Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smutny Rasta
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Co do uznania ze religię to podałam powód.... "Jest bardzo zróżnicowany, (różnice ideologiczne), przez co nie można go nazwać ruchem religijnym. " O nie nie tylko nie mają niczego zdefiniowanego, oni tak na prawdę mogą wierzyć w co chcą byle był jakiś Bóg (Jah) i pacyfizm.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-12-2007 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Księże Marku myślę, że podobnie jak Ty uważają przedstawiciele innych religii - buddysta nie będzie chciał zatrzymywać oświecenia dla siebie, mułmanin będzię chciał nam zaszczepić wiarę w Allaha. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jak ma się to Sitz mit Leben do szerzenia katolicyzmu w Polsce? Przecież był obcy kulturowo dla ludności zamieszkującej te ziemie. Rozumiem argument o szerzeniu szczęścia, ale tym samym muszę zaakceptować prawo innych religii do misjonarstwa.

Mam pytanie odnośnie symboliki Babilonu w rastafarianizmie - czy to prawda, że według tej wiary Babilonem jest kościół katolicki??

i drugie:

Jaki jest stosunek rastafarian do Hajle Selasje?
05-12-2007 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
1. Symbolika Babilonu - miejsce złą, opisywane w Apokalipsie Św. Jana. Interpretacje są dosyć różnorodne.. Wielu Rasta uważa, że Kościół jest zły, ale zazwyczaj odróżniają babilon on Watykanu ( aczkolwiek ten drugi jest dosyć blisko ). W babylonie rządzi pieniądz, ludzie myślą tylko o tym jak wspiąć się wyżej, mieć więcej władzy, kierować innymi.. Niestety taka jest opinia o Watykanie < mam świadomość, że nie wszyscy biskupi etc. są tacy, ale pewnie też nie każdy muzułmanin jest terrorystą :wink: a opinia jest dosyć nieprzychylna >
Opozycją do Babilonu jest Syjon, czyli raj. " Hoooly mount Zion- Jah sitteh in mount Zion, and rules all creation Uśmiech "

2. Haile Selassie I - korespondowałem mailownie z ludźmi z Shashamane ( miasta Rastararian w Etiopii ) i oni uznają boskość Cesarza, uważają go za kolejne wcielenie Jah ( jak zresztą Jezusa -> Yeshuah Ha Mashiah ) Myślę, że jest to pewna ikona.. Pokazał czarnym ile są naprawdę warci, walczył o ich prawa, był szanowany na świecie. Zadbał o rozwój Etiopii, zakładał szkoły, dbał o edukację. Dał część swych ziem osobom, które chciały "wrócić" do Afryki.Cały ruch wywodzi się od Jego imienia :roll: Haile Selassie I Ras Tafari

PS Katolicyzm miał ponad 2000 lat na ukształtowanie, rasta mieli 70 lat Duży uśmiech Oby nie czekały nas krucjaty :mrgreen: Palenie tych co nie mają dreadów :jupi: :jupi:

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 01:21 ]
"Nie możesz juz zmienić swojego postu. Post można zmieniać przez 20 minut, Od momentu jego wysłania."

Prosiłbym szanownego admina o sklejenie tych postów :

PS. Zapraszam na http://www.rrr.com.pl/forum/ gdzie można śmiało zadawać pytania osobom nieco bardziej obeznanym w temacie :roll: W przypadku skasowania linku ( że niby reklamowanie [-X ) zapraszam na gg : 6467449 mogę podać link :wink:
Są tam tematy typu : Czym jest dla was Babilon (10 stron) Boskość Haile Selassie (3 strony)
Rasta a chrześcijaństwo/watykan Duży uśmiech
Mam nadzieję, że post nie zostanie usunięty -> moim jedeynym celem jest zaproszenie na forum osób mogących mieć ciekawe poglądy i ożywienie dysputy.

Jah Bless
06-12-2007 00:20
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
RasTasslehoff napisał(a):Palenie tych co nie mają dreadów
Może raczej "palenie z tymi..." Język

Kluczem jest fakt, że (zapewne) nie jesteś czarny, więc twoja wiara w to co zakłada rasta jest irracjonalna. Do zjarania się nie potrzeba ideologii... :wink:
W pewnym sensie pokrywa się to ze słowami ks. Marka, ale w gruncie rzeczy, gdyby istniało "białe" rasta nie widziałbym przeszkód.

Tak BTW to Babilonu szukałbym raczej do niedawna w Moskwie, a obecnie np. w Korei czy Libii. Co Ty na to?

Założenia rasta są dobre - najbardziej jednoczy wspólny wróg - w tym przypadku Babilon, jak się rozszerzy na inne kolory, to widzę niezłą przyszłość. Te konopne sakramenty też mogą wpłynąć na popularność religii.
06-12-2007 11:00
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
RasTasslehoff napisał(a):Katolicyzm miał ponad 2000 lat na ukształtowanie
No cóż nie do końca. Od śmierci Jezusa do dziś nic się nie zmieniło. To Jezus wszystko ukształtował. Miał na to kilka lat.

Co do rasta. Nie uważam ich ani za sektę, ani za religię. Po prostu ruch młodych ludzi, który jak powiedział zacytowany wcześniej przeze mnie ksiądz ie są szkodliwi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
06-12-2007 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Hmm, niech każdy sądzi jak uważa -> dla mnie jest to wiara. I myślę, że nie musze byc czarny, żeby być rasta.. Sam Selassie powiedział, że : "Póki filozofia, która wywyższa jedną rasę, a inną poniża, nie zostanie ostatecznie i permanentnie skompromitowana i opuszczona, póki nie będzie już obywateli pierwszej czy drugiej kategorii jakiejkolwiek narodowości, kiedy kolor skóry człowieka nie będzie miał większego znaczenia niźli kolor jego oczu i kiedy podstawowe prawa człowieka będą jednakowo gwarantowane dla wszystkich bez względu na rasę; dopóki ten dzień nie nastąpi, marzenie o światowym pokoju i światowym poczuciu obywatelstwa oraz o rządach światowej moralności nie pozostanie niczym więcej jak krótkotrwałą ułudą, tropioną, ale nigdy nie osiągniętą." :jupi: Możemy być fioletowi i stać się rasta :roll: A z sympatycznym Ludem Afryki miałem okazję korespondować i bardzo się cieszyli że ich wiara rozprzestrzenia się.. Może kiedyś to była jedynie wiara czarnych, ja mam nadzieję, że kiedyś będzie wiarą wszystkich :diabelek: Tak jak katolicyzm był kiedyś wiarą Żydów.. Ciekawe czy śniło się im kiedyś jaką potęgą polityczną na świecie będzie Watykan.

A jeżeli chodzi o ewolucje religii... Jezus dał fundamenty, człowiek zrobił reszte.. Nie wiem czy zależało mu na paleniu czarownic :roll: to był wytwór człowieka raczej
08-12-2007 04:03
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
RasTasslehoff napisał(a):I myślę, że nie musze byc czarny, żeby być rasta..
to to ja wiem Oczko I nawet lepiej, że Rasta a nie jakiś sekciarz :mrgreen:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-12-2007 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
RasTasslehoff napisał:
Cytat:A jeżeli chodzi o ewolucje religii... Jezus dał fundamenty, człowiek zrobił reszte.. Nie wiem czy zależało mu na paleniu czarownic - to był wytwór człowieka raczej.

Rzeczywiście,że palenie czarownic to wymysł ludzki. Chrystus mówił bowiem o miłości względem nieprzyjaciół i nie przyszedł,aby karać grzeszników, lecz aby ich zbawić. Cierpiał za wszystkich począwszy od zwykłych grzeszników aż po heretyków,prześladowców chrześcijan i Kościoła a nawet za pogańskich Rzymian. Warto zwrócić uwagę na to jak długo ziemię okrywała ciemność. Ta ciemność zakrywająca na wiele godzin słońce to było wszelkie zło świata. Jednak mocno Chrystus podkreślał też,aby trwać w Jego nauce. Przykazania miłości Boga i bliźniego są doskonałym streszczeniem całej Tory.

A żeby być przyjacielem Afrykańczyków to wcale nie trzeba być Rasta,po prostu wystarczy być chrześcijaninem. Chrześcijaństwo to religia miłości i pokoju, a nie wojny. A mowa w nim jedynie o walce wewnętrznej ze złem w samym sobie.Chrześcijaństwo nie popiera wojen,przemocy i wywyższania się ponad innych.To człowiek wypacza chrześcijaństwo. I niech mówią na mnie pacyfista,bo się tym określeniem nie martwię. Chrześcijaństwo bowiem zabrania toczenia wojen i stosowania przemocy.Nakazuje zaś wybaczać i służyć. Tak więc żadna wojna nie może być usprawiedliwiona.
08-12-2007 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
nieania napisał(a):Grupa ludzi, którzy noszą tzw. galabije czyli długie, szerokie okrycia podobne do arabskich w barwach zielonej, żółtej i czerwonej (barwy narodowe Etiopii). Charakterystyczną cechą ich wyglądu są "dredy" - zmechacone "rurki" nie rozwiązywane i nie myte przez dłuższy czas, wystające spod wielkich, wykonywanych ręcznie, wełnianych czapeczek w kolorze czarno-czerwono-zielono-złotym (czerwień symbolizuje krew męczenników w historii Jamajki, czerń to kolor skóry Afrykańczyków, zieleń przedstawia wegetację roślin i nadzieję zwycięstwa nad uciskiem, a złoty jest kolorem flagi jamajskiej). Taki jest, a przynajmniej powinien być wygląd zewnętrzny porządnego rastafarianina...
- Dready nie mają nic wspólnego z niemyciem. To raz. Poza tym nie jest wymogiem dla rasta by nosił dready.
- Galabije nosi jeden z domów Rastafari. Mianowicie Bobo Ashanti – Najbardziej ortodoksyjna i najbardziej przestrzegająca praw starego testamentu grupa rastamanów.
- Berety, jak berety, nosi kto chcę, tak jak mu wygodnie.
- Znaczenie kolorów jakie tu przedstawiłaś jest błędne…

nieania napisał(a):Taki jest, a przynajmniej powinien być wygląd zewnętrzny porządnego rastafarianina...
To tak jakbym powiedział, że porządny katolik musi nosić sutannę, być obwieszony krzyżami i żegnać się co pięć minut Oczko

nieania napisał(a):No cóż ruch rastafarian (ok miliona ludzi na całym świecie, a ponad 60% Jamajczyków) nie ma charakteru,który byłby jednoznaczny. Jest bardzo zróżnicowany, (różnice ideologiczne), przez co nie można go nazwać ruchem religijnym.
Przede wszystkim w ideologii rastafarian ważne jest pacyfistyczne (pokojowe) nastawienie do świata, charakterystyczny wygląd oraz specyficzna muzyka – reggae. Ponadto postrzeganie kobiety jako istoty niższej od mężczyzny. (prawda?)
RastafarI jak najbardziej można nazwać ruchem religijnym. Różnice nas nie dzielą, gdyż mimo nich potrafimy spojrzeć w dal i być wspólnotą ponad nimi Uśmiech
Reggae nie jest częścią RastafarI. To ważny nośnik jej przesłania, jednakże nie nierozerwalna część.
Kobieta jest wręcz wywyższana w RastafarI jako matka życia… Wielu rastamanów woła na swe panie „cesarzowe”, „królewny”, etc Uśmiech
Niechlubnym (Moim zdaniem) wyjątkiem jest tu już wspomniana wyżej wspólnota Bobo Ashanti(Chyba jedyny ich dogmat, z którym się nie zgadzam), a wynika to z restrykcyjnego przestrzegania praw starego testamentu, gdzie piszę iż należy unikać krwi, dlatego kobiety podczas menstruacji przebywają w odosobnieniu od mężczyzn.

nieania napisał(a):Najważniejszy pogląd w ich ideologii to przekonanie, że wszyscy ludzie są równi wobec Jaha (Boga), ale dodają, że Jah faworyzuje Czarnych. Nawet w statucie rastafarian wyraźnie zaznaczono, że ruch nie ma żadnych innych celów poza słusznymi celami wszystkich Czarnych ludzi Jamajki i że jest otwarty dla wszystkich Czarnych. Dlatego nie dziw się, że dla większości ludzi rasta=murzyn.
Jah, nie Jah’a Oczko Nie odmienia się.
Jah nie faworyzuje nikogo… Wszyscy jesteśmy dziećmi Boskimi… Rastamani dawniej, u początku tego ruchu byli panafrykanistami, jednak z upływem czasu (Również za sprawą Jego Cesarskiej mości Haile Selassie I (Czyli Ras Tafariego)) zmienili się w ruch głoszący równość wszystkich dzieci Boskich i wznoszący się ponad podziały rasowe.
I nie ma czegoś takiego jak „statut rastafarian” Oczko
nieania napisał(a):Palenie marihuany jest ich rytuałem. Zasadność tego odnajdują w Biblii... (nie mam pojęcia jak można w taki sposób odbierać to co jest w Biblii napisane) Bo wiele fragmentów jest krytycznych co do odurzania się.... m.in. Ef 5:18, 1 P 1:13-16, 4:3, 5:8, Prz 23:3-35, Rz 13:13, 1 Tes 5:5-11
Nie dla każdego to rytuał. Rasta nie musi palić marihuany. To inwidualna sprawa każdego rastamana… Jeżeli jest palona to tylko w celach medytacyjnych.

Polonium napisał(a):Trudno powiedzieć, by rastafarianizm był zaraz sektą. Raczej trzeba by było wniknąć w sposób myślenia czarnoskórych mieszkańców Jamajki. Dla nich jest to napewno zwykła subkultura młodzieżowa i nie było zapewne ich zamierzeniem tworzenie z tego jakiejś religii.Wyrażają raczej więź z Afryką, skąd byli sprowadzeni przez handlarzy niewolnikami.Również muzyka reggae jest dla nich formą wyrażenia tęsknot i łączności z Czarnym Lądem. A flaga nie musi się zaraz wiązać z jakimś voodoo, choć z Afrykańczykami to różnie bywa w tej kwestii.
Tu się mylisz. Rastafari od początku było ruchem duchowym i religijnym. Jak niżej pisano, miał swoich proroków, etc... (Marcus Garvey, Haile Selassie I, Prorok Gad, Książe Emannuel i wielu innych)

CarnivalKing napisał(a):Mam pytanie odnośnie symboliki Babilonu w rastafarianizmie - czy to prawda, że według tej wiary Babilonem jest kościół katolicki??

i drugie:

Jaki jest stosunek rastafarian do Hajle Selasje?
Dlatego wielu rastamanów krytykuje Kościół, ale w żaden sposób nie są wrodzy katolikom.
Ogółem rastamani sceptycznie postrzegają religie zorganizowane.
Posłuże się tu cytatem Haile Selassie I, która jest myślą przewodnią rasta:
"Musimy przestać mylić religię z wiarą. Religia to zbiór zasad, reguł i rytuałów stworzonych przez ludzi, które miały w zamierzeniu pomóc duchowo. Z powodu ludzkiej niedoskonałości religia stała się skorumpowana, polityczna, dzieląca, stała się narzędziem do walki o władze. Wiara to nie teologia albo ideologia. To prosta droga życia, czysta i pierwotna jak dana przez Najwyższego. Wiara to śieć łącząca nas z Najwyższym, z wszechświatem i z sobą nawzajem."

Co do Haile Selassie I - Wielu rastamanów uważa go za kolejne wcielenie Jezusa na ziemi, inni uznają go za proroka słowa Bożego, jednak wszyscy bez wyjątku poważają i szanują tego człowieka Uśmiech

Polonium napisał(a):A żeby być przyjacielem Afrykańczyków to wcale nie trzeba być Rasta,po prostu wystarczy być chrześcijaninem.
Rastaman to chrześcijanin Uśmiech
09-02-2008 18:19
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Khaes napisał:
Cytat:Rastaman to chrześcijanin

Skoro Rastafarianie uważają się za chrześcijan, to nie rozumiem po co chcą tworzyć odrębną religię. Nurt chrześcijaństwa jest jeden. Czy ma sens tworzenie coraz to nowych odgałęzień ? Zresztą po co. Nurt chrześcijaństwa jest jeden. Protestanci i Rastafarianie uważają się za chrześcijan i nie zaprzeczam, że zapatrywanie na pewne sprawy zbliża Rastafarian do głównego nurtu chrześcijańskiego. Nie chcę nikogo z naszych braci protestantów i prawoslawnych szokować czy urazić, ale tylko rzymsko-katolicyzm trzyma się obecnie głównego chrześcijańskiego nurtu.Protestanci,prawosławni czy nowo powstali rastafarianie są albo daleko od tego nurtu, albo blisko.

Khaes napisał:
Cytat:Posłuże się tu cytatem Haile Selassie I, która jest myślą przewodnią rasta:
"Musimy przestać mylić religię z wiarą. Religia to zbiór zasad, reguł i rytuałów stworzonych przez ludzi, które miały w zamierzeniu pomóc duchowo. Z powodu ludzkiej niedoskonałości religia stała się skorumpowana, polityczna, dzieląca, stała się narzędziem do walki o władze. Wiara to nie teologia albo ideologia. To prosta droga życia, czysta i pierwotna jak dana przez Najwyższego.

Oczywiście,że religia i wiara to różne kwestie. Wiarę zawsze uważałem za postawę serca,a religię za ogół praktyk wspierających rozwój tej wiary. To,że politycy się posługują religią by dostać się do władzy to i dla nas katolików jest kontrowersyjne. A niedoskonali to my wszyscy jesteśmy bez względu na wyznanie,bo jesteśmy tylko ludźmi. U nas też się walczy z nadużywaniem religii do niewłaściwych celów lub łączeniem religii z polityką. Np. zabranie politycznych transparentów na ważną religijną uroczystość uchodzi za bałwochwalstwo,czyli błahostką nie jest.
09-02-2008 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Polonium napisał(a):Khaes napisał:
Cytat:Rastaman to chrześcijanin
Skoro Rastafarianie uważają się za chrześcijan, to nie rozumiem po co chcą tworzyć odrębną religię. Nurt chrześcijaństwa jest jeden. Czy ma sens tworzenie coraz to nowych odgałęzień ? Zresztą po co. Nurt chrześcijaństwa jest jeden. Protestanci i Rastafarianie uważają się za chrześcijan i nie zaprzeczam, że zapatrywanie na pewne sprawy zbliża Rastafarian do głównego nurtu chrześcijańskiego. Nie chcę nikogo z naszych braci protestantów i prawoslawnych szokować czy urazić, ale tylko rzymsko-katolicyzm trzyma się obecnie głównego chrześcijańskiego nurtu.Protestanci,prawosławni czy nowo powstali rastafarianie są albo daleko od tego nurtu, albo blisko.
No i tutaj wychodzi na wierzch jedna z (Moich zdaniem) najbardziej widocznych wad katolików... Przeświadczenie, że to właśnie ich droga jest tą najwłaściwszą.
Sam uważam zupełnie inaczej... Jeżeli ktoś podąża do Boga innymi ścieżkami i nie czyni tym nikomu krzywdy, to nikt inny nie ma prawa wtrącać się do jego wiary Oczko

Jak sam powiedziałeś nurt chrześcijaństwa jest jeden...
Więc nie patrz na różnice jakie dzielą katolików, rastamanów, protestantów, czy prawosławian... Patrz na to co nas łączy Uśmiech

Pokój i miłość.
09-02-2008 20:01
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Khaes napisał:
Cytat:Jak sam powiedziałeś nurt chrześcijaństwa jest jeden...
Więc nie patrz na różnice jakie dzielą katolików, rastamanów, protestantów, czy prawosławian... Patrz na to co nas łączy Uśmiech

Pokój i miłość.

O.K. Jedność w różnorodności mogę zaakceptować,bo na tym polega ekumenizm. Nie mamy pretensji do niczyjej wiary,a staramy się wydobyć na światło dzienne dobro,które w każdym z nas jest oraz to wszystko, co nas łączy. Znalazłem kiedyś mądry cytat: "Nie ważne jest to,co nas dzieli,lecz to co nas łączy."

Khaes napisał:
Cytat: No i tutaj wychodzi na wierzch jedna z (Moich zdaniem) najbardziej widocznych wad katolików... Przeświadczenie, że to właśnie ich droga jest tą najwłaściwszą.

Bóg jest Jeden,lecz sposobów poszukiwania wiele. Dlaczego rzymsko-katolicyzm jest najbliższy głównemu nurtowi chrześcijaństwa ? Ponieważ zawiera wszystkie dogmaty i nie odbiega od tego,o czym nauczał Chrystus.Właśnie w tym sensie,co nie znaczy wcale,że nie chcemy jedności. Co prawda,nie pojawia się w Biblii określenie 'Kościół Rzymsko-katolicki' sensu stricte,lecz sam wyraz 'Kościół'. A słowo katolicki oznacza powszechny.

Nie zabraniam jednak nikomu poszukiwania prawdy,bo każdy ma prawo jej szukać.Taka jest nasza natura - poszukująca. I sam powiem: szukajmy tego co nas łączy,czyli faktu że należymy do naszego Stwórcy oraz dobra,pokoju i miłości, bo na tym polega ekumenizm.
09-02-2008 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Khaes, nie przeczę.... to co pisałam, napisałam w oparciu o wiedzę jaką kiedyś posiadłam tylko z ciekawości, czyli wertowania różnych publikacji. Osobiście rastafarian nie znałam. Miałam tylko tę pewność, że sekta być nie mogą.. Dla mnie religią również nie. Poznałam rastafarianina, który jest katolikiem. Gdyby rastafarianizm był religią ten chłopak nie mógł by być jednocześnie katolikiem i rastafarianinem.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
09-02-2008 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #29
 
nieania napisał(a):Khaes, nie przeczę.... to co pisałam, napisałam w oparciu o wiedzę jaką kiedyś posiadłam tylko z ciekawości, czyli wertowania różnych publikacji. Osobiście rastafarian nie znałam. Miałam tylko tę pewność, że sekta być nie mogą.. Dla mnie religią również nie. Poznałam rastafarianina, który jest katolikiem. Gdyby rastafarianizm był religią ten chłopak nie mógł by być jednocześnie katolikiem i rastafarianinem.
Nie można być jednocześnie tym i tym... W takim wypadku chłopak niepoważnie traktuje RastafarI, być może zniżając to zjawisko do subkultury. Oczywiście nic do tego nie mam, jeżeli pasuję mu takie połączenie i takie postrzeganie owego to super - Niech się odnajduję. Ale rastamanem go nie nazwę ani ja, ani jak zapewnę sądzę większość osób ze środowiska... Oczko
09-02-2008 23:16
Odpowiedz cytując ten post
Rastek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
O i ja tak wtrące coś istotnego nieraz spotykam ludzi ,którzy się za rasta uważają ale nie wiedzą kto to jest np. JAH oraz nadmiernie używając tego słowa jednocześnie robiąć wszystko co niezgodne z Rastafari. To też wpływa na zdanie o nas.
Pozdrawiam was Uśmiech
PS: Prosze nie piszcie Rastafarianizm

Jeden Bóg, jeden cel, jedna reggae rodzina
Pochwali si? wiedz? i pomó? http://www.freerice.com
11-09-2008 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów