Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to dobry pomysł?
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
wszystko jusz chyba zostalo powiedziane, prawda Świderku??Język
no i trzymaj sie tego co juz masz, bo nie warto tego tracic....Uśmiech
serio!!!!!! Przytulanie
Bog powolal cie raczej to tego zebys byla z Nim tu, tzn w kosciele katolickim... ale co ja sie bede powtarzac
pozdrowionka i buziaki:*
Harpoon :twisted:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-02-2005 01:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
qm0szka napisał(a):Przyglądnęłam się dyskusji, która wywiazała się na ten temat i mam wrazenie, że większość z zabierajacych głos widzi w "zielonych" zło. 8-[

Sorry, ale chyba dokonałaś nadinterpretacji. Pamietaj ważny jest kontekst naszych wypowiedzi! Wcale nie widzę wśród zielonoświątkowców samego zła tylko odnosze się do zaistniałej sytuacji! Natomiast wszelaki ekumenizm, łącznie z pójściem na modlitwę powinen odbywac się pod przewodnictwem kapłana za zgodą biskupa. Spójrz kolega Świderka chce aby ona dobrze rozumiała Pismo św. Oczywiście chce "nawracać" osobę nawróconą. Po co? Ponieważ niestety dochodzi do tzw. przeciągania. Nie mówię, że działa w złej wierze ale to jest poprostu nie na miejscu. Ma Kościół, który nauczy ją dobrze zroumieć Pismo św. ale chyba tutaj brak takiego myślenia.

Jeszcze krótko o kontkeście. Jeśli chodzi o Odnowę katolicką, to tak się składa, że częste kontakty włąśnie z zielonoświatkowcami doprowadziły do rozłamów. Nawet ostatnio w naszej djecezji miały takie niechlubne wydarzenia, stąd wstrzemiężliwość i nasza obawa. Natomiast ekumenizmy nie wykluczam ale w odpowiednich ramach i pod przewodnictwem episkopoi.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-02-2005 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Swiderek napisał(a):On ciągle powtarza że zależy mu na tym abym naprawde dobrze rozumiała Pismo (choć sam czyta je doslownie).
No i to jest zaczątkiem wielu problemów, rozłamów i odejść od wiary KK. Nasza nieznajomośc Pisma Świętego. Smutny
Dlaczego protestanci, jehowi i inni tak dobrze znają swoje pismo święte, a my nie?
Mi się zdaję, że gdyby nie znali, to dawno by "wyginęli" i zaniknęli, a pozostali by tylko Katolicy. A tak to puki my nie bedziemy znali swojej wiary choć na podobnym poziomie co oni swoją, to zawsze my będziemy na przegranej pozycji, i to zawsze oni będą nas odciągać od naszej wiary, a nie my ich.
Dlatego Świderku odradzam Ci tego "ekumenizmu", gdyż podejmując wyzwanie będziesz na straconej pozycji.
A gdy będziesz mieć taką wielką wiedzę na temat KK jak oni o swoim kościele, to sądzę, że wtedy będziesz mogła się jeszcze raz nad "spotkaniem" zastanowić. Ale jestem niemal że pewien, że wtedy byś po tych przemyśleniach na takie spotkanie nie poszła.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
08-02-2005 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
zgadzam sie w 100% Ravenloff (jak cos to sorki za przekrecenie nickaa)

pozdrawiamUśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
10-02-2005 01:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Dziękuję wam kochani za te wszystkie odpowiedzi. Już przestałam o tym myśleć i zaczęłam się zastanawiać czy nie zerwać kontaktu z tamtą osobą. Jeszcze raz wam serdecznie dziękuję :*

Pozdrawiam

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
14-02-2005 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
No to pozwolę sobie ten temat zamknać Uśmiech
14-02-2005 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Swiderek napisał(a):Dziękuję wam kochani za te wszystkie odpowiedzi. Już przestałam o tym myśleć i zaczęłam się zastanawiać czy nie zerwać kontaktu z tamtą osobą. Jeszcze raz wam serdecznie dziękuję :*

Kontaktów od razu nie trzeba zrywać, tylko dać se na luz z poruszaniem pewnych tematów. Nie ma co przesadzać. Chyba, że ktoś jest natrętny.... Jednak generalnie rozsądek, bo można popaść w jakieś sekciarstwo....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
14-02-2005 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów