Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eucharystia.
Autor Wiadomość
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #16
 
Do Najświętszego Sakramentu idzie się na kolanach
Wielki obrończa czci do Najświętszego Sakramentu śp. Ojciec Mirosław Drozdek, kustosz Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanym powiedział:
„Wiele pokoleń ukazuje, że do Najświętszego Sakramentu idzie się na kolanach i trwa się na kolanach. Orędzia fatimskie, zwłaszcza trzykrotne zjawienie się Anioła Eucharystii, odkrywają Tajemnicę Boga.
Anioł Eucharystii z Fatimy uczył dzieci, jak należy” czcić Najświętszy Sakrament, aby wynagrodzić za wszystkie grzechy, zniewagi wobec Eucharystii Anioł pochylił głowę do ziemi i tak samo kazał uczynić dzieciom, i wielokrotnie powtarzał modlitwę, która z Nieba została przekazana Kościołowi”.
Wiadomo dzisiaj, że dzieci fatimskie trwały na kolanach przed Najświętszym Sakramentem każdego dnia przez wiele godzin. One nie miały wątpliwości, jaką postawę należy prezentować i co robić! One, pouczone przez Anioła, ni miały żadnej wątpliwości!”
Z postawą Anioła współbrzmią idealnie słowa Ojca Świętego Benedykta XVI, jeszce jako kardynała, mówiącego jaką postawę winniśmy zawsze przyjmować wobec Najświętszego Sakramentu, a szczególnie gdy przyjmujemy Komunię Swiętą;
„Być może zatem postawa klęcząca jest rzeczywiście czymś obcym dla kultury nowoczesnej skoro jest ona kulturą, która oddaliła się od wiary i wiary już nie zna, podczas gdy upadnięcie na kolana w wierze jest prawidłowym i płynącym z wnętrza, koniecznym gestem. Kto uczy się Wierzyć, ten uczy się także klękać, a wiara lub liturgia, które zarzuciłyby modlitewne klęczenie, byłyby wewnętrznie skażone. Tam gdzie owa postawa zanikła, tam ponownie trzeba nauczyć się klękać, abyśmy modląc się, pozostawali we wspólnocie Apostołów I męczenników, we wspólnocie całego kosmosu, w jedności z samym Jezusem Chrystusem” (por. Łk22, 4!) (..) „Zwyczaj klękania nie pochodzi z jakiejś bliżej nieokreślonej

kultury - pochodzi z Biblii i biblijnego spotkania Boga.. (Duch Liturgii, str. 164-I 73).
Kongregacja Kultu Bożego w osobie arcybiskupa JE Malcolma Ranjithema i inni dostojnicy watykańscy w odpowiedzi na pytania dlaczego papież Benedykt XVI podaje Komunię Świętą wyłącznie na klęcząco i do ust odpowiedzieli, że jest to normą ciągle obowiązująca w Kościele i że taka forma udzielania Komunii Swiętej „jaśniej wyraża prawdę o realnej obecności Chrystusa w sakramencie ołtarza, pogłębia pobożność i poczucie świętości tajemnicy”. (,„idziemy”Nr27; 6 y112008 r.). Stąd trudno się dziwić, że Ojciec Św. Benedykt XVI mówi do każdego z nas: „Proszę wszystkich o odważne i zdecydowane okazywanie swej wiary w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii”

mój chomik
07-01-2011 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
Merkaba a może by tak coś od siebie miast wklejać jakies gotowce? Jak wklejasz taki flood, to nawet nie wiem , jaki jest twój stosunek do niego. Czy popierasz treści tam przekazywane, czy może negujesz?
merkaba napisał(a):Wielki obrończa czci do Najświętszego Sakramentu śp. Ojciec Mirosław Drozdek, kustosz Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanym powiedział:
No dobrze, tylko co z tego że powiedział? Do kogo owe zdanie wygłosił, w jakim aspekcie? I co z tego wynika?
Ja też mam wielką cześć do NS i też sporo mówię. I większość tutejszych userów. I co?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-01-2011 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
merkaba napisał(a):Wiele pokoleń ukazuje, że do Najświętszego Sakramentu idzie się na kolanach i trwa się na kolanach
Trochę trudno jest dyskutować z kimś, kto nie zabiera głosu w sprawie, tylko cytuje słowa, do których się nijak nie odnosi.
Jeżeli już coś tam wydukałeś w sprawie klęczków to muszę ci merkaba powiedzieć, że znam z osobistych wrażeń sytuację, gdzie na klęczkach dokonuje się długiej drogi. Jest ona niezbyt ciekawa, bo idzie się klęcząc przez dość długi odcinek po betonie/asfalcie wokół bazyliki w Fatimie. Droga wiedzie od Nowej Bazyli do starej tzw, SZLAKIEM POKUTNYM.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
07-01-2011 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #19
 
mój ostatni wujek był pod wrażeniem jak był na pasterce to jeden chłopak ukląkł prosto w roztopiony śnieg i tak przyjął komunie

http://www.youtube.com/watch?v=W_0HgK4gscc

mój chomik
07-01-2011 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #20
 
merkaba daj spokój, szkoda czasu na bezsensowną polemikę z nimi..
07-01-2011 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
merkaba napisał(a):mój ostatni wujek był pod wrażeniem jak był na pasterce to jeden chłopak ukląkł prosto w roztopiony śnieg i tak przyjął komunie

http://www.youtube.com/watch?v=W_0HgK4gscc

No i Bóg mu za to okaże swe miłosierdzie - dobrze uczynił.....ale inni,niby co, do piekła.....?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-01-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
merkaba napisał(a):merkaba daj spokój, szkoda czasu na bezsensowną polemikę z nimi..
Tzn z kim? I o jakiej polemice piszesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-01-2011 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Shou napisał(a):merkaba daj spokój
etc.
Wiesz Shou, czasami to cię nie rozumiem, a teraz to zwłaszcza. Dlaczego rozpalasz ogień nieprzyjaźni wobec eserów? Jesteś albo mało myślącym człowiekiem albo coś z tobą nie tak! Markaba - chyba sam przyzna - w ogóle nie myśli tak, jak ty, tzn.:
Shou napisał(a):szkoda czasu na bezsensowną polemikę z nimi
Dlaczego myślisz za niego, przecież ma swój rozum i język, żeby wyrażać swoje własne zdanie???

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-01-2011 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nicol@ napisał(a):Dlaczego myślisz za niego

Ja za niego nie myślę, ja mu jedynie coś sugeruję.

Cytat:Jesteś albo mało myślącym człowiekiem albo coś z tobą nie tak!

. . . :rulez:
08-01-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Albo powrót do tematu Eucharystii, albo kłódka jak w poprzednich tematach. Jak będziecie rozwalać każdy wątek, to wkrótce dzięki Wam nigdzie nie będzie się dało dyskutować, bo wszystko skończy zakłódkowane. Tak więc wybierajcie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-01-2011 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #26
 
eucharystia albo zdrowie Duży uśmiech

zakłudkujesz wszystkie tematy i tym sposobem zabijesz forum

mój chomik
09-01-2011 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
merkaba napisał(a):zakłudkujesz wszystkie tematy i tym sposobem zabijesz forum

Względnie polecą ostrzeżenia za rozwalanie tematów i nie będzie potrzeba zakładania kłódek.
Tematy są do dyskusji a użytkownicy też mają obowiązek dostosować się do zaleceń obsługi.
Jeśli więc chcemy rozmawiać poważnie to proszę o trzymanie się zaleceń obsługi.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-01-2011 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
T-32S, mnie się wydaje, że małe dygresje mogą i nawet powinny się zdarzać wśród dyskutantów. Przecież nic takiego się nie stało i nie wiem, dlaczego omyk "wybuchła"?
Ja podpowiedziałam tylko Shou, żeby nie mówił za merkabę, którego Bóg przecież obdarzył umiejętnością pisania/mówienia, wyrażania swoich poglądów. I to była tylko mała .podpowiedź-dygresja. Mamy z Shou wyjaśnioną sprawę i, jeżeli była jakaś polemika (której ja osobiście się nie dopatruję) to tym chyba lepiej. Dlatego słowa Shou:

"merkaba daj spokój, szkoda czasu na bezsensowną polemikę z nimi." są dla niektórych częścią dyskusji. Jeżeli już, to doczepiłabym się słowa "z nimi" - dlaczego pisane jest z małej litery? Może być obrazą dla nas-pozostałych userów.
Merkaba, bardzo mnie ciekawi, co czujesz, kiedy mówisz słowa:
"eucharystia albo zdrowie
zakłudkujesz wszystkie tematy i tym sposobem zabijesz forum"

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-01-2011 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
merkaba napisał(a):eucharystia albo zdrowie Duży uśmiech

To Eucharystia i spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej dają nam zdrowie duchowe, a czasem i fizyczne, a nie klęczenie......

J 6:53 BT
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-01-2011 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Nicol@ napisał(a):T-32S, mnie się wydaje, że małe dygresje mogą i nawet powinny się zdarzać wśród dyskutantów. Przecież nic takiego się nie stało i nie wiem, dlaczego omyk "wybuchła"?

Ja tylko przedstawiłem w swoim poście możliwościową ewentualność. :mrgreen:
Czyli nie trzeba zamykac tematów a można wlepić ostrzeżenie - jesli nie będzie ustosunkowania do zaleceń obsługi. Niemożliwościowe bowiem jest negatywne zachowanie na forum wbrew regulaminowi a szczególnie brak reakcji na łamanie regulaminu i lekceważenie sobie uwag obsługi, która ma za zadanie utrzymywać porządek. To wszystko. To tylko tak dla świadomości tych, którzy myślą, że obsługa tylko może temat zablokować. Ja pokazuję tez inne rozwiązanie. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-01-2011 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów