Ankieta: Czy jesteś za eutanazją?
Jestem wierzący - TAK
Wierzący - NIE
Wierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Jestem niewierzący - TAK
Niewierzący - NIE
Niewierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Nie mam zdania w tej kwestii
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Eutanazja
Jeszcze do niedawna byłem przeciwnikiem eutanazji, ale... teraz chcę przewartościować swój pogląd na tą sprawę. Dlaczego? Często popadam w depresje i takie tam sprawy, często zastanawiam się nad śmiercią, ale wiadomo jak jest. Wielu dużo myśli, ale niewielu jest zdecydowanych na zrobienie tego ostatecznego kroku.

Szczerze mówiąc, jeżeli mam cierpieć, to chcę znać sens swojego cierpienia - bo inaczej to "tracę motywację", aby istnieć w tym stanie...

Tak źle się czułem, że planowałem pojechać do Szwajcarii. Teraz jest trochę lepiej, ale wiem, że ten zabójczy stan wróci. A więc mam pytanie.

Dlaczego chrześcijanie są przeciwnikami eutanazji? Co jest złego w tym, że człowiekowi się ulży w cierpieniu?

Podam przykład. Płyniecie statkiem - jesteście daleko od lądu. Nagle jeden z marynarzy w wyniku wypadku traci nogi, ręce, niedługo się wykrwawi. Zwija się z bólu i prosi o dobicie. Jak postąpicie? Pozwolicie, aby cierpiał i umierał w agonii, bo na ratunek i tak nie ma szans? Czy może byście go dobili, aby ukrócić jego męki?

Możecie to jakoś uzasadnić?

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
31-10-2007 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Terebint, człowiek nie jest psem aby go dobijać.
Nie raz zwijam się z bólu z powodu chorob które mnie dotkneły ale nie znaczy to , że jestem za eutanzają. Moim zdaniem człowiek ma prawo żyć, walczyć o nie. Przecież nie żyjemy dla siebie , są wokół nas ludzi którzy nas kochają a zaraz potrzebują.
Jak dobrze kojarze, to w Holandii psycholodzy rozważali aby uśmiercać dzieci niepełnosprawne dla ich dobra , zamiast zastanawiać się jak im pomóc godnie żyć. Dla mnie jest to chore, patrze z perspekty osoby która ma trójke rodzeństwa które jest niepełnosprawne.Które pomimo że zycie daje im mocno w kość podnoszą się i walczą dalej. Nie widze sensu eutnazji... dla mnie [nie chodzi tutaj mi o nauke KK] tylko o wymiar czystoludzki...jest ciosem w godnosć człowieka,który jest powołany do życia i do rozwijania tego daru a nie odwrotnie. Czy kwiat sam siebie uśmierca... nie , tylko staje się cora pięniekszy az nadejdzie naturalny kres jego istnienia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2007 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tylko z Bogu życie-nawet w bólu i śmierć mają sens.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-10-2007 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Scott napisał(a):Tylko z Bogu życie-nawet w bólu i śmierć mają sens.
Powiedz to nie-wierzącemu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2007 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Rachel napisał(a):Scott napisał/a:
Tylko z Bogu życie-nawet w bólu i śmierć mają sens.

Powiedz to nie-wierzącemu.
Powiedz nie-kardiologowi że może umrzeć na serce jeśli będzie jadł dalej takie jedzenie że cholesterol będzie przekroczony 3 -krotnie.

Każdy dokonuje wyborów, mniej bardziej świadomie ale dokonuje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-10-2007 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jeśli patrzeć tak bardzo na ból jako główny powód, by dobić, to większość kobiet przy porodzie powinno się zabijać, żeby im ulżyć w cierpieniu...

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
31-10-2007 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Kardiologi nie da się porównać moim zdaniem do mówienia o Bogu, argumentowania że życie ma w Nim początek itd.
Tak człowiek dokonuje wyborów. Nie-wierzący bardziej uwierzy namacalnym dowodom aniżeli słowom.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2007 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Rachel napisał(a):Kardiologi nie da się porównać moim zdaniem do mówienia o Bogu, argumentowania że życie ma w Nim początek itd.
Bo tu nie chodzi o to żeby argumentował o tym ale o oczywistość pewnych argumentów.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-10-2007 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Niektórzy na świat spoglądają w sposób relatywny Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2007 17:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Tatt napisał(a):większość kobiet przy porodzie powinno się zabijać, żeby im ulżyć w cierpieniu...

Dobry argument, ale ich cierpienie czemuś służy...

Jestem przeciw eutanazji, bo uważam że prawne uznanie morderstwa nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, a tylko negatywne.
31-10-2007 17:59
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
RBuzz napisał(a):Dobry argument, ale ich cierpienie czemuś służy...
a uważasz że w innych wypadkach jest bezsensowne?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2007 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Uwazam ze eutanazja to ostatecznosc sa powody za i przeciw ale bardziej jestem za zyciemOczko

Popatrzmy na przykład tego chłopaka co chciał eutanazji a teraz niehce cieszy sie zyciemOczko Ludzie potrafią po ponad 20 lat obudzić sie ze sp[iaczkiOczko Brakuje jednego szpitali na potzrby takim ludziomOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-11-2007 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jestem przeciwnikiem eutanazji.Tylko Bóg decyduje ile czasu mamy żyć.
02-11-2007 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium napisał(a):estem przeciwnikiem eutanazji.Tylko Bóg decyduje ile czasu mamy żyć.

prawda Duży uśmiech

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-11-2007 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Terebint napisał(a):Dlaczego chrześcijanie są przeciwnikami eutanazji? Co jest złego w tym, że człowiekowi się ulży w cierpieniu?
Takie było pytanie, więc nie ma sensu gadka typu "powiedz to niewierzącemu", bo chodzi o to co powiedzieć wierzącemu.

Co do przykładu jaki podał Terebint, skąd wiesz, że ta chwila zanim on się wykrwawi nie jest mu potrzebna do tego aby się zbawić? Być może ten ból przed śmiercią to jego pokuta, być może dzięki temu uniknie większych cierpień w czyśćcu. A może w tym czasie ten człowiek zrozumie jakiś swój błąd i zacznie żałować? Nie wiesz tego. Nie wejdziesz w umysł tego człowieka. Nie wiesz, co tak naprawdę on myśli, co czuje, nie jesteś wstanie, nie znasz jego sumienia. A może też inaczej, to jego cierpienie stanie się dla kogoś przestrogą, poruszy czyjeś sumienie, zasieje niepewność, strach, być może wzbudzi w kimś poczucie żalu? Życie ludzkie jest w rękach Boga, jeśli uzna, że może się skończyć wcześniej to skróci czyjeś męki, albo odwrotnie wydłuży.
Można też spojrzeć na to przez pryzmat Jezusa... Podawano mu ocet z żółcią. Gdyby je przyjął odurzyłby się, ulżył w swoim cierpieniu, skrócił mękę... a jednak tego nie zrobił. To ma swoje niewymowne znaczenie. Jezus uczy w jaki sposób mamy przyjmować swoje cierpienie. Cierpienie przed śmiercią na pewno nie jest bezsensem i nie mamy prawa kogoś dobijać. Bo jest to najzwyklejsze zabójstwo. Nasze życie należy do Boga. On je dał temu człowiekowi i tylko On ma prawo mu je odebrać.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-11-2007 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów