Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeszczepy a Pismo Święte.
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
motylek napisał(a):
Oliwka napisał(a):Lekarze niech naucza sie leczyc to co jest a nie iść na łatwizne.
Oliwka, ty chyba masz jakiś uraz do lekarzy, oni leczą co się da, przecież są już nawet sztuczne serca, ale niektórych rzeczy jeszcze nie potrafią, może kiedyś będą potrafili...
Zaczne od ciebie bo łagodniej Uśmiech
No właśnie fajnie powiedziałaś ,leczą co sie da no serce sztuczne potrafia .
ja nie neguję ze bywaja pomocni i to czasem w sytuacjach bez wyjścia ,wszystko zalezy
jaki to człowek - lekarz.
No nie potrafia ,ale ja nie o tym , ja o czyms innym mimo ze tak byc moze ' dobrze" wyglada
moze miec tylko pozór dobroci .

[ Dodano: Wto 11 Gru, 2007 20:57 ]
"Marek MRB"
Oliwka napisał(a):No cóz ostatnio mamy Salete i jego powikłania ,ktos moze powiedziec
- c oz za piekny CZYn uratował córce zycie a to ,ze sam umrze no to i cóz ?
Mysle ,ze to jest to samo co - " nie ma człowieka który by sie nie sprzedał zależy tylko ile mu zaoferujesz"

Cytat:Sorry, ale o czym Ty mówisz ? Zupełnie bez sensu. CO ma Saleta do sprzedawania organów?
No tak wyszło jak wyszło , oczywiscie ,ze nienic takiego nie miałam na mysli .
Powiązałam to ogólnie a nie personalnie .
Nie bede tego rozwijac bo mi to do niczego nie potrzebne .
Cytat:A skąd wiesz że nie ujął ?!&!!!
Co innego wyrawc zeba a co innego serce to zdaje sie praktykowali ci co zjadali serce
wroga zeby przejac jego siłe ? Majowie -Inkowie ???
za to ich wybito w pien i kto to zrobił ?
Oliwka napisał(a):Mamy tak zyc by sie nawrócic oddac siebie ako Ożywiony z umarłych i Słuzyc Bogu.

Cytat:A co to ma do rzeczy ? To nie argumentacja, tylko bełkot pseudoreligijny (używam słowa "bełkot" w sensie jaki mu nadaje Boheński)
BELKOT , bo nie stac cie na inne określenie ?ubóstwo ,przeciez mozemy zaprzestac .
Tak ,tak uwazam dzisiaj ludzie skupili sie na ciele a Duch samopas sie błaka
Cos jak jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy i na przeszczepy nas wezma ??
Cytat: A skąd takie informacje ? Skąd wiesz?
a ty znasz takowych ?
Cytat:Jak myślisz że to łatwizna, to znaczy że bredzisz o czymś o czym nie masz pojęcia.
i znowu ubóstwo językowe ?
nie mam a ty jesteś z branzy ?

Cytat:Sam nie cierpię dyskotek, ale ani rusz nie widzę co takiego grzesznego w pójściu na dyskotekę...
zło,zło samo zło i nie wiesz o tym ?
Jakiego to bełkotu się człowiek naczyta na tych forach...

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
11-12-2007 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Oliwka napisał(a):zło,zło samo zło i nie wiesz o tym ?
ja chyba nie wiem, oświeć mnie,
czy ty aby nie kategoryzujesz ludzi?
czy według ciebie każdy kto chodzi na dyskotekę jest zły?
można iść poprostu żeby się "wyskakać"
jeśli nie znając człowieka od razu wkładasz go do odpowiedniej szufladki to ci współczuję, połowę ludzi na wstępie skreśliłaś... :?

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
11-12-2007 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
1.
Nie odpowiedziałaś mi na pytanie - skąd wiesz że przeszczepy nie są w planie Boga ?
2.
To że ludzie (nie tylko dzisiaj) skupiają się nadmiernie na ciele nie oznacza że nie mamy się leczyć - tym bardziej nie ma związku z przeszczepami.
3.
Jeśli twierdzisz że NIKT się nie nawrócił kto otrzymał transplantację to się grubo mylisz. Słyszałem całkiem sporo świadectw.
4.
Co do BEŁKOTU - jak napisałem używam go w sensie w jakim zdefiniował go o.Bocheński. Jest to dość precyzyjne określenie (polecam jego "100 zabobonów" - zobacz definicję BEŁKOTU tutaj http://www.polonica.net/Sto_zabobonow_JM_Bochenski.htm)
5.
Co do bzdur - czy już nie dość głupot "sprzedawanych" w internecie pod maską chrześcijaństwa ?
Ty gadasz bzdury o przeszczepach, Świadkowie Jehowy o przetaczaniu krwi, inni twierdzą że chrześcijaństwo wymaga wegetarianizmu, Ty uważasz dyskotekę za grzech, co niektórzy "oazowcy" twierdzą że grzechem jest dziewczyna chodząca w spodniach, ostatnio ktoś na katoliku proponował osobom chorym psychicznie egzorcyzmy ZAMIAST pójścia do lekarza....

Czas nazwać rzeczy po imieniu "BZDURA" i przestać się nimi zajmować (bo to do niczego nie prowadzi, napędzając jedynie ego rozmaitych "mądrali internetowych")

pozdrawiam
Marek
12-12-2007 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Co do przeszczepów to mnie też mogliby pokroić ->po śmierci Duży uśmiech (bo na żywca to nie dziękuję).
Co do twojego poglądu dyskotek to szczerze w tym momencie skreśliłaś jakieś 80% ludzkości. -> ile razy byłaś na jakichś kulturalnych dyskotekach (na każdej się znajdzie jakaś czarna owca. ale nie można skreślać wszystkich od razu)!!! No ale cóż każdy ma swój światopogląd...

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
12-12-2007 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
mazik napisał(a):Co do przeszczepów to mnie też mogliby pokroić ->po śmierci Duży uśmiech (bo na żywca to nie dziękuję).
Co do twojego poglądu dyskotek to szczerze w tym momencie skreśliłaś jakieś 80% ludzkości. -> ile razy byłaś na jakichś kulturalnych dyskotekach (na każdej się znajdzie jakaś czarna owca. ale nie można skreślać wszystkich od razu)!!! No ale cóż każdy ma swój światopogląd...
-Oj nie mów bo sobie wypowiesz ,a smierc za rogiem czycha?
-Przecież o tym mówie ,ze sa gangi ,które zabijają dla zysku co im szkodzi zabic ? Uśmiech
-Zastrzelili chłopaka a potem powabnymi słowami nalegali na rodziców ,ze jemu juz nic nie pomoga ALE jego narządy moga niejednemu zycie uratowac . Duży uśmiech
- Nie chce w to wnikac wiem to co sie tyczy mnie .
-swiat tak zabiega o swoje ciało a zapomniał o Duszy ?
Co do dyskotek to znowu bedziemy w rozbieżnosci .
Czy ty uwazasz ze Jezus za to umierał byś mogła sie bawic ,skakac ?
Czy Apostołowie oddawali swoje zycie po to by wtaki sposób Zyć?
Jasne kazdy zda sprawe za siebie ale gdyby tak mysleć to i Jezus nadarmo sie Ofiarował ?
Swiat oszalał w rytm muzyki ,prochów .A kiedy tsunami zmiata w oka mgnieniu dzieci
to wielka rozpacz DLACZEGO ?!
Kto widzi ze to Bóg juz nie moze zniesc lekcewazenia SIEBIE.
Kiedy człowiek Rodzi sie z Ducha , moze wyskakac sie na łace pełnej kwiatów. Uśmiech
wśród śpiewu ptaków i zapachu traw ,bez prochów i tego co z piekła rodem.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
12-12-2007 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:-Oj nie mów bo sobie wypowiesz ,a smierc za rogiem czycha?
Grozisz jej? Toż to nie po Oliwkańsku, tfu, nie po chrześcijańsku.
Oliwka napisał(a):-Przecież o tym mówie ,ze sa gangi ,które zabijają dla zysku co im szkodzi zabic ? Uśmiech
-Zastrzelili chłopaka a potem powabnymi słowami nalegali na rodziców ,ze jemu juz nic nie pomoga ALE jego narządy moga niejednemu zycie uratowac . Duży uśmiech
- Nie chce w to wnikac wiem to co sie tyczy mnie .
No to po co siejesz zamęt? Bez sensu są tu twoje insynuacje.

POZA TYM

Proszę merytorycznie odnoś się do wypowiedzi interlokutorów. W przeciwnym razie będzie 3 ostrzeżenie

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-12-2007 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
A ja wypełnię taki papierek, żeby po śmierci mogli moje narządy wykorzystać do przeszczepów. A co. :mrgreen: bo przecież to ciało już mi nie będzie potrzebne... a komuś może uratuje życie 8-[

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
12-12-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Oliwka napisał(a):Co do dyskotek to znowu bedziemy w rozbieżnosci .
Czy ty uwazasz ze Jezus za to umierał byś mogła sie bawic ,skakac ?
Czy Apostołowie oddawali swoje zycie po to by wtaki sposób Zyć?
z tego co wiem to Jezus był na weselu w Kanie, to chyba też jakaś zabawa...

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
12-12-2007 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
nieania napisał(a):A ja wypełnię taki papierek, żeby po śmierci mogli moje narządy wykorzystać do przeszczepów. A co. :mrgreen: bo przecież to ciało już mi nie będzie potrzebne... a komuś może uratuje życie 8-[

- Więc po co tyle łez ?
- Wypadek pielgrzymów - radujmy sie TYLE przeszczepów bedzie .
- wycieczka szkolna - tyle przeszczepów ,oby tak dalej .
- kazdy wypadek to radość
-ostatnio wjechały 18 latnie panienki pod pociag - tyle przeszczepów
- No cóz - ja mysle inaczej ,ale wolnoc tomku

><><
Co do wesela ,a i owszem było ,

-

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
14-12-2007 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Oliwka napisał(a):- Więc po co tyle łez ?
- Wypadek pielgrzymów - radujmy sie TYLE przeszczepów bedzie .
- wycieczka szkolna - tyle przeszczepów ,oby tak dalej .
- kazdy wypadek to radość
-ostatnio wjechały 18 latnie panienki pod pociag - tyle przeszczepów
- No cóz - ja mysle inaczej ,ale wolnoc tomku
nie popadajmy w skrajności, wiadomo że jest wielka rozpacz dla rodzin, ale z drugiej strony to im życia nie wrócisz więc przyznam ci rację,
Oliwka napisał(a):radujmy sie TYLE przeszczepów bedzie
i módlmy się za te osoby które stały się ofiarodawcami aby dostąpiły radości nieba

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
14-12-2007 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Oliwka napisał(a):- Więc po co tyle łez ?
- Wypadek pielgrzymów - radujmy sie TYLE przeszczepów bedzie .
- wycieczka szkolna - tyle przeszczepów ,oby tak dalej .
- kazdy wypadek to radość
-ostatnio wjechały 18 latnie panienki pod pociag - tyle przeszczepów
Ja bym to napisała inaczej.
- Wypadek pielgrzymów. - być może ktoś z nich by przeżył, gdyby udało się zorganizować przeszczep.
- Wycieczka szkolna - może ktoś by przeżył, gdyby udało się zorganizować przeszczep.
- Każdy wypadek to smutek,żal z powodu odejścia jakiejś osoby. Ale czy jeżeli na 4 osoby, 2 by zmarły na miejscu, a 2 można by było uratować dzięki przeszczepowi od tych 2, których uratować się nie da, to nie byłoby lepsze niż gdyby wszystkie 4 zmarły?
- Ostatnio wpadły 18-letnie panienki pod pociąg. - może któraś z nich by przeżyła, gdyby udało się zorganizować przeszczep.

Cóż,nie myślę tak jak ty to opisałaś. Może ja zginę. Mi życia nie przywrócisz. Ale może jakiś mój organ przeszczepiony do innej osoby uratuje jej życie. Jeśli mówię o ratowaniu życia, to nie mówię o radości z śmierci ludzi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-12-2007 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Kto zachowuje swe życie, straci je - znasz to Oliwko?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-12-2007 09:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ks.Marek napisał(a):Kto zachowuje swe życie, straci je - znasz to Oliwko?

potwierdziłes tylko to co ja mówie
tak zabiegaja o swoje zycie ze az je traca przeszczep na nic sie nie zda
podobnie jak bogactwo młodzienca.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
19-12-2007 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Przeszczep - podobnie jak aspiryna - służą do leczenia ciała a nie ducha.
Nie oznacza to w żaden sposób że nie nalezy stosować aspiryny bądź przeszczepów. Podobnie jak nieprzydatność jedzenia dla zbawienia nie oznacza że nie należy jeść.

Takie ograniczenia przypominają nie wynikające z niczego zakazy faryzejskie.
Jestem w tej sprawie bardzo stanowczy, bo takie głupstwa mogą spowodować że kogoś Oliwko zabijesz.
Zupełnie dosłownie.

pozdrawiam
Marek
19-12-2007 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Marek MRB napisał(a):Przeszczep - podobnie jak aspiryna - służą do leczenia ciała a nie ducha.
Nie oznacza to w żaden sposób że nie nalezy stosować aspiryny bądź przeszczepów. Podobnie jak nieprzydatność jedzenia dla zbawienia nie oznacza że nie należy jeść.

Takie ograniczenia przypominają nie wynikające z niczego zakazy faryzejskie.
Jestem w tej sprawie bardzo stanowczy, bo takie głupstwa mogą spowodować że kogoś Oliwko zabijesz.
Zupełnie dosłownie.
Mówisz tak bo musisz
Mówisz tak bo odgórnie tak nakazano .
Kiedys za takie cos spalono by na stosie DOSłOWNIE.
dzisiaj szasta sie przeszczepami bo tak nakazano
a prezerwatywy sa ZAKAZANE bo odgórnie ZAKAZANO.
Ile krwi maja na rekach ?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
20-12-2007 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów