacja

Duszyczko, zwróć uwagę, jak piszesz, bo odczytać się tego czasami nie da Uśmiech

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
21-10-2007 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Rozumiem Duszyczko. Jeśli ktoś ubiera się elegancko "na pokaz" a nie "przez szacunek dla miejsca świętego" to ciekawe, po co ktoś taki przychodzi na Eucharystię.Ciekaw jestem czy taka osoba dostrzega jeszcze mistyczny wymiar Eucharystii,iż nie dla ludzi tam idzie,ale dla Chrystusa. Zastanawiające.
21-10-2007 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
No dokładnie to przesada pokazac sie nielubianej sąsiadce. Przeciez to jest grzech. a potem do komuni przystepuja.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
21-10-2007 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
To może być traktowane różnie - albo jako grzech albo jako wada.Jeśli ktoś odbierze to jako zgorszenie czy lekceważenie Eucharystii to wtedy można to uznać za grzech.Nikt przez to nie dopuszcza się zbeszczeszczenia,ale na pewno taka modlitwa nie jest mile widziana i nie może być przyjęta. Wczujmy się w taką osobę.Otóż w czasie modlitwy tak owa osoba myśli : Ale jestem elegancka,wszyscy mi zazdroszczą.A od tego do grzechu pychy mały kroczek.
21-10-2007 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium napisał(a):Otóż w czasie modlitwy tak owa osoba myśli : Ale jestem elegancka,wszyscy mi zazdroszczą.A od tego do grzechu pychy mały kroczek.
Nie wiadomo,czy tak myśli :diabelek:

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2007 16:49 ]
Polonium napisał(a):To może być traktowane różnie - albo jako grzech albo jako wada.Jeśli ktoś odbierze to jako zgorszenie czy lekceważenie Eucharystii to wtedy można to uznać za grzech.Nikt przez to nie dopuszcza się zbeszczeszczenia,ale na pewno taka modlitwa nie jest mile widziana i nie może być przyjęta.
No nie wiem Polonium... :coo: Nie można być pewnym,że "taka modlitwa nie może być przyjęta" :diabelek: Nie jesteś Bogiem... xD

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
21-10-2007 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
W Kościele obowiązuje strój godny nie zaś modny i wygodny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2007 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):W Kościele obowiązuje strój godny nie zaś modny i wygodny.

no i własnie o to chodziOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
21-10-2007 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Duszyczko takie coś już wcześniej zauważyłam, że ludzie pokazują swoje ładne, nowe ciuchy... takie coś jest bardzo widoczne właśnie w małych miejscowościach.
A odchodząc troszkę od tematu to teraz zbliża się Święto Zmarłych i zawsze właśnie staram się chodzić wieczorem bo tak to każdy na siebie patrzy i ocenia jak kto jest ubrany... nie wiem jak u was ale powiem tak, że na cmentarzu właśnie tego dnia to jest istna "rewia mody".

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
21-10-2007 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
duszyczka napisał(a):Przeciez to jest grzech. a potem do komuni przystepuja.

Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-10-2007 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Rewia mody to jedno i taka kobieta (bo to głównie panie mają tendencji do ładnego stroju) mysli w kościele że jest ładnej ubrana od tej obok siedzącej. Ale zobaczmy też latem na te "skromnie" ubrane panie to nie tylko rozprsza samą panią ale również wszystkich do okoła a już nie wspominając o kapłanie. ( W końcu to też człowiek i też ma swoją naturę). Ludzie nie zwracają na upomnienia, już nawet na kościołach powywieszano tabliczki że jest to miejsce święte i należy się godnie ubrać ale i to do niektórych nie przemawia.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
23-10-2007 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
mazik napisał(a):Ludzie nie zwracają na upomnienia, już nawet na kościołach powywieszano tabliczki że jest to miejsce święte i należy się godnie ubrać ale i to do niektórych nie przemawia.

http://img88.imageshack.us/img88/9683/13054985lp0.jpg

akurat do tego napisu w pewnym Kościółku w Bliznem ludzie sie stosują Duży uśmiech
Wystarczy, ze raz ksiądz przerywajac na chwilke Mszę Sw. kazał pewnej pani nałożyć coś na siebie, bo go jej strój rozprasza...wiadomo: zrobła sie czerwona i oburzona wyszła, ale potem juuuż raczej nikt tam nie przychodził niestosownie ubranym Uśmiech


A co do ogólnej rewii mody, to mnei czasem krew zalewa jak taka jedna z drugą usiadą i to tuz przy ołtarzu w nader nowatorskich ciuchach z makijażem jak na zabawę sylwestrową i fiolką perfum, które nie zawsze o ładnym zapachu roznoszą sie po całej świątyni.
No ale pokora, pokora sie liczy... takze juz sie zamykam!

:-#

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
23-10-2007 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
a mnie oprócz rewii mody w Kościele drażni jeszce coś a mianowicie: żucie gumy wrrr.... ](*,)

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
06-11-2007 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
motylek napisał(a):a mnie oprócz rewii mody w Kościele drażni jeszce coś a mianowicie: żucie gumy wrrr.... ](*,)

mnie też xD

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
06-11-2007 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
najgprsze jest to że jak raz pewnej pani zapytałam się czy nie widzi w tym nic złego, to spokojnie odpowiedziała mi że "nie" i dalej żuła gume jak krowa trawe, tak że z końca kościoła byłoby widać że ona ją żuje wrrrr... ](*,) normalnie ręce opadają jak się coś takiego widzi ](*,)

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
06-11-2007 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ta, a potem z tą gumą idzie przyjąć Jezusa w hostii...


Mnie jeszcze 3 tony tapety na wielu twarzach irytuje... Babcie oszminkowane tak, że i zęby i usta są w tym samym kolorze, a pomadka dosłownie skapuje ciurkiem... Kiedyś podeszła taka przyjąć Kominię Św. ... Ksiądz zobaczył i zanim podał Ciało, powiedział, nieby to pod nosem:"Tylko uważaj, Panie Jezu, żebyś się nie ubrudził" Język

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
06-11-2007 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów