Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec piątek z religii!
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Koniec piątek z religii!
http://wiadomosci.onet.pl/1641601,11,item.html

I tak się zastanawiam w wolnej chwili - jak długo jeszcze czy to same władze Kościoła, czy ludzie z nimi związani, czy wreszcie prawicowi politycy będą zachowywali się tak, jak gdyby chciali koniecznie tą wypracowaną przez lata wysoka pozycję Kościoła w Polsce zniszczyć do cna Uśmiech
Paradoks, nie? Kto tu w istocie działa na szkodę Kościoła i religii w naszym kraju...?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-11-2007 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
W istocie nikt nie działa na szkodę...po prostu widać, że niektórzy katecheci wcześniej za bardzo pobłażali i to jak dla uczniów ważna jest nauka religii... Bo np. w mojej szkole nic się nie zmieniło. Nikt nie przestał chodzić na religię, a że zmienił się katecheta, to surowsze ocenianie nie zostało zbytnio zauważone i zauważyłam, że sporo osób zaczęło się przykładać do nauki religii...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-11-2007 14:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Właśnie tu jest wybitne i z premedytacją działanie na szkodę katechizacji a rozpoczęło się ono wraz z wprowadzeniem religii do szkół. "Ważność" lekcji religii spadła wtedy wśró uczniów na łeb, na szyję. Obecnie nagle zaczyna się tanim kosztem "ukrócać smycz" - co spowoduje po prostu większa niż zwykle liczbę rezygnacji z nauki tego przedmiotu. Nie będzie to masowe, nagłe, ale skutek będzie widać po jakimś czasie. Religia jest nieobowiązkowa i jesli jej wzmożona nauka ma się odbywac kosztem innych, ważniejszych przedmiotów - to jaki będzie skutek?
Religia powinna wrócić do sal katechetycznych przy parafii. Czego sobie i Wam zyczę Uśmiech

I czy jest to spisek masonów? Działanie lobby ateistycznego? Libertyńskie knowania? Nie, efekt działań parti "prawicowych" i episkopatu. Ironia losu, no nie?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-11-2007 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał:
Cytat:Religia powinna wrócić do sal katechetycznych przy parafii. Czego sobie i Wam zyczę

Veto !

Powinna raczej pozostać w szkołach. Nie przesadzajmy z tym "rozdziałem Kościoła od państwa". O.K. ? My mieszkamy w mieście,ale na wsiach odleglości między plebanią a szkołą bywają spore. A weźmy pod uwagę zimę.Na wsiach dróg nie odśnieżają. Poza tym brak religii w szkołach sprzyjałby laicyzacji życia szkolnego czy nawet jego libertynizacji. Religia w szkole powinna pozostać i krzyże też powinny w szkołach pozostać. Thanks.
15-11-2007 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium... mieszkałam na wsi 18 lat i nigdy nie było problemów w zimie... Moim zdaniem religia jest potrzebna i nie neguje jej, ale zazwyczaj uczniowie na lekcje religii w szkole chodzą na nią bo muszą, bo ocena itd. ,a tutaj nie o to chodzi chyba Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
15-11-2007 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tamciulam napisał(a):a tutaj nie o to chodzi chyba
a o co chodzi?
o liberalizm?
komu?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-11-2007 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
nie chodzi o to żeby chodzić na religię 'z musu' o to mi chodziło Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
15-11-2007 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
A mi się nasunęła złośliwa uwaga:
Gdyby tak zrobić państwa czysto "ateistyczne" i te oparte na czystym chrześcijaństwie - ciekawe jak szybo te 'ateistyczne" świeciłby pustkami ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-11-2007 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Grrrrr..... :/
napisałam taki długi i piękny referat na temat artykułu, ale chyba się nie zmieściłam w czasie "szybkiej odp." i zniknął. Nie będę pisać po raz drugi! :/

Tylko na temat ostatniego zdania ddv:
Chyba na dłuzszą metę by nie wyszło z żadnym państwem. Wszak podobno pioękno tkwi w różnorodności.

[Obrazek: mysz4.gif]
16-11-2007 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Myszkunia napisał(a):Grrrrr.....
napisałam taki długi i piękny referat na temat artykułu, ale chyba się nie zmieściłam w czasie "szybkiej odp." i zniknął. Nie będę pisać po raz drugi!

Polecam Operę - jak się nie uda "wrzucić" posta, zawsze można kliknąć wstecz i nic co zostało napisane nie ucieknie.

A wracając do tematu:
ddv napisał(a):A mi się nasunęła złośliwa uwaga:
Gdyby tak zrobić państwa czysto "ateistyczne" i te oparte na czystym chrześcijaństwie - ciekawe jak szybo te 'ateistyczne" świeciłby pustkami ?
Równie złośliwie mógłbym odpowiedzieć że gdyby zrobić państwa czysto katolickie i ateistyczne, to ciekawe jak szybko te katolickie świeciłyby pustkami... ;p
Watykan się nie liczy! Duży uśmiech
Ludzie cenią wolność i nie lubią kiedy inni narzucają im co mają myśleć. Dlatego żadne państwo fundamentalistyczne nie cieszy się popularnością i wielu ludzi emigruje.

Tak na stronie: dlaczego tylu Polaków wyjechało do tej protestanckiej Anglii? Przecież byli w przeważającej większości katolikami? - tutaj widać dobitnie że życie to jedno a wiara (a co za tym religia) drugie...

Podobnie jak Polonium jestem zdania że religia powinna w szkole pozostać, ale pod pewnymi warunkami:
1. Liczymy ją do średniej, ale zapewniamy wszędzie równie łatwy dostęp do etyki.
2. Nie liczymy do średniej i wszystko wraca do normy "wczesnoromańskiej" Duży uśmiech
16-11-2007 10:38
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
ddv napisał(a):A mi się nasunęła złośliwa uwaga:
Gdyby tak zrobić państwa czysto "ateistyczne" i te oparte na czystym chrześcijaństwie - ciekawe jak szybo te 'ateistyczne" świeciłby pustkami ?
Uzupełnie Twą złośliwą uwagę - jeśli państwo owo byłoby oparte na takich prawdziwych wartościach chrześcijańskich - myślę, że bardzo szybko by się zapełniło emigrantami Uśmiech

Niestety, w Polsce tzw "wartości chrześcijańskie" są rozumiane jako wieszanie krzyży i obrazów gdzie się da, finansowaniu z budżetu państwa każdej kościelnej fanaberii, pazerność i wtrącanie się biskupów i róznych Rydzyków w politykę, publiczne obrażanie innowierców oraz masowe modły przy byle okazji. Nie jestem ekspertem ale dla mnie tu się nie odzwierciedla żadne z przykazań dekalogu... Cóż, takie "wartości" jaki kraj, jacy jego rządzący... PiS się niby opierał na wartościach chrześcijańskich - tylko ciekawe na których? :>

Gdyby przytrafił się nam rząd opierający się na wartościach chrześcijańskich, ale takich prawdziwych - sam bym był jego gorącym zwolennikiem...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-11-2007 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
RBuzz napisał(a):Polecam Operę - jak się nie uda "wrzucić" posta, zawsze można kliknąć wstecz i nic co zostało napisane nie ucieknie.
w mozilli też Język

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-11-2007 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
nieania napisał(a):RBuzz napisał/a:
Polecam Operę - jak się nie uda "wrzucić" posta, zawsze można kliknąć wstecz i nic co zostało napisane nie ucieknie.
w mozilli też
A Opera darmowa i jeśli tak, to gdzie szukać?
A mozilla?

[Obrazek: mysz4.gif]
17-11-2007 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
mi tam sie podoba religia w szkole i wliczanie jej do średniej,
ale uważam że dużo sprawiedliwiej byłoby wprowadzić np religioznawstwo, a religia w salkach przy kościele Uśmiech
no ale to tylko moje skromne zdanie...

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
17-11-2007 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
motylek napisał(a):mi tam sie podoba religia w szkole i wliczanie jej do średniej,
ale uważam że dużo sprawiedliwiej byłoby wprowadzić np religioznawstwo, a religia w salkach przy kościele Uśmiech
no ale to tylko moje skromne zdanie...

a mi nie za bardzo się to podobało..np u mnie w klasie osoby, które miały dużo wspólnego z Kościołem, były w jakichs wspólnotach, chodziły na uwielbienie, miały 6 nawet jak po drodze jakies tam 1 zbierały czy 2...a reszta to 5, 4, 3...a to sprawiedliwe nie było Uśmiech co do drugiej części Towjej wypowiedzi to się zupełnie zgadzam Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
17-11-2007 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów