Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teleportacja kwantowa i czarne dziury.
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Helmutt napisał(a):może to właśnie konsewartywny charakter uczelni, którym chcąc nie chcąc przesiąkłem wytworzył u mnie takie a nie inne traktowanie owych hipotez.
A mógłbyś jaśniej ? Bo nie za bardzo widzę co ma mieć piernik do wiatraka.
Mnie uczono, że w merytorycznej dyskusji używa się rzetelnych argumentów, a nie opinii a tym bardziej opinii o kimś.
26-11-2007 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Welcome everybody !
Helmutt napisał:
Cytat:...pamiętam, że zarówno na wykładach jak i w wolnych rozmowach do koncepcji typu "tachiony" podchodzono raczej na wesoło.

Trochę trudno to pojąć. Z tego co wiadomo to fizycy zwłaszcza kwantowi są dociekliwi i nie jest to zwykłe fantazjowanie.Fizycy kwantowi opierają się na teoriach względności Einsteina,zasadzie nieoznaczoności Heisenberga itp.

O.K. , załóżmy istnienie tachionów.Tachiony będą to kwanty dowolnego promieniowania elektromagnetycznego rozpędzone do prędkości nadświetlnych,niekoniecznie wielkich. Żeby te prędkości osiągnąć potrzebne są:

-ośrodek o odpowiednich własnościach (fotony światła wpadając w taki ośrodek przyspieszałyby)
-odpowiednia energia

A zatem skupmy się bardziej na tych tachionach. Co do tego , że zrewolucjonizowałyby telekomunikację kablową to nie ma wątpliwości. Otóż nie tachiony by zrewolucjonizowały,ale odpowiedni przewód, w którym światło i fale radiowe biegły by szybciej niż w próżni. Tachiony to nic innego jak zwykłe kwanty/fotony tyle,że o prędkościach większych od prędkości światła w próżni.

Fizyka kwantowa wbrew obecnie istniejącej teorii o nieprzekraczalności prędkości światła jest nauką rozwojową. Fizyka kwantowa nie zamyka się na teorii względności,lecz idzie dalej. Nie mogę więc napisać,że teoria względności nie zostanie nigdy obalona. Może zostać obalona zawsze przez jakieś odkrycie poparte naukowo.
30-11-2007 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
No, nie takie zwykłe. I niezupełnie ścisłe jest to że są "szybsze od światła". Raczej poruszają się pod prąd czasu (jest to rozwiązanie równania kwadratowego z wartością urojoną) i stąd wrażenie jakoby były szybsze.

pozdrawiam
Marek
01-12-2007 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów