Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
F jak Film
Autor Wiadomość
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #1
F jak Film
Pozwolę sobie poruszyć Temat o Filmie [shadow=red]"Kto Nigdy nie żył" [/shadow] Do tam kto jeszcze go nie okradał do polecam najlepiej samemu. a film refaracyjny daje dużo do myślenia. Polecam i ZAPRASZAM na Film

A tak napisał Ks.Artur.G z Gubina

ks.ArturGodnarski napisał(a):Nie wiem co napisać...
Przed chwilą wyjąłem płytę z DVD i nie wiem co napisać... Nie wiem nie dlatego, że napisać coś trzeba a ja nie wiem co, ale z powodu tego co zobaczyłem.
Wielkie gratulacje dla Andrzeja Seweryna za tak odważne potraktowanie tematu podjętego w nietuzinkowej produkcji jaką jest film: 'Kto nigdy nie żył'.
Nie chcę się zatrzymywać nad wątkami artystycznymi. Zobaczyłem w tym filmie coś mojego, osobistego. Dlatego nie chcę Was tym zadręczać. Widzę z perspektywy mojego życia, że to co nas spotyka tworzy niepowtarzalny kontekst pozwalający inaczej - zdecydowanie inaczej patrzeć na świat i problemy które są wokół.
Doświadczenie innego patrzenia na świat i to co nas otacza, jest z pewnością ogromnym bogactwem. Jednak uruchamia ono druzgocące napięcie z powodu niezrozumienia przez teoretyków i członków stowarzyszeń 'mocnych w gębie'. Ile razy to widziałęm w życiu ludzi którzy są dla mnie tak bliscy i walczą na nierozumianych odcinkach Kościoła.
Z pewnością nie jest to film do oglądania w dużym i rozbawionym gronie. Dzieło to wpisuje się w swoistą przestrzeń medytacji nad historią ludzkiego życia, gdzie ważna jest cisza i możliwość skonsumowania dystansu do rzeczywistości którą ten film powoduje.
Hiob - zrozumiany na nowo. To dobry klucz. I choć zakończenie wydaje się być tak ciekawe, chyba jednak jest w rzeczywistości inne. A przynajmniej bywa inne...
Z całego serca polecam obejrzenie tego filmu. I nie dziwcie się proszę, jeśli po projekcji ktoś nie będzie chciał o nim rozmawiać.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
22-11-2007 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja np. nie chcę o tym filmie rozmawiać, jest zwyczajnie kiepski, jak większość tego mdłego, nudnego i przeładowanego jakąś "pseudo-filozofią" polskiego kina ostatnich lat ("Zycie, jako....", "Pręgi", "Samotność w.." itp). Przyznam się, że nawet go nie obejrzałem do końca, wymiękłem po 20 minutach - odrzucił mnie zarówno mdły Żebrowski jak i denny scenariusz i naciągana historia. Kolejny przypadek potwierdzający, że polskie kino przełomu XX / XXI wieku z nielicznymi (naprawdę nielicznymi) wyjątkami to kupa śmieci. Z przewagą tego pierwszego... Niestety.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-11-2007 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Ja mam odmienne zdanie - dla mnie film jest świetny, a to dlatego że zmusił mnie do myslenia ileż scen zmieniłbym żeby był ok. Duży uśmiech
Żebrowski gra na swoim, wysokim poziomie, ale sceny ze strzykawkami w trumnę, paleniem pietruszki i słynnym już poniekąd spotkaniem w sypialni są po prostu żenujące. Seweryn się nie sprawdził. A historia podobno prawdziwa była...

A "Pręgi" jak dla mnie są świetne. Można się przyczepić że "wszystko na tacy", ale mnie to odpowiada, nie zawsze lubię ciężko kombinować nad przesłaniem.

[ Dodano: Pią 23 Lis, 2007 11:37 ]
A tak BTW - polecam "Duchy Goi" - świetne aktorsko i niesamowite metamorfozy Natalie Portman.
23-11-2007 12:15
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt co masz do "Pręg"??? [-X

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2007 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie wiem czy powinienem ale wystawie link fragmentu filmu "Kto nigdy nie żył" dla tych co nie okradali wystarczy tylko ściagnąć filmik trwa 1 min tak mała Reklama http://www.speedyshare.com/567934758.html

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
23-11-2007 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
marszal222 napisał(a):"Kto nigdy nie żył"
Obejrzałam film, i mi sie nie podoba. nie chce mi sie pisać wszelakich negatywów. Dla mnie jest kiepsko zrobiony, tak samo jak "Katyn".


Nie oglądałam "Pręg", więc milcze.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-12-2007 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Rachel napisał(a):Dla mnie jest kiepsko zrobiony, tak samo jak "Katyn".

Czemu kiepsko oceniasz Katyń? Ja tego nie rozumiem... warsztatowo jest bardzo dobry, podejście do tematu też jest moim zdaniem właściwe... co masz przeciw?
03-12-2007 10:20
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
RBuzz napisał(a):Czemu kiepsko oceniasz Katyń? Ja tego nie rozumiem... warsztatowo jest bardzo dobry, podejście do tematu też jest moim zdaniem właściwe... co masz przeciw?
ledwie nastąpiło dotknięcie tematu. Moim zdaniem słabo przedstawiono kwestie zbrodni katyńskiej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-12-2007 10:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Rachel napisał(a):Moim zdaniem słabo przedstawiono kwestie zbrodni katyńskiej.
A czemuż to takie stanowisko zajmujesz? Czy uważasz, że brak wystarczająco klarownego podania powodu, dla którego zamordowano oficerów? Bo u mnie takie spostrzeżenie się pojawiło. Nagle, ni stąd, ni zowąd ukazuje się oczom naszym zgromadzenie wojskowych będących pod strażą NKWD...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-12-2007 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Rachel napisał(a):Moim zdaniem słabo przedstawiono kwestie zbrodni katyńskiej.
Dla mnie idealnie.
Bo zbrodnia katyńska to nie jest morderstwo popełnione na 20tys spośród najbardziej wartościowych Polaków, tylko to całe zakłamanie które nastąpiło później. To taki major (jak ten grany przez Chyrę) który strzela sobie w łeb, to starzy AK-owcy, którzy znali prawdę i nie mogli o niej mówić. To wiele, wiele więcej - na przykład to że dla wielu osób Rosjanie kojarzą się tylko z Katyniem.
To jest zbrodnia ważniejsza bo ma większe znaczenie, jest zbrodnią nie tylko na tych zabitych, ale co gorsza - na żyjących.
Nie wiem ilu polskich inteligentów zamordowali Niemcy, choćby w ramach akcji w rodzaju "Sonderaktion Krakau", ale żadna ich zbrodnia nie może się mierzyć z katyńską. Tak jak te "marne" 20mln ludzi zgładzonych szacunkowo w wyniku działań III Rzeszy nijak się ma do ok. 100mln które pożegnały się z tym światem dzięki ZSRR.

Ale wracając do tematu, to kwestii zbrodni katyńskiej w jednym filmie zgłębić się nie da. Dlatego obstaję przy swoim, że "Katyń" Wajdy to właściwe podejście do tematu - tylko tego "dobrego Rosjanina" mógł sobie darować, wiadomo że wszystkich dobrych czerwonych oficerów wymordowano w czasie czystek stalinowskich...
04-12-2007 11:19
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
I choć za zbrodnie zostali rozliczeni (przynajmniej w większości) zbrodniarze niemieccy - radzieccy siepacze i sadyści żyli i zmarli w glorii "bohaterów" i "zwycięzców". Ironia losu, chichot historii czy coś zupełnie normalnego?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-12-2007 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Zwycięzców się nie rozlicza, bo to oni rządzą historią.
04-12-2007 12:19
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Mi się Rosja kojarzy najczęsciej to z czerwonym kolorem i Stalinem... a Katyń to po drodze.

Ks.Marek napisał(a):A czemuż to takie stanowisko zajmujesz? Czy uważasz, że brak wystarczająco klarownego podania powodu, dla którego zamordowano oficerów? Bo u mnie takie spostrzeżenie się pojawiło. Nagle, ni stąd, ni zowąd ukazuje się oczom naszym zgromadzenie wojskowych będących pod strażą NKWD...
Bo filmie było zbytnie skakanie. A kwestia katyńska, to większości końcówka filmu [chodzi o to co się stało z jeńcami, kto dokonuje i kiedy]. Jeżeli kogoś film nie zaciekawił to nawet się nie dowie, że rokręcił się na samym końcu.

Kwestia katynska , to jedna z przyczyn, która utrudnia całkowite pojednanie z Rosją. Do tej pory nie udostępiono wielu dokumentów archiwalnych dotyczących tejze zbrodni.

RBuzz napisał(a):Zwycięzców się nie rozlicza, bo to oni rządzą historią.
słusznie piszesz. Oni tworzą historie, fakty na swój porzytek , czyli propaganda się rozwija.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-12-2007 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów