Ankieta: Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?
tak
nie
nie wiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłość co to własciwie jest?
Autor Wiadomość
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Miłość co to własciwie jest?
Ostatnio zastanowiło mnie jak dużo ludzi jest nieszczęsliwych z miłości nie odwzajemnionej?
Sam niestety jestem przyczyną takiego nieszczęścia i nie jest mi z tym dobrze Smutny
Gdybyscie mogli sie wypowiedzieć jak to jest z wami moze by mi to pomoglo.
07-12-2007 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A TUTAJ bardzo podobny wątek Duży uśmiech może się zjednoczcie ? Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-12-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Justyna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
ciężko jest mówić|pisac o miłosci nieodwzajemnonej..sądze ze kazdy człowiek zakochał sie kiedyś bez wzajemności..jest pare modlitw o ducha miłośći i nie tylko moze sie zacznij modlic to spotkasz na drodze swego życia ta osobe która Cie pokocha z wzajemnoscia.W dzisiejszych czasach żadko kiedy spotykamy prawdziwą miłość różnie to z nia bywa...Pan Bóg ma dla kazdego z nas swój plan..takze niemartw sie predzej czy pozniej zakochasz sie w kims kto odwzajemni Twoje uczucie.Byłam w podobnej sytuacji co Ty..odpusciłam i nawet dobrze bo ta osoba obecnie jest klerykiem i mam swietny z nim kontakt i mam w nim wsparcie.Od drugiej osoby nie mozna a wrecz nie idzie wymusic miłośći.Miłość przychodzi z nienacka.Musisz sie uzbrojic w cierpliwosc

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 12:07 ]
cierpliwość sie popłaca-naprawde.Pozdrawiam i zycze wytrwałośći.Niech Bóg Cie swoja miłości otoczy
25-12-2007 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Oczywiście, zakochanie od pierwszego spojrzenia istnieje., Tyle, że zakochanie to nie milość.
O ile milość jest stanem mistycznym które rozwija sie przy współdzialaniu ludzkiego rozumu i woli, z bożą łaska, to zakochanie jest czymś zupelnie innym. Jest to raczej reakcja "alergiczna" na drugą osobe i należaloby ją rozpatrywać w katgoriach zaburzeń psychicznych Oczko.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
25-12-2007 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak, jak zauważył Kyllyan, należy wyjśc od "teorii" miłości.
Miłośc to nie jest uczucie może niektórzy przeżywają teraz szok ;P
Czemu nie uczucie? Proste: uczucia mijają, są ulotne. Przedstawię to na przykładzie przysięgi małżeńskiej: "i ślubuję ci miłośc..." Nie możemy w tej chwili ślubowac uczucia. Jeśli mi tak facet mówi, to nie mam żadnej pewności, że będzie mnie kochał 'uczuciem'. On powinien kochac postawą . Swojej "drugiej połówce" obiecujemy postawę opieki, serdeczności, przyjaźni, obecności.
Miłośc od pierwszego wejrzenia? Hmm.. Nie... Od pierwszego wejrzenia to może by jakieś zauroczenie, zakochanie. Dopiero później przechodzimy do kolejnej 'fazy', czyli postawy...
Pokręciłam? Oczko
25-12-2007 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wszystko O.K. Karusiu. Kolejność jest właściwa. Słowa weryfikowane są przez czyny.

Kyllyan pisze:
Cytat:to zakochanie jest czymś zupelnie innym. Jest to raczej reakcja "alergiczna" na drugą osobe i należaloby ją rozpatrywać w kategoriach zaburzeń psychicznych

Czemu tak ostro zaraz. Jakich zaburzeń ? Zakochanie autentyczne nie oznacza związku i tego,co ze związkiem się kojarzy, ale jest decyzją wytrwania przy jednej osobie w wierności i czystości (narzeczeństwo). Jeśli okres próbny minie w autentycznej wierności i czystości to potem można myśleć o ślubowaniu miłości na całe życie. Narzeczeństwo to więcej niż przyjaźń, ale niższe jest rangą od małżeństwa. Narzeczeństwo wiąże się z nieformalną przysięgą wierności danej osobie. W przeciwieństwie do małżeństwa obowiązuje w nim czystość tzn. osoby nie zbliżają się do siebie przez ten czas. Mogą to uczynić dopiero po slubie koscielnym.
25-12-2007 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jeżeli piszesz o decyzji to juz nie ma mowy o zakochaniu. Decyzja to akt woli i rozumu, a więc decyzja jest wiązana z miloscią. Natomiast zakochanie to "chemia". nasz móżg pod wpływem ferromonów wydzielanych przez druga osobę zaczyna w zwiekszonej ilości wytwarzać dopaminę, serotoninę i adrenalinę wywołując stan transowy. I tyle. Oczywiście po pewnym czasie ten stan albo mija bez sladu, albo przechodzi w stan przewlekły i wtedy - kiedy juz człowiek jest w stanie rozsądnie mysleć - mozna mowic o poczatku milosci :aniol:

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
26-12-2007 06:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Miłość od pierwszego wejrzenia... hm...a co to takiego??Uważam, że nie ma takiej miłości, bo żeby ktoś się w sobie zakochał to musi minąć jakiś okres czasu od spotkania się wzrokiem do rozpalenia w sobie tego czegoś. Miłość wiąże sie z przyjaźnią a żeby się z kimś zaprzyjaźnić to trzeba z nim przebywać...

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
27-12-2007 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
ja tak jak Mazik uważam, że nie ma miłości od pierwszego wejrzenia..tzn no może nam się ktos wizualnie spodobać od pierwszego wejrzenia ale zeby zakochać? raczej nie Uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
27-12-2007 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jak dla mnie nie istnieje coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia tylko zauroczenie...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
27-12-2007 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Miłość to nie tylko pusty gest, to życie pisane snem to wszystko co piękne jest, Miłość to słowo pomoże Ci przetrzymać okropne dni, gdy czułości zbraknie Ci. :roll2:

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
28-12-2007 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ojjj ksiaze-z-baki jakby tak życie wyglądało to rozwodów by nie było... a niestety są... także to zdanie nie jest chyba do końca prawdziwe...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
29-12-2007 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
ksiaze-z-bajki napisał(a):Miłość to nie tylko pusty gest, to życie pisane snem to wszystko co piękne jest, Miłość to słowo pomoże Ci przetrzymać okropne dni, gdy czułości zbraknie Ci. :roll2:

coz za disco-polowiec ;P

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
29-12-2007 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:Ojjj ksiaze-z-baki jakby tak życie wyglądało to rozwodów by nie było... a niestety są... także to zdanie nie jest chyba do końca prawdziwe...

no rozwodzą sie ci , co przy ołtarzu widza sie pierwszy raz z tak bliska i gdy jest widno Język :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a miłość taka jak w tym tekście jest tylko nikt tego nie umie pokazać wszystkie filmy kończą sie na "żyli długo i szczęśliwie " bo nie wiedza jak miłość pokazać jedynie pokazują ja przez pryzmat seksu a to jest już wypaczeniem miłości .... czyli egoizm
bo dla mnie miłość która zaczyna sie od łóżka to nie miłość Oczko
ostatnio w tv leciał film chłopiec pyta sie dorosłego chłopa " co to znaczy mieć dziewczynę ? " o on na to " to ktoś kogo można dotykać , a wiesz co o seks ? " wiec jak sie takie rzeczy serwuje to potem nie dziwcie sie ze są rozwody ....

Cytat:coz za disco-polowiec ;P

disco polo dla każdego :krzywy: i starego i młodego ;P

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
03-01-2008 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.
4 Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
5 nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
7 Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie,
lub jak wiedza, której zabraknie.
9 Po części bowiem tylko poznajemy,
po części prorokujemy.
10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe.
11 Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.
12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.

TO JEST MILOSC :wink:
Nic dodac nic ujac :mrgreen:

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
03-01-2008 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów