Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie IQ miał Chrsytus?
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #91
 
Marek MRB napisał(a):
pafni napisał(a):niczego nie porzucałem, jedynie obrzydzeniem mnie napawa myśl, że każdy za katolika się uwarza a oka sobie nie wykole gdy zlo widzi, lub jak tchórz ucieknie gdy krzywda drugiemu sie dzieje. Nie odkryłem Chrystusa na nowo bo cóż to znaczy? Że mam nowe wyobrażenie, lub ,że jakis człowiek słodził mi o aniołach niebieskich?
Ja tylko szukam prawdy choc pewnie tu nie znajde. Zbyt wiele przeczeń w tym wszystkim, zbyt wiele interpretacji tego samego słowa i nazbyt wiele kontekstów.
Wygląda na to że chodzi Ci o coś konkretnego. Póki nie dowiem się o co chodzi nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić. Proponuję jednak nowy wątek albo priv - z tematem wątku (co Prawda niezbyt sensownym...) nasze rozważania nie mają wiele wspólnego...
Nie chciałem nikogo urazic. Tak ten wątek nie ma sensu i nie będe truł. Sam zagłebie się jeszcze raz Pismo.
wszystkiego dobrego.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-12-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
pafni napisał(a):Sam zagłebie się jeszcze raz Pismo
Bez pewnych wskazówek moze być Ci z tym ciężko i trudno. Niestety.

[Obrazek: mysz4.gif]
02-12-2007 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #93
 
pafni napisał(a):Pospacerowałem i jeszcze jedna ciekawostka, jak odróżnić Kościół od kościoła ?
Tak jak odróżnia się grupę ludzi od budynku w którym się spotykają.
pafni napisał(a):I za kogo Ty się uwazasz ?
Wydaje mi się, że za magistra teologii..
pafni napisał(a):Mistrzu słodkich słow..niczego nie porzucałem
spokojnie... czy tam było napisane, że ty tak zrobiłeś???
pafni napisał(a):obrzydzeniem mnie napawa myśl, że każdy za katolika się uwarza a oka sobie nie wykole gdy zlo widzi, lub jak tchórz ucieknie gdy krzywda drugiemu sie dzieje.
A jak ty się zachowujesz co? Jesteś już ślepy bez rąk i nóg? Poza tym za bardzo generalizujesz.
pafni napisał(a):Nie odkryłem Chrystusa na nowo bo cóż to znaczy? Że mam nowe wyobrażenie, lub ,że jakis człowiek słodził mi o aniołach niebieskich?
Nie! Oznacza to, że sam dochodzisz do jakichś wniosków co do Jezusa na podstawie własnych rozmyślań i czytania Pisma Św. i dostrzegasz, że jest to coś zupełnie innego niż to czego uczy Kościół.
pafni napisał(a):a tylko szukam prawdy choc pewnie tu nie znajde.
To powodzenia. Tylko z takim podejściem jakie masz to długo tej prawdy będziesz szukał... oby nie za długo.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-12-2007 21:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
Jak chcesz. Jeśli jednak potrzebowałbyś kogoś do "konfrontacji poglądów" to pisz śmiało na priv.
Ja też miałem w swoim życiu okres kiedy poważnie zastanawiałem się nad konwersją - i wiem jaki to trudny (a jednocześnie jak bardzo owocny) czas.

pozdrawiam
Marek
02-12-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #95
 
Marek MRB napisał(a):Jak chcesz. Jeśli jednak potrzebowałbyś kogoś do "konfrontacji poglądów" to pisz śmiało na priv.
Ja też miałem w swoim życiu okres kiedy poważnie zastanawiałem się nad konwersją - i wiem jaki to trudny (a jednocześnie jak bardzo owocny) czas.

Może wkrótce, nęka mnie niewytłumaczalnośc pewnych zjawisk , które mają miejsce i które da się wytłumaczyc poprzez inne religie a poprzez Chrześcijaństwo nie bardzo. Ale wrócę jeszcze do tego, może cokolwiek znajde.
Nie jest łatwo !

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-12-2007 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
Oczywiście, że "nie jest łatwo"....bo wiara to wielka tajemnica, ciągłe poszukiwanie, odkrywnie w swym życiu obecności Boga na nowo.
"Da się wytłumaczyć poprzez inne religie"...poprzez te, które są dziełem ludzi i dostosowane do wyobrażeń i konformizmu ludzi.
03-12-2007 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
pafni napisał(a):nęka mnie niewytłumaczalnośc pewnych zjawisk , które mają miejsce i które da się wytłumaczyc poprzez inne religie a poprzez Chrześcijaństwo nie bardzo.
oj a ja mam zupełnie odwrotnie. Bo ja żeby wytłumaczyc jakieś zjawiska biore pod uwagę 2 rzeczy mianowicie: wiarę i naukę i wtedy wszystko da się wyjaśnić. Chrześcijaństwo jest religią, która w połączeniu z nauką tworzy wspaniałą całość.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-12-2007 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #98
 
Słuchajcie,
niewątpliwie to co piszecie to Prawda - ale chyba nie powinniśmy Pafniego (dobrze odmieniam ?) zarzucać zapewnieniami. Jeśli mówi że ma taki problem to znaczy że ma - nie ma niczego bardziej owocnego niż rozwiązywanie problemów.
Jak będzie chciał by Mu pomóc to się zwróci. Na razie trudno coś powiedzieć skoro nie wiemy jaki to problem Uśmiech

pozdrawiam
Marek
03-12-2007 15:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ja tylko wyraziłam swoje zdanieMarek MRB,

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-12-2007 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #100
 
Nie gniewaj się - to był z mojej strony postulat, a nie zarzut.

pozdrawiam
Marek
04-12-2007 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #101
 
Nie gniewam się.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-12-2007 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów