Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka w kościele...
Autor Wiadomość
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #106
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jeśli już to same modlitwy są wtedy odmawiane bez muzyki, natomiast pieśni mogą być wykonywane - o ile prowadzący potrafi poprowadzić śpiew pieśni we właściwej tonacji. W przeciwnym razie byłoby to tylko kaleczenie tego co święte - takie fałszowanie. Nie jest jednak to raczej zabronione, aby bez organów nie śpiewać pieśni. Po za tym niektóre części Eucharystyczne też mogą być śpiewane, choćby Dialog przed prefacją. Oczywiście nie muszą, ale mogą i też nie zawsze, w niektórych okresach jak np Wielki Post większość części Eucharystycznych jest recytowana a nie śpiewana, także dialog przed prefacją,
Nie jestem przekonany. W klasztorze nauczono nas, że w trakcie mszy recytowanej nie wykonuje się pieśni, a kiedy mieliśmy taką mszę w czasie wycieczki z ludem to chociaż w czasie mszy śpiewu ludu nie krytykowano to jednak traktowano go jako błąd. Dlaczego? Dlatego, że w czasie mszy recytowanej odczytuje się antyfony, a także głośno odmawia się formułę w czasie przygotowania darów.
04-01-2010 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #107
 
A ja się odważyłam i podczas wizyty duszpasterskiej powiedziałam, co mi na duszy w kwestii zespołu leży. I nie tylko zostałam wysłuchana ale coś z tym zrobią :jupi:

Ojcom też nie koniecznie leżała autoprezentacja zespołu ale dopóki nie było głosów z zewnątrz nie mieli podstaw tak naprawdę do ingerencji Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-01-2010 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #108
 
Tak, na Mszy św. recytowanej nie wykonuje się pieśni, ale nie każda Msza bez organisty musi być recytowana...
Sdms - widzę, żeś Reformator Duży uśmiech Ale to dobrze, pewnie lepiej, niż siedzenie cicho.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-01-2010 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów