Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ucieczka - Tv Trwam - o muzyce techno!
Autor Wiadomość
iksszatek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Ucieczka - Tv Trwam - o muzyce techno!
Ucieczka cz.1 Ucieczka cz.2 Ucieczka cz.3
Witam wszystkich!Tv trwam ciagle krytykowalo przystanek woodstock ,przyszedl czas na... muzyke techno!

To co zobaczylem ostatnio na youtube ,poprostu mnie to z jednej strony rozsmieszylo ,natomiast z drugiej strony zesmucilo.

Mowa wlasnie o nowym filmiku ,ktory celowo pokazuje "pseudo" minusy muzki techno ,a mysle ze ma wiecej plusow niz minusow.

I jak tutaj nie mowic ze owa pseudo telewizja zamknieta na swiat ,nie jest sekta?Jest to robienie ludziom wody z mozgu.

Zostal pokazany material z imprezy Creamfields ,ktora od pewnego czasu odbywa sie w polsce.Nie jest to fetiwal polski ,takze przybyl z zachodu.Mysle ze byl to wlasnie krok do przodu ,jesli chodzi o polska scene.Taki bilecik na takowa impreze kosztuje dosc sporo ,osoby ktore tam graja sa to osoby dosc wyszukane.Takze nie jest to jak woodstock ,impreza dla wszystkch ,poniewaz na taka impreze przychodza ludzie ktorzy ida sie pobawic poniewaz kochaja techno ,d'n'basse ,czy tez house.Na owej imprezie nie spotkamy tylko elektroniki ,ale glownie elektronike.

Pan Robert Tekieli strasznie u mnie stracil ,poniewaz to co mowi mija sie z prawda i pokazal tylko swoja niewiedze na temat owej kultury i muzyki.Jestem pewien ,ze owa pseudo telewizja mu zaplacila za ten "belkot".

Dodam ,ze ten material pojawil sie na wiekszosci portalach muzyki klubowej ,i byl krytykowany.

Zacznijmy od tego ze Pan Robert Tekieli nie mowi nic sensownego.Otoz ,muzyka techno wedlug niego rozni sie rytmicznoscia. Szczęśliwy Otoz wyrozniamy takie podgatunki jak hard techno ,acid techno ,takze podgatunki roznia sie brzmieniem.Przykladowo w acid techno jak sama nazwa wskazuje ,spotkamy kwasne brzmienia.W takim acid techno jeden kawalek bedzie mial 140 BPM ,natomiast inny 150.

Cytuje inna wypowiedz "uderzenia tej stopy tego bassu" - co to za okreslenie bass!?Tak samo okreslil pewien reprter to! To wlasnie wskazuje na brak wiedzy! Niskie czestotliwosci ,a nie jakis bass.Natomiast stopa ,to nic innego jak kick ,takze sa ta dwa roznorakie pojecia.

Nastepnie zaczyna bredzic cos o niskich i wysokich czestotliwosciach w muzyce szamanskiej.Muzyka szamanska to nic innego jak zapetlone rytmy wybijane na bebnach i tego typu instrumentach.Gdzie tam mozna wyroznic jakies wysokie czestotliwosci i niskie ,czyli ogolnie mowiac pasma?
Dalszy temat jest o egzorcyscie ,tego juz nie bede komentowal Szczęśliwy

Ja muzyki techno ,w prawdziwym znaczeniu tego slowa nie slucham ,kiedys sluchalem jak mialem poczatki z muzyka elektroniczna.Aktualnie Disco ,roznorakie odmiany house ,funky czyli to co pozytywne.Szacunek do techno mam ,bo przez wiele lat byla to muzyka "undergroundowa" ,czyli dla malo kogo dostepna.W polsce imprez z taka muzyka jest malo ,a jesli jest to wlasnie taki festiwal gdzie przyjezdzaja Ci co na prawde kochaja taka muzyke.Co innego jakis zwykly klub ,gdzie wiekszosc osoba nie zwraca uwagi na muzyke ,i glownie idzie dla "zadymy".Nasuwa mi sie pytanie ,dlaczego oni atakuja owa kulture ,pokazujac same minusy ktore mijaja sie z prawda?Oczywiscie musieli pokazac kilka osob ktore juz "odpadly" ,poniewaz mialy za mocno ,badz osoby po ktorych ewidentnie widac ze cos brali.Dlaczego nie pokazali calej reszty dobrze sie bawiacej?Jest to celowy zabieg!
Ten pseudo reporter ,ktory tam chodzil i zadawal te prymitywne i glupie pytania ,mial tak male pojecie o tym wszystkim ze szkoda gadac.Wiecej soba repzentowaly osoby ,ktore sie tam wypowiadaly ,czyli zwykli ludzie ktore przyszli sie pobawic.Jeden nawet rzucil terminem ,drumm and basse ,mowa o gatunku o ktorym nikt z radia maryja i tv trwam nie ma pojecia!
Oczywiscie musieli poruszyc temat narkotykow ,co jest dla mnie smieszne.Na kazdej imprezie ,nawet jazzowej ,gdzie niby to kazdy siedzi popijac kawke i slucha granej muzyki, spotkamy osoby ktore sa po srodkach oduzajacych, a co dopiero na takich imprezach!Z tym ,ze mi takowe osoby nie przeszkadzaja.Dlaczego?Taki przyszedl sie pobawic przy wyszukanej ,malo dostepnej muzyce w polsce ,wezmie cos i sobie tanczy cala noc ,nikomu krzywdy nie robiac.
W owym reportazu wspomnili cos o guru techno.Nie powiedzieli jego pseudonimu artystycznego ,bo wiadomo ze jest to jedno wielkie klamstwo.

Nie chce mi sie dalej tego komentowac ,poniewaz jestem tym az przerazony!Zwykly material z imprezy ,gdzie malo kto zwraca uwage na telebimy z animacjami(a do tego byl poruszany temat ,ze jest to celowy zabieg.... :roll: ) ubarwiony ,ale raczej w ponure kolory i do tego argumentowany "belkotem" ,ktory przecietny sluchacz radio maryja ,badz tv trwam nie zrozumie ,ale zapewne bedzie tak zamkniety ze w to uwierzy ,a co dopiero jesli mialby dopuscic mysli krytyczne na temat tego reportazu.

Organizatorzy powinni wytoczyc sprawe ,bo watpie aby ktos dal tej pseudo telewizji akredytacje !

Zaraszam do dyskusji ,i prosze o nie wypowiadanie sie ograniczonych zwollenikow owej pseudo telewizji ,sluchajacych przyspiewek religijnych.

Przepraszam za pisownie i zdania ,ale pisalem tak na raz Uśmiech
12-12-2007 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
na wstępie zaznaczę że tv trwam nie oglądam
cóż ta telewizja ma coś w sobie, a mianowicie jest to subiektywne odczucie jakiejś osoby...
i tak jest ze wszystkim (techno, Woodstock)
innym faktem jest, że często telewizja publiczna pokazuje tylko pozytywne aspekty różnych spraw
trudno znaleźć coś obiektywnego...

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
13-12-2007 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
W filmie o woodstocku były ewidentne kłamstwa, więc dla mnie TV Trwam nie jest wiarygodna.
13-12-2007 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów