Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Zła święta" - artykuł z Przekroju
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Heysel !
A mi się coś wydaje że na przestrzeni dziejów nie brakowało nigdy osób które próbowały podważyć świętość nie tylko poszczególnych osób ale całego Kościoła.
Trudno się ustosunkowywać do jakichś wyrwanych z kontekstu zdań zacytowanych przez Ciebie na forum - czasem wystarczy spojrzeć na pełną wypowiedź by wszystko stało się zupełnie jasne - czasem trzeba by poznać więcej okoliczności w jakich dana wypowiedź padła. Na to nie ma czasu lub możliwości by na internetowym forum posprawdzać czy i na ile jest prawdy w tych wypowiedziach oraz w jakim kontekście były wypowiedziane dane słowa.
Z najpiękniejszej i najbardziej wartościowej osoby można "w opinii publicznej" zrobić najgorszego zbira cytując jego własne słowa lub działania - uzasadniając złośliwym komentarzem lub w oderwaniu od realiów dane słowa (lub komentując wydarzenia).
Teksty które cytujesz wygląda mi na typową próbę łapania za słówka.

Jest faktem iż siostry ze zgromadzenia założonego przez s. Teresę pochylały się i pomagały osobom najbiedniejszym i chorym - tym bardzo często odrzuconym przez wszystkich innych, zaś jej zgromadzenie przyniosło nie tylko dobry ale i trwały skutek.
I za to została siostra Teresa beatyfikowana.

Jeżli chodzi o sprawy "egzorcyzmów":
Już w samym zdaniu
heysel napisał(a):Jest coś jeszcze. Arcybiskup Kalkuty przyznał, że tuż przed śmiercią Matki Teresy, 5 września 1997, poddano ją egzorcyzmom. Arcybiskup tłumaczył, że prześladował ją jakiś duch, co wcale nie podważa jej świętości. Ale teolodzy nie mają wątpliwości – Kościół zarządza procedurę egzorcyzmów tylko wobec opętanych.
widać szereg nieścisłości.
1. Kościół nie "zarządza" egzorcyzmów...
Sam Egzorcyzm jest formą modlitwy wstawienniczej do Boga z prośbą o uwolnienie spod działania złego ducha.
Odbywa się to na zasadzie DOBROWOLNOŚCI - osoba dręczona sama musi poprosić o taką modlitwę.
2.Egzorcyzmuje się nie tylko osoby opętane ale i dręczone
Jeżeli cały tekst zawiera tyle samo "prawdy" ile to co omówiłem bardzo pobieżnie to śmiało możesz sobie cały tekst między bajki włożyć ...

A do tego co już napisałem warto by dodać iż wielu każdy wielkich świętych (szczególnie tych ostatnich czasów) było dręczonych przez złego ducha.
O Pio niemalże staczał fizyczne jak i duchowe "walki" z szatanem.
S Faustyna również była dręczona lub nawiedzana przez "złego".
Jak to mawia Egzorcysta - człowiek pod opieką Aniołów jest niemalże "twierdzą" dla szatana - o ile tylko sam nie chce kontaktu z szatanem na własną prośbę (co - jak mi się wydaje po przeczytaniu tego co zacytowałeś) - próbuje sugerować autor artykułu - zwykle to poddawanie się praktykom sekt czy wręcz celowe podpisanie "paktu" z diabłem - czasem to wpadniecie w którąś z szatańskich pułapek (np. "wejście w radiestezję Oczko ) bywa jednak i tak iż następuje coś takiego jak "dopust Boży".
Bóg po prostu w sporadycznych sytuacjach zezwala na zaatakowanie któregoś z ludzi - jednak taki "dopust"zwykle otwiera wiele łask dla wielu ludzi - często wręcz dla całej ludzkości.
Jeżeli się w takim kontekście przyjrzeć zacytowanym powyżej słowom to to zdanie okazuje się być kompletną bzdurą.
Jeżeli cały tekst zawiera tyle samo "prawdy" ile to co omówiłem powyżej to śmiało możesz sobie cały tekst między bajki włożyć ...
A na sprawdzanie wszystkiego co zacytowałeś Heysel nie mam ani czasu ani ochoty ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-10-2007 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Polonium - 26-10-2007, 14:59
[] - Offca - 26-10-2007, 15:05
[] - heysel - 26-10-2007, 15:21
[] - alus - 26-10-2007, 18:35
[] - ddv - 26-10-2007 22:54
[] - heysel - 27-10-2007, 11:42
[] - sasankja - 27-10-2007, 21:13
[] - ddv - 28-10-2007, 00:09
[] - Ks.Marek - 28-10-2007, 00:15
[] - Marek MRB - 28-10-2007, 00:26
[] - Ks.Marek - 28-10-2007, 14:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów