Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O kursach SNE (wydzielony)
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #46
 
Tak się składa Talmid, że na oba kursy na szczęście wolno pojechać dopiero po zgodzie pasterza (czyli nie samowolnie) a na "Ewangelizacje..." dopiero po "Pawle" - w każdym razie tak jest w mojej diecezji.

Co do REO:

Talmid napisał(a):Jeśli wspólnota jest mało charyzmatyczna i zerowo ewangelizacyjna to nie zrobi REO podobnego do Filipa, na pewno.

Możesz to rozwinąć :?: Co złego w robieniu REO niedublującego konferencji Filipowych :?: Nawet powinno być to "formowo" inaczej zrobione, oczywiście treści powinny mimo wszystko odzwierciedlać kerygmat Oczko

Chętnie podyskutuję z kimś o nieco innych od moich doświadczeniach a jednak podobnych Język (też sporo lat w Odnowie, teraz SNE i również posługa ewangelizacyjno-wstawiennicza)

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-02-2008 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Oczywiście nic złego. Każda grupa Odnowy robi takie REO jakie uważa za najlepsze. Ja osobiście uczestniczyłem w 3 reo robionych przez 3 różne wspólnoty w tym jedną jezuicką. Jezuici jak zwykle robią wszystko po swojemu.
A sens tego postu przyznam, że dość ukryty i zrozumiały tylko dla mnie był taki, że nie należy jeździć na inne kursy SNE nie mając zrobionego Filipa.
Przykładowo, że nie należy jechać na kurs Pawła bez Filipa.
A są osoby w Odnowie, które uważają, że po reo można jechać na każdy kurs SNE.
A ja mówie na to kompromisowo, że można jeśli reo jest bardzo podobne do Filipa, bo przecież i tak to można zrobić.
17-02-2008 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Filip jest dosć dobry warsztatowo. Niestety, nie do końca katolicki (prawdziwy) w treści (choć wiele wspólnot robi go po katolicku)

pozdrawiam
Marek
18-02-2008 18:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Jak to niekatolicki w treści? Marku, rozwiń, proszę. Prowadziłam już Filipy... Wszystko z Biblii, co w tym niekatolickiego?

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
18-02-2008 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #50
 
Marek MRB napisał(a):nie do końca katolicki (prawdziwy) w treści (choć wiele wspólnot robi go po katolicku)

Spokojnie Marko, forma zachowana nie musi iść w parze z przełożonymi treściami - można skorzystać z dobrego warsztatu pracy z człowiekiem i na ten warsztat położyć już dobre treści - co ma miejsce Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-02-2008 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Annnika napisał(a):Spokojnie Marko, forma zachowana nie musi iść w parze z przełożonymi treściami - można skorzystać z dobrego warsztatu pracy z człowiekiem i na ten warsztat położyć już dobre treści - co ma miejsce Oczko
Oczywiście że tak. Stąd mój dopisek w nawiasie iż wiele wspólnot tak robi.
Niestety, wersja "podstawowa" (wynikająca z Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych) a tym bardziej wersja wprowadzona przez Koinonia Jan Chrzciciel) ma poważne wady. Nie tak może wielkie jak "Alfa", ale jednak...

Cytat:Jak to niekatolicki w treści? Marku, rozwiń, proszę. Prowadziłam już Filipy... Wszystko z Biblii, co w tym niekatolickiego?
COś może być niekatolickie także przez NIEDOMIAR a także niewłaściwe AKCENTY. W klasycznym Filipie jednak - mimo cytatów biblijnych - nie wszystko jest także ZGODNE z Biblią.
Ale na ten temat zdaje się że był już tu wątek...

P.S. Ja też prowadziłem Filipy... i nie uważam samej formy za złą. Jednak wymaga wiele korekt

pozdrawiam
Marek
20-02-2008 13:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów