Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanonizowany szarlatan
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Kanonizowany szarlatan
http://wiadomosci.onet.pl/1447260,2678,kioskart.html

Co o tym myślicie?
26-10-2007 12:50
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wszelkie sensacje w tym stylu należy odrzucić i potępić.Nie zgodzę się by jacyś dziennikarze ośmieszali Kościół i podważali autorytet świętych.Powinni ponieść odpowiedzialność tak jak to włoskie prawo przewiduje i powinni wpłacić jakąś kwotę na ubogie dzieci w Afryce.Sorry,że mówię prosto z mostu,ale w obronie Kościoła Katolickiego mamy prawo stawać jako jego członkowie.Dzięki.
26-10-2007 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Chyba że to bzdura od początku do końca... Trzeba zadzwonić do nieba i poprosić ojca Pio - jak odbierze, znaczy że artykuł to wierutne bzdury.
26-10-2007 13:54
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
The Independent napisał(a):Włoski historyk Sergio Luzzatto wyda w najbliższych dniach książkę "Ojciec Pio, cuda i polityka w XX-wiecznych Włoszech" – pracę przedstawiającą nowe dowody z watykańskiego archiwum
Ciekawe, kto profesorka wpuścił do archiwów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-10-2007 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Najlepiej dla uwiarygodnienia swej tezy, autor powinien zranić sobie dłonie i przez kilka miesięcy traktować ich kwasem fenolowym...gdy po kilku miesiącach nie zajdzie potrzeba amputacji zagangrenowanych dłoni, obwieści światu sukces - zdemaskuje szarlatanaDuży uśmiech :diabelek:
26-10-2007 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Martwi mnie tylko to, że ten artykuł był umieszczony na stronie głównej onetu i ktoś mniej świadomy po prostu przyjmie to za fakt, bo przecież tak napisali na stronie głównej portalu...
26-10-2007 15:32
Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
No cóż - myślenie nie boli - gdy ktoś bezrefleksyjne przyjmuje to co się ukazuje w internecie jako rzeczywistość, to tylko można wspólczuć Smutny
26-10-2007 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
I w tym tkwi całe niebezpieczeństwo.Co z tym fantem zrobić.To nie może sobie siedzieć w sieci,tylko należy się tym zająć, bo to zachaczyło o paragraf zakazujący obrażania uczuć religijnych.Jak prawo to prawo.Do sądu daje się sprawę. A co,prawo jest prawem,w Ameryce nikt nie ociąga się tylko idzie się ze sprawą do sądu. To my też nie bądźmy pod tym względem w tyle za Amerykanami,a co - państwo prawa w końcu mamy.
26-10-2007 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Polonium, żeby było śmieszniej artykuł ten nie jest napisany przez jakiegoś polaka tylko pochodzi z gazety "The Indepedent", z tego co wiem to chyba brytyjska gazeta jest.
26-10-2007 16:40
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
A może jego ksiązki tak na serio nie są naukowe tylko pobiegają pod chorą sensacje.
Trafiłam nie raz że autor powołuje się na swoje wysokie wykształcenie a książka okazuje się tak na serio badziewiem tyko nadającą się na podpałke.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-10-2007 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jakież to mogą być książki "naukowe" :shock: Duży uśmiech
O. Pio nosił stygmaty przez 50 lat i wielokroć był badany, konsultowany przez różne komisje lekarskie, jest masę dokumentacji stwierdzających nadprzrodzony- nie wyjaśniony medycznie charakter ran.
Następny "historyk" chce osiągnąć rozgłos coś na wzór Kodu...ot i cała prawda :diabelek:
26-10-2007 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wiem o tym że są dokumenty itd.Ale teraz dużo polega na zrobieniu sensacji. Tytuły sensacyjne bardziej przyciągną człowieka ... np. "Papież Hitlera". Książka "historyczna" napisana przez "historyka". Szkoda tylko , że książkach tych znaleźć łatwo jest dużo błędów faktograficznych itd.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-10-2007 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek_G Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Współczuję tym, którzy piszą i opowiadają takie bzdury o Człowieku, który jest dla mnie wzorem skromności, pokory i oddania Bogu i człowiekowi. Jest to mój ukochany święty. Dzięki niemu żyję i powróciłem na łono Kościoła. Po tym fakcie zacząłem czytać wszelkie dostępne publikacje na jego temat. Ojciec Pio cierpiał za życia z powodu licznych oszczerstw i pomówień. Znosił to z pokorą i miłością do Boga i ludzi. Teraz takie złe słowa nie mogą mu nic zrobić. Jest w niebie i za jego wstawiennictwem wielu ludzi może cieszyć się życiem w Bogu teraz i po śmierci. Nauczył mnie modlić się i spowiadać. Mogę o nim świadczyć i będę go bronił zawsze.

Pozdrawiam,
Marek
26-10-2007 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jeśli Jezuici dziś tematu nie podjęli, to znaczy jedno: lipa i tyle. Sensacja w stylu Kodu wg Browna...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-10-2007 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
No to ja wtrącę swoje 3 grosze.
Czytając owy artykuł mogę stwierdzić jedynie, że nie jest to niczym nowym, przynajmniej dla mnie. Stygmaty o. Pio od początku budziły wśród ludzi wątpliwości. Były podejrzenia co do tego, że sam je sobie wypala. Było kilku ludzi, którzy zbierali fałszywe dowody na to, że stygmaty nie są prawdziwe. Podrzucano, a potem odnajdywano w jego pokoju kwas... Mimo to został uznany stygmatykiem, co potwierdzają komisje lekarskie, które badały te rany.
Facet, który napisał teraz tę książkę niby oczerniającą o. Pio po prosu zrobił sensację, która już dawno została obalona i przedstawiona jako fałsz.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-11-2007 03:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów