Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Miłość to głębia, to ocean i nie zgłębimy go do końca. Kto wie,co się tam jeszcze w głębinach kryje. Kto wie,co z tych pokładów da się jeszcze wydobyć dobrego ?
03-12-2007 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):Zgodzę się z Biomanem.
Myszkunia napisał(a):Bioman ma dużo racji
No choć raz :mrgreen: Yes, yes, yes \Duży uśmiech/

ksiaze-z-bajki napisał(a):tylko tyle ?? nikt nic więcej nie doda do Miłości :krzywy: :hm: ??
Może Doda Ci coś doda :mrgreen:

A tak serio, to można by jeszcze powiedzieć o objawach zakochania.
Jakie są objawy zakochania?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
03-12-2007 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
a ja już czas zakochiwania się mam za sobą i dzięki Bogu dosłownie i w przenośni Uśmiech

Offca napisał(a):Na to już Ci odpowiedziałam post wyżej.

Jeszcze mnie zastanawia taka kwestia, czy miłość między dwojgiem ludzi może się skończyć, wypalić? Na przykład po kilkunastu, kilkudziesięciu latach? Mimo, że wcześniej byli naprawdę ze sobą szczęśliwi, ale z czasem po prostu przestali? O tym wypaleniu też się słyszy. Co to może być?

a choćby to, że małżeństwu się wydaje że już nic im nie grozi ze strony świata i wogóle bo przeciez się kochają. A miłośc to przede wszystkim codzienna walka o to by było jeszcze lepiej niż dnia poprzedniego w związku, by żoną mogła kolejnego dnia rozumieć i poznać bardziej swojego męza a mąż żonę itd. To także dbanie o takie małe rzeczy, a przede wszystkim o cieple słowo, słuchanie drugiej osoby, czytanie z oczu także po kilkunastu latach związku. tego trzeba się uczyć całe życie.
W błędzie są te osoby które myślą że małżeństwo nagle niszczy wszelkie problemy i że jakoś tam bedzie.

Może słowo o miłości dojrzałej: chyba najlepsze słowa które ją opisują to wolność bycia soba i wolność w dawaniu siebie drugiemu człowiekowi.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
03-12-2007 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
a mam takie pytanko

dziewczyna zakłada sie o kogoś np. stawką jest piwo ....
jest z tym kimś oszukuje go ze go kocha i takie tam
potem go zostawia jedzie z innym do innego miasta i jest szczęśliwa
a co z tym pierwszym czy jego uczucia sie nie liczą ? czy to jest sprawiedliwe :hm: ??

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
03-12-2007 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
promyk słonka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
z tego to tylko wynika że dziewczyna nie była jego warta...

uczucia jego są zranione i sprawiedliwe to do końca nie jest, ale uczy go to pewnej bardzo ważnej rzeczy: że na takiej niby-miłości ludzkiej bardzo łatwo można się zawieść...

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 22:53 ]
ksiaze-z-bajki napisał(a):promyk słonka napisał/a:
No i strasznie ciężko jest ją zdefiniować, no bo.... to jest takie "duże" słowo...

Może to coś więcej niż słowo ... xD

tak, ale tu na tym forum się słowami posługujemy xD nie myśl, że patrzę na miłość jedynie w kwestii teoretycznej Język

ksiaze-z-bajki napisał(a):tylko tyle ?? nikt nic więcej nie doda do Miłości :krzywy: :hm: ??

Trochę cierpliwości... ! Jeszcze pewnie nie wszyscy znaleźli ten wątek Język
"Miłość cierpliwa jest..."

ZABIERZ MNIE - TAM, GDZIE MIŁOŚĆ WIECZNIE TRWA....
03-12-2007 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):dziewczyna zakłada sie o kogoś np. stawką jest piwo ....
jest z tym kimś oszukuje go ze go kocha i takie tam
potem go zostawia jedzie z innym do innego miasta i jest szczęśliwa
a co z tym pierwszym czy jego uczucia sie nie liczą ? czy to jest sprawiedliwe ??

Straszny postępek i chyba nie jest przykładem miłości? [-X

ALE Weźmy "na ruszt" coś takiego: czy aby na pewno tak było z dziewczyną? Może rzeczywiście coś czuła do tego chłopaka, ale musiała wybrać i wybrała innego? Takie coś też by nie było przykładem miłośći, ale zauroczenia, jednak bliższe by było tematowi, który rozważamy. Uczucie zauroczenia dwoma osobami może wystąpić i czasem się zdarza.

[Obrazek: mysz4.gif]
04-12-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Myszkunia napisał(a):, ale musiała wybrać i wybrała innego?
Problem w tym ze innego Poznała 1,5 roku później więc opcja wyboru odpada Język

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
05-12-2007 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Miłość jest dostępna ludziom a my nimi jesteśmy.
Gdzieś znalazłam tekścik: "... Miłość pozwala człowiekowi powiedzieć nigdy nie umrzesz..."

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
06-12-2007 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ja sie chyba boję zakochać tyle zdrad i takie zdemoralizowanie nie wiem czy warto ... :?

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
07-12-2007 01:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):Ja sie chyba boję zakochać tyle zdrad i takie zdemoralizowanie nie wiem czy warto ...
a św.Jan Ewangelista ,napisał , że w jeżeli ktoś ma miłość z Boga to się nie lęka Oczko
a przecież nie zakochujesz się w zdradzie tylko w konkretnej niewiaście, która ma ciebie wychowywać :diabelek: a tak poważnie, być wierną , czystą wymiarze duchowym i nie tylko, a to jest realne. Takie niewiasty sa jeszcze. A jeżeli będziemy widziec tylko same zdrady itd, to w manie prześladowczą wpadniemy :?
mozesz pogadac św.Józefem , spox patron, orędownik w takich kwestiach [-o<

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-12-2007 01:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Rachel napisał(a):Takie niewiasty sa jeszcze

tak jak i są dinozaury Oczko w książkach dla dzieci tak i miłości w harlekinach Język
nie wiem co myśleć nie wiem co to miłość nic nie wiem Smutny

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
07-12-2007 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):nic nie wiem
To już dużo wiesz.
Nie czytam takich bzdur... wierze w czystą , prawdziwą miłośc.
Proponuje ci przeczytać ksiażke "Rozmowy o miłości" Uśmiech moze ci się rozjaśni.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-12-2007 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Rachel napisał(a):"Rozmowy o miłości"
a ile to i jaki autor :hm: ?? Oczko

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
07-12-2007 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):a ile to i jaki autor ??
Quoist Michel - autor, ok.20 zł.

Ale jak co moge pożyczyć Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-12-2007 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
według mnie miłość jest sanem w którym nie myslisz normalnie.
Ciągle wracasz myslami do osoby kochanej.
zapraszam do dyskusji na podobny temat
07-12-2007 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów