Ankieta: Czy jesteś za eutanazją?
Jestem wierzący - TAK
Wierzący - NIE
Wierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Jestem niewierzący - TAK
Niewierzący - NIE
Niewierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Nie mam zdania w tej kwestii
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #166
 
A ja widzę różnice między śmiercią Jezusa a eutanazją. Tą różnicą jest to, że Jezus zgodził się na cierpienie, na to by umrzeć w cierpieniu, na to by za nas cierpieć. Chory proszący o to by pomóc mu zejść ze świata prosi aby mu ulżyć, nie chce cierpieć, chce umrzeć w spokoju, bezboleśnie. Wg mnie to tak jak samobójca pluje Jezusowi w twarz/

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-07-2008 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #167
 
nieania napisał(a):Wg mnie to tak jak samobójca pluje Jezusowi w twarz/
Tnący się, nastawający jakkolwiek na swe życie, wyzywający siebie od najgorszych również...

nieania napisał(a):A ja widzę różnice między śmiercią Jezusa a eutanazją. Tą różnicą jest to, że Jezus zgodził się na cierpienie, na to by umrzeć w cierpieniu, na to by za nas cierpieć. Chory proszący o to by pomóc mu zejść ze świata prosi aby mu ulżyć, nie chce cierpieć, chce umrzeć w spokoju, bezboleśnie.
Bingo! Za to masz plusa, Aniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-08-2008 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #168
 
Ks.Marek napisał(a):Tnący się, nastawający jakkolwiek na swe życie, wyzywający siebie od najgorszych również...
Tak, wiem... :oops:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
13-08-2008 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #169
 
nieania napisał(a):Chory proszący o to by pomóc mu zejść ze świata prosi aby mu ulżyć, nie chce cierpieć, chce umrzeć w spokoju, bezboleśnie.
Dokładnie człowiek unika bólu i cierpienia. Chce odejść ze świata aby sobie ulżyć boi się bólu tego że będzie musiał cierpieć latami. Uważam że on odsuwa w pewien sposób swoją rodzinę i przyjaciól. Oni chcą aby taki człowiek żył Mają Nadzieję że cudem wyzdrowieje. Chory nie chce aby patrzyli na jego cierpienie i chce odejść. Modli się tylko o śmierć nie pomyśli o innych osobach kiedyś mu bliskich a teraz również nie docenia tego nie chce wsparcia i pomocy zaczyna się izolowac od nich a przy tym ich raniąc. Wiem sama po sobie że aby nikt mnie widział po operacji najle[piej schowałabym się w ciemnym koncie ale wiedziałam ze jeśli to zrobię odsune sie od ludzi którzy otwierają mi swoje serce z pomocą.Natomiast wiary Nadzieji, Miłości i optymizmu nie straciłam nawet w tych nbajgorszych momentach gdzie ból dawał sie strasznie we zanki wiedziałam że musze się trzymać że mam dla kogo żyć mam marzenia które na mnie czekają. Natomist ludzie chcący eutanazji są załamani potrzeba im silnego wstrząsu. Trzeba im pomagać i uświadamniac że marzenia si e spełniąja. Trzeba sobie stawiać cele w życiu i cieszyć sie że wszystkiego dosłownie. Nawet że jest się chorym.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-08-2008 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #170
 
CO tu sie dzieje na tym forum ?
skąd takie satanistyczne tematy ?

Odpowiedzi w temacie są poprostu głupie.
Człowiek wierzący powinien głosować na NIE.

Sprawa jest prosta:
Samobójstwo, eutanazja itp to odmowa służenie!
a co spotkało lucyfera gdy odmówił służenia Bogu ?

Chyba nie trzeba tego komentować. Kto nie czytał to zapraszam do lektury świadectwa Glorii Polo - lekarze chcieli ją odłączyć, a Bogu spodobało się zrobić z niej świadectwo Jego wielkiego Miłosierdzia...

Mała rada - Pan Jezus przedstawił sposób na ulżenie cierpieniu chorym umierającym ...
nawet kilka:
- "Gdy doznajecie przykrości lub gdy cierpienie was przygniata, złóżcie to czym prędzej w Moje Rany, a ból się uciszy. Trzeba często przy chorych powtarzać "O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich Świętych Ran". Ta modlitwa ulży duszy i ciału chorego."
- "Ci, którzy w ciężkiej chorobie ofiarują za siebie, w połączeniu z ich cierpieniami, Moją Najdroższą Krew i Moje Rany, prosząc Mnie przez Moją Najdroższą Krew o pomoc i zdrowie, będą zaraz wysłuchani, ich boleści złagodnieją i natychmiast przyjdzie poprawa. Jeśli są nieuleczalnie chorzy, niech jakiś czas wytrwają, a nadejdzie jeszcze dla nich pomoc."
- s. Faustynie Pan Jezus powiedział, że gdy przy konającym odmówi się Koronkę do Miłosierdzia Bożego Miłosierdzie Boże osłoni tego konającego grzesznika.
- i pewnie wiele innych orędzi dot. chorych

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
01-09-2008 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #171
 
Baptysta napisał(a):CO tu sie dzieje na tym forum ?
skąd takie satanistyczne tematy ?

Odpowiedzi w temacie są poprostu głupie.
Człowiek wierzący powinien głosować na NIE.
Baptysto uszanuj innych i samo forum.
To jest forum dlatego, że się tutaj dyskutuje z ludźmi o różnych poglądach na konkretny temat np. o Eutanazji. Uszanuj to a jak jesteś oburzony to odlicz do 10 i zacznij od nowa czytać.


Sama Eutanzaja jest czymś bardzo złym. W Holandii przecież chodzą wolontariusze dobrej śmierci. Ludzi boją się iśc do szpitala aby nie "obudzić się " na cmentarzu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-09-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów