Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
>>>>>>Młode małżeństwa<<<<<
Autor Wiadomość
AlMuDeNa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #1
>>>>>>Młode małżeństwa<<<<<
Po święceniach kapłani mają przez rok lub dwa lata studium (czy jak to się tam nazywa), a czy młode małżeństwa mogą na liczyć na coś podobnego (oczywiście z uwzględnieniem ich powołania)? Bo sam kurs przedmałżeński nie wystarczy. W jakiej formie miałoby to być i jaka tematyka? A może Ktoś z Was ma już podobne doświadczenie? Pozdrawiam

http://www.poslanie.torun.pl

"POS?ANIE" - "Id?cie na ca?y ?wiat i g?o?cie Ewangeli?! (Mk16,15)
03-12-2007 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
nie ma formalnego wymogu prowadzenia studium
natomiast ci, którzy chcą, na pewno mogą chodzić do ośrodkó gdzie istnieje duszpasterstwo związków małżenskich, np. w Warszawie na Skaryszewskiej
pozdrawiam

by?am ale si? zmy?am
03-12-2007 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AlMuDeNa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja wiem, że nie ma takiego wymogu. Chciałem podać taki przykład. Interesuje mnie jedynie, czy byłoby zainteresowanie taką formacją (nieważne czy to miałby być kurs, grupa modlitewna, czy grupa wsparcia . Ogromna większość młodych małżeństw pojawi się w Kościele dopiero na chrzcie swojego dziecka, a później na I Komunii. A gdzie takie ośrodki są? Przykłady????

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 08:07 ]
Nie doczytałem. Jest Skaryszewska w Warszawie. Może coś więcej na ten temat? (może mają www?)

http://www.poslanie.torun.pl

"POS?ANIE" - "Id?cie na ca?y ?wiat i g?o?cie Ewangeli?! (Mk16,15)
03-12-2007 09:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
W każdej diecezji, przy różnych parafiach istnieją "Wspólnoty Rodzin" - stała formacja, rekolekcje, przygotowanie do czrześcijańskiego życia w rodzinie.
Wystarczy, że popytasz w swojej parafii i napewno dadzą Ci namiary, kontakt do moderatorów.
Albo poszukaj n mecie, wiele jest stron tych wspólnot.
03-12-2007 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów