Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieczór panieński/kawalerski - czemu ma słuzyc??
Autor Wiadomość
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
przepraszam za te robaczki... bardzo mi sie spieszylo do pracy a chcialam to napisac...i nie przeczytalam zanim wyslalam. obiecuje ze to sie wiecej nie powtorzy

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 24 Lip, 2009 00:46 ]
kredka198 napisał(a):Przepraszam za te robaczki... Bardzo mi się spieszyło do pracy a chciałam to napisać...i nie przeczytałam zanim wysłałam. Obiecuje ze to się więcej nie powtórzy

Liczę, że faktycznie tak będzie :wink:

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
24-07-2009 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
omyk napisał(a):Dlaczego zawsze najwięcej do powiedzenia w kwestii praktyk katolickich mają... niekatolicy?

Ależ ja jestem katolikiem - Kościół Katolicki wlicza mnie miedzy innymi do grona swych wiernych - poprzez przyjęcie przeze mnie (nieświadomie) Chrztu Św.

omyk napisał(a):nie waż się oczerniać kapłanów, bo po prostu: nic ci do tego.

A oczerniłem gdzieś ?? Jeszcze nie, poza tym nie muszę sami się oczerniają .

omyk napisał(a):A wina i chleba w Kościele po prostu się nie przyjmuje, i tyle. Jak pójdziesz do spożywczego, to kupisz. W Komunii świętej katolicy przyjmują Ciało i Krew Chrystusa niezależnie od tego, jak bardzo ci się to nie podoba, i co więcej - nie zależnie od tego, że ty w ogóle w to nie wierzysz. I bynajmniej nie jest to kwestia terminologii.

A czego jak nie terminologii?

omyk napisał(a):A jeśli już pociągnąć zaproponowany temat, to dlaczego niby kapłan ma być bardziej czysty ode mnie?

Czyli ja nie mogę grzeszyć a ksiądz niech se robi co chce??
24-07-2009 16:40
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
Przyjęcie Chrztu świętego niestety nie oznacza jeszcze bycia osobą wierną.

Uwaga, teraz nie piję do Twojego przypadku, tylko informuję: Owszem, Chrzest św. jest niezatartym znamieniem, ale każdy może dokonać apostazji - i to nie tylko w sposób czynny. Jak mówi Kodeks Prawa Kanonicznego: "Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa". To tak gwoli ścisłości.

Już Sobór Trydencki w Dekrecie o Najświętszym Sakramencie mówi:
Cytat:Kan. 1. Jeśli ktoś przeczy temu, że w Najśw. Sakramencie Eucharystii zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie ciało i krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus, i twierdzi, że tam jest tylko jako w znaku, obrazie lub poprzez swoją moc - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.

Cytat:Jeszcze nie, poza tym nie muszę sami się oczerniają .
Póki co bezpodstawnie, nie podając ani pół złamanego argumentu albo przykładu, zasugerowałeś, że z czystością kapłańską "różnie to bywa" - co, jak myślę, wszyscy rozumiemy bardzo jednoznacznie.

Cytat:A czego jak nie terminologii?
Sedna sprawy, materii, substancji.

Cytat:Czyli ja nie mogę grzeszyć a ksiądz niech se robi co chce??
Nie. Zarówno Ty, jak i ksiądz oboje możecie robić co chcecie, tylko nie wszystko przynosi wam korzyść. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że życie masz tylko jedno, wartałoby raczej zatroszczyć się o własne, a nie cudze.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-07-2009 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ja nie miałam wieczoru panieńskiego a mój mąż kawalerskiego, po prostu tak zdecydowaliśmy Uśmiech

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
27-07-2009 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:Już Sobór Trydencki w Dekrecie o Najświętszym Sakramencie mówi:
Cytat:Kan. 1. Jeśli ktoś przeczy temu, że w Najśw. Sakramencie Eucharystii zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie ciało i krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus, i twierdzi, że tam jest tylko jako w znaku, obrazie lub poprzez swoją moc - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.
Czy jak ja wierze, że Krew i Ciało Chrystusa, które przyjmuje podczas sakramentu Komunii Św. są tylko symbolami Ciała i Krwi Jezusa to powinienem być wyłączony ze społeczności wiernych?

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
16-08-2009 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #51
 
To znaczy, że po prostu jeszcze nie poznałeś dobrze nauczania Jezusa zawartego w Ewangelii Uśmiech
Dopiero kiedy świadomie i dobrowolnie to odrzucisz, będąc jednocześnie członkiem Kościoła katolickiego, wtedy podpadasz pod wyłączenie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-08-2009 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów