Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to możliwe??
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
heh... to raczej nie wchodzi w grę... dla mnie to obciach iść osobno i jeszcze raz potem przeżywać katusze związane z przygotowaniem

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-03-2005 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
dla mnie to nie byby obciach (teraz tak to widze, chociaz nie wiem jak by bylo wtedy) teraz przyjelabym ten sakrament bardziej swiadomie Oczko a ze swojego bierzmowania pamietam tylko, musielismy sie nauczyc jak sie nasi biskupi nazywaja i pytania z katechizmu (egzaminy byly, i jeden z wikarych ostno maglowal i duzo ludzi nie zaliczalo pytan za pierwszym podejsciem Oczko ) nawet wybor imienia byl raczej "przypadkowy" bo wiedzialam tylko tyle, ze to ma byc imie swiatego i tylko tyle...
mam nadzieje ze moi uczniowie beda bardziej swiadomi przyjmujac sakramenty niz ja wowczas :oops: mam nadzieje , a raczej bede sie starac by nie popelnic bledow swoich katechetow Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
06-03-2005 03:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Widzisz, z perspektywy czasu też pewnie inaczej na to spojrzę, ale teraz wszystko jest dla mnie jasne
Jestem między młotem a kowadłem. Chcę iść do bierzmowania, bo wszyscy inni idą i presja rodziców. Nie chcę, bo nie chcę, odrzuca mnie na myśl o jakimś głupim namaszczaniu, i poza tym szkoda by było to zmarnować. A w tym okresie na pewno tak będzie.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-03-2005 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
jesli mowisz o "jakims glupim namaszczeniu" to zastanawiam sie, czy wogole masz pojecie o co w tym sakramencie chodzi... poza tym takie zalozenie, ze to zmarnujesz... no nie wiem... sprawa nie jest prosta... ale chyba masz jeszcze troche czasu, poza tym czy wszystko robisz dlategom, ze robia to inni?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
06-03-2005 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Po moich postach na forum sama Julia możesz wywnioskować, że nie robie wszystkiego tak jak inni Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-03-2005 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
no wlasnie widze ze nie robisz wszystkiego jak inni... i ze lubisz byc oryginalna... Oczko (cokolwiek to znaczy ;P ) jednak nie wiem czy w przypadku przystepowania do sakramrentow powinnas sie kierowac tym co robia inni, czy tez sama rozeznac, czy to jest ten czas... bo skoro masz robic cos wbrew sobie to nie wiem czy to ma sens Oczko nie chodzi mi o to, ze sakrament bierzmowania nie ma sensu i przystepowanie do niego tz, tylko o to, ze moze to nie jest jeszcze ten czas.... a moze poprostu najpierw powinnas go przyjac a potem zrozumiesz jego znaczenie i...moc Oczko ja ttego nie wiem... moze modlitwa pomoze ci to rozeznac Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
07-03-2005 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Harpoon Ty chcesz przyjąć sakrament bierzmowania :?: Mówisz, że na mszach Ci się tak niedobrze robi, że cchesz przeklinać...
Więc moja rada:
-podstaw sobie koło ławki wiaderko
-ostrzeż świadka, najlepiej niech załozy na siebie folię
-powiedz za wczasu, że czasem lubisz sobie pokrzyczeć przekleństwa
_________________
Lekka przesada Rasto -->> Ale jednak ja się z Tobą w zupełności zgadzam Smutny - chce mi się płakać gdy czytam posty Harpoon dotyczące bierzmowania :cry: -->> Admin Rafik

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
07-03-2005 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Człowieku, niedobrze to mi się na mszach nie robi, bo ja dawno na takowej byłam. Poza tym czytaj ze zrozumieniem moje posty to nie będziesz takich bzdur pisał. Zresztąś miałeś się do mnie nie odzywać na forum, zakaz Rafika

____________
Ja też bym nie wytrzymał -->> Wypisuje Rascie usprawiedliwienie w Tym temacie Smutny

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-03-2005 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
A to nie będzie świętokradztwo?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-03-2005 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
moment... ja juz sie gubie... czy mi to ktos wyjasni? skoro sakrament bierzmowania ma byc sakramentem dopelniajacym... ponadto ma umacniac wiare... to skoro Harpoon nie chodzi na msze, czyli nie przystepuje do sakramentu eucharystii i... twierdzi ze ... to co ten sakrament mialby w niej umacniac? bo ja nie bardzo rozumiem... #-o a moze to tylko ja nie wiem o co chodzi 9nie pierwszy raz zreszta Oczko )

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
07-03-2005 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Harpoon napisał(a):Zresztąś miałeś się do mnie nie odzywać na forum, zakaz Rafika
Wiesz myślę, że to byl zart. Nie mozna zabronić uzytkownikowi sie odzywac. :| jakby to bylo na Forum jak kazdy by milczal :?:

Ale cos wtym poscie rasty jest musze powiedziec. :roll:
07-03-2005 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Harpoon? A wiedziałaś, że przystępując do bierzmowania, musisz brzydko mówiąc "zaliczyć" spowiedź? To bardzo ciekawe, skoro wyrzekasz się Boga i robi Ci się nie dobrze jak siedzisz w Kościele, ksiadz Cię chce dopuścić w ogóle do bierzmowania... A może on o czymś nie wie? Oczko Radziłabym się dobrze zastanowić, żeby Ci przypadkiem krzyżmo czoła nie wypaliło :twisted:

Jejku, żart, żartami, ale mówię Ci poważnie. Zastanów się, żeby miało to sens. W takim wypadku raczej go nie widzę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-03-2005 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
mnie tez sie wydaje, ze raczej... jesli masz watpliwosci... radzilabym poroznmawiac o tym z ksiedzem Oczko bo raczej bez spowiedzi sie ne obejdzie, a jesli nie bedzie sp[owiedzi... coz... przyjecie sakramentu swietokradczo Smutny chyba nie o to chodzi...
poza tym bierzmowanie (jak i kazdy inny sakrament) nie jest czyms co trzeba odpekac... swiat sie nie zawali jesli teraz nie przystapisz do tego sakramentu... a takie przyjecie go tylko po to zeby miec kolejny papierek, no coz... ja nie widze w tym sensu , przykro mi Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
07-03-2005 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Rasta napisał(a):Harpoon Ty chcesz przyjąć sakrament bierzmowania :?: Mówisz, że na mszach Ci się tak niedobrze robi, że cchesz przeklinać...
Więc moja rada:
-podstaw sobie koło ławki wiaderko
-ostrzeż świadka, najlepiej niech załozy na siebie folię
-powiedz za wczasu, że czasem lubisz sobie pokrzyczeć przekleństwa

Rasta, powiem szczerze, że uśmiałem się z tego posta, bo ma on coś z Monty Pythona. Ale kogoś mógł urazić i chyba uraził (Harpoon). Przemyśl czasem swoje wypowiedzi. Ja wiem, że czasami sam walę takie głupoty, ale staram się opanowywać.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
07-03-2005 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Daidoss, przecież ja wiem, że ten zakaz Rafika to był żart, chociaż czasami mam wątpliwości kiedy on żartuje, a kiedy nie Oczko
Offco... domyśliłam się, że żartowałaś z tym krzyżmem, ale mnie nie bawią takie żarty w tym momencie, bo wiesz jak jest. Chociaż nie, bo wy i tak mi nie wieżycie. Poza tym mówiąc, że na myśl o spowiedzi jest mi niedobrze wcale nie mam na myśli zbierania się na mdłości. Tego akurat nie umiem wyjaśnić.
I Futrzaq... Masz rację, że ten post Rasty mnie uraził. Chyba nic dziwnego i naprawdę nie wiem, co Daidoss widzi w tym poście, bo ja jakoś nie umiem doszukać się w nim sensu. Był po prostu złośliwy i tyle. Smutny
A co do bierzmowania... Kto wie... Może coś się zmieni do tego czasu. Ale nie wiem, na razie mam to wszystko gdzieś. Nie chce mi się już nic z tym robić... Mam lenia i tyle Oczko Wystarczająco się już namęczyłam a i tak nic z tego nie wynikło. Więc póki co nie widzę sensu.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-03-2005 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów