Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #1
ślub
„Ten ślub był dziełem Boga”

Był kwiecień 2006r., gdy razem z moją narzeczoną- Anią spotkaliśmy się z pastorem
i rozmawialiśmy na temat ślubu. O tym, że mamy się pobrać jeszcze w tym roku byliśmy oboje przekonani, ale przeszkodą był brak „kasy”. Pastor zapytał ile byśmy chcieli przeznaczyć na urządzenie całej ceremonii i zaproponował pomoc zboru w przygotowaniu przyjęcia. A przede wszystkim przypomniał obietnicę z Biblii: ”Proście a będzie Wam dane”, gdyż wierny jest Bóg i dotrzyma swoich obietnic. A my mamy się modlić i wierzyć ,że spełni się to o co prosimy i tak uczyniliśmy.
Podjęliśmy decyzję, że wyjadę do pracy zagranicę. Obroniłem pracę dyplomową i dwa tygodnie później byłem już w Niemczech. Praca znalazła się praktycznie z dnia na dzień. Były też koszty, które trzeba było ponieść -porzuciłem pracę w zakładach wojskowych, gdzie wcześniej pracowałem, ale co tam chciałem wypełnić wolę Bożą dla mojego życia...Pracowałem 5 miesięcy i zarobiłem tyle, że starczyło na ślub, przyjęcie a ,że Bóg daje nam więcej niż to o co prosimy, dał nam dodatkowo samochód.
Nasz ślub odbył się 9 grudnia 2006 roku, w pomieszczeniach zboru „Betania” w Katowicach (pomimo nacisków ze strony naszych rodzin, aby uroczystość zrobić tradycyjnie w kościele katolickim). Wiedzieliśmy, że skoro Bóg dał nam zaopatrzenie, nie możemy iść na żaden kompromis! Cieszymy się, że taką decyzję podjęliśmy i dziękujemy Jezusowi, że dał nam na to siły!
Rafał(jonasz 33)
To już rok :jupi: :jupi: :jupi:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
12-12-2007 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Bóg pomaga tym , którzy samio chca sobie pomóc.
Powodzenia w życiu !

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
18-01-2008 08:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów