Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna wola - wybór dobra lub zła.
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
pafni napisał(a):Gdzie jest napisane ,że po śmierci dusza idzie w zaświaty?
Nie ma mowy o zaświatach to wymysł nowej ery. Pismo rzecze: jedno życie, potem śmierć a po niej sąd. A jeśli Jezus wzniósł oczy ku niebu, to może to dla nas jakiś drogowskaz, że Bóg urzęduje na niebiesiech właśnie, bo tam ma najlepszy widok na ziemski łez padół człowieczy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2008 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):że Bóg urzęduje na niebiesiech
ale tez nie jest dokładnie powiedziane gdzie są te niebiosa.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-03-2008 08:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Na to pytanie to już nikt nie odpowie. Poprostu Niebiosa są tam, gdzie mieszka nasz Pan i Stwórca. Innej odpowiedzi nie ma.
31-03-2008 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #34
 
ale przeciesz cząstka Pan Bóg jest w każdym z nas
31-03-2008 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Polonium napisał(a):Na to pytanie to już nikt nie odpowie. Poprostu Niebiosa są tam, gdzie mieszka nasz Pan i Stwórca. Innej odpowiedzi nie ma.
to by znaczyło, że niebo jest większe od Boga. W przestrzennym wymiarze to raczej niebo mieszka w Bogu. Chyba, że "mieszka" użyłeś w nnym znaczeniu
31-03-2008 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Przepraszam za drobną pomyłkę. Czasem za szybko myślę. Ale O.K. Niebo nie jest większe od Boga. Bóg jest Stwórcą rzeczy widzialnych (materia) i niewidzialnych (sfery duchowej). Stwórca jest nieskończenie potężny, ale jest też nieskończenie miłosierny. Nie bójmy się zawierzyć siebie i naszego losu. Bo my za bardzo się lękamy, czyli nasza wiara jest nadal mała. Lękamy się stracić wszystko i ten lęk nie pozwala się nam otworzyć w pełni. To zrozumiałe, bo każdy potrzebuje nie tylko trudnych prób, ale i chwil szczęścia, a przyszłości poznać nie możemy.

Wracam do tematu. Gdy mam zły dzień to miewam nieraz myśli o wyborze zła, ale nie mogę im przytaknąć. Zbyt wiele było dobra, by teraz dezerterować. Agresja i przemoc nic mi nie da poza cierpieniem i wyrzutami, więc moim powołaniem jest tylko dobro, czy chcę tego czy nie. Ale nie traktuję tego jako ciężar. Wolę dobro bardziej niż zło. I wbrew wypowiedziom ateistów powiem, że Dekalog i przykazania miłości nie są ciężarem i ograniczeniem, lecz są jak kompas dla podróżnika. I wcale nie uważam się za kogoś "nie na czasie", lecz uważam, że wartości moralne nie tracą nigdy na znaczeniu i czas nie ma władzy nad nimi. Obowiązują one dzisiaj tak samo jak kiedyś i nic nie znaczy wymówka,że "czasy są inne", bo wartości są te same i nie starzeją się.
24-04-2008 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów