Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skarga na reklamę napoju w stajence
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Skarga na reklamę napoju w stajence
***
Cytat: "Ta reklama nie tylko obraża mnie jako osobę wierzącą, ale obraża wszystkich przyzwoitych ludzi w Polsce" - napisała telewidzka do komisji etyki działającej przy Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy.
Chodzi o najnowszą reklamę telewizyjną napoju Red Bull. Jest pokazywana od poniedziałku w Polsacie, MTV i TVN. Wykorzystuje Matkę Boską, św. Józefa, Dzieciątko i czterech króli. Czterech, bo to właśnie czwarty król odwiedzający w stajence Dzieciątko przynosi rodzinie świętej w prezencie reklamowany napój.
- Mario - tłumaczy jeden z mędrców ze Wschodu - Red Bull dodaje skrzydeł, skąd inaczej brałyby się niebiańskie zastępy. Tak się kończy 30-sekundowy animowany filmik.
"Taka działalność reklamowa jest niedopuszczalna w cywilizowanym świecie. W niektórych ludziach zanikło podstawowe poczucie przyzwoitości" - kończy się skarga przesłana do komisji etyki.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od poniedziałku dostała trzy skargi na tę reklamówkę. Wszystkie mówią o "obrażaniu uczuć religijnych".
Wydział skarg i wniosków KRRiT już zajął się nimi. Wszystkie materiały trafiły wczoraj na biurko Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Rady. W myśl ustawy o RTV to właśnie przewodniczący może nakazać wycofanie reklamy, jeśli uzna, że łamie ona ustawę, bo "rani przekonania religijne".
Rzeczywiście obraźliwa ta reklama jest ?
22-11-2007 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Na pewno jest obraźliwa. Nie mam w tej kwestii ani cienia wątpliwości.
22-11-2007 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jest obraźliwy - a wogóle dostrzega się coraz głupsze reklamy, ostatnio bohaterem reklamy dot. kredytów jest gej :shock:
22-11-2007 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Zgadza się, niektóre reklamy są bezsensu jak lokata :mrgreen: Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-11-2007 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Oczywiście ze jest obraźliwa. Jakby użyli do reklamy postać Mahometa bo byłaby afera światowa, że ho ho . A tak se po chrześcijaństwie jadą jak im się podoba. Dziwny jest ten świat. Smutny To zależy od aktywności terrorystycznej czy co :|

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-11-2007 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Problem RedBulla polega na tym że uczepili się konwencji która kiedyś była ciekawa i strawna, a teraz jest po prostu wyeksplatowana i stara.
Sporo takich przypadków obserwuję - tylko Mumio z Plusem dają radę.

Ale jako wielbiciel napoju muszę powiedzieć, że skrzydeł dodaje, tyle że do nieba dolecieć się na tym nie da... ;p
23-11-2007 12:20
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
RBuzz napisał(a):Ale jako wielbiciel napoju muszę powiedzieć, że skrzydeł dodaje, tyle że do nieba dolecieć się na tym nie da... ;p
taaa albo następuje mocne zbliżenie z ziemią #-o
Pamiętam jak wypiłam pierwszy raz to może smieszne albo mnie ścieło z nóg na kilka dni Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-11-2007 12:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
RBuzz napisał(a):Ale jako wielbiciel napoju muszę powiedzieć, że skrzydeł dodaje, tyle że do nieba dolecieć się na tym nie da... ;p
Jak dla mnie to świetny środek nasenny ...
23-11-2007 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
heysel napisał(a):Jak dla mnie to świetny środek nasenny ...
zgadzam się z tobą.
Tylko wogóle skąd się wziął pomysł na tego typu napoje?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-11-2007 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
1. Nie wszyscy lubią kawę.
2. Człowiek czasami potrzebuje "dopalacza".

Mnie RedBull szczególnie smakuje w drinkach. Język

A serio to tego typu napoje nie są wskazane, gdyż zamiast dostarczać organizmowi energii, w rzeczywistości ich działanie polega na "oszukiwaniu" zmęczonego organizmu. Znacznie lepsze są napoje izotoniczne, nie zawierające syntetycznej kofeiny.
23-11-2007 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
RBuzz napisał(a):Znacznie lepsze są napoje izotoniczne, nie zawierające syntetycznej kofeiny.
czyli ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-11-2007 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Bioman napisał(a):Zgadza się, niektóre reklamy są bezsensu jak lokata :mrgreen: Duży uśmiech
I tak się dziwnie składa, że te głupie i durne egzystują w TV do znudzenia a te fajne i smieszne zawsze kogoś "obrażają" - np. słynny "Kapturek" Heyah czy "Ja-ci-się-tam-powydurniam-jeden-z-drugim".
Cóż, zawsze znajdzie się jakaś ułomna pierdoła, która udaje, że się na wszytskim zna, wszystko umie i wszystkim czuje się dotknięta. Tylko takim współczuć...

Reklama RedBulla w stajence? Cóż, moim skromnym zdaniem nie rózni się wiele od "arcydzieł katolickiej literatury dziecięcej" typu "Jak Karolek został papieżem" Uśmiech Czyli ani to smieszne, ani zabawne, ani interesujące.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-11-2007 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Helmutt napisał(a):te fajne i smieszne zawsze kogoś "obrażają"
Te najfajniejsze i najśmieszniejsze nie obrażają nikogo.
Np. jakiś czas temu widziałem reklamę ketchupu Heinza "Heinz up" - nie wiem czy jeszcze leci, bo nie oglądam TV - melodia wpada w ucho, bazuje na na popularnym utworze, a że śpiewa to hamburger to dodatkowy element komiczny.
23-11-2007 16:27
Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
"Heinz up" za mną często chodzi Duży uśmiech Uwielbiam tę reklamę Duży uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
23-11-2007 20:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
Helmutt napisał(a):Czyli ani zabawne, ani interesujące.

Miałem okazję wczoraj oglądnąć i podzielam zdanie kolegi.
Nie mniej jednak lepsze niż proszki do prania czy środki na zaparcia...
26-11-2007 10:17
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów