Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dotrzeć do młodzieży?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #76
 
Ewangelizacja nie ma prowadzić jedynie do WY-głoszenia Dobrej Nowiny, ale do jej PRZYJĘCIA przez osobę ewangelizowaną.
Co z tego, że WY-głosisz Ewangelię w pubie/na dyskotece, skoro działasz w miejscu, gdzie Ewangelii się nie traktuje poważnie, gdzie 90% rzeczywistości od Boga nie pochodzi? Skoro młodzi mają się spotykać w małych wspólnotach przy... piwie, to czym ma się różnić owoc twojej ewangelizacji od zwykłej paczki znajomych niezainteresowanych Jezusem? Mają po prostu powiedzieć: "Jezus jest Panem", a potem palić, pić i wciąż żyć w swoim starym imprezowym środowisku, które powoli ich zabija?

Za przyjęciem Ewangelii idzie radykalna zmiana sposobu życia! Ewangelizator nie może dawać do zrozumienia, że lekki i luzacki styl imprezowy jest OK!

Co z tego, że ktoś chętnie cię posłucha, skoro zaraz potem pójdzie po kolejną działkę, a potem do łóżka z nieznajomym...
Czy nie mamy raczej pokazywać młodym, że jesteśmy w stanie tworzyć ALTERNATYWNE środowiska? Pełne ludzi energicznych, ambitnych, dobrze bawiących się i chcących KOCHAĆ, SŁUŻYĆ, szanować?

Jezus przychodził do celników, grzeszników i prostytutek, ale po to, żeby ich wyciągnąć z takiego stanu, żeby dać im możliwość przemiany moralnej. Propozycja tworzenia grup w pubach to w zasadzie propozycja tworzenia nowego Kościoła (lub przynajmniej nowej formy w Kościele) BEZ nawrócenia i bez przemiany moralnej.

Zanim wpadnie się na kolejny świetny pomysł, warto zapytać o zdanie Ducha Świętego...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2009 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
aleksab napisał(a):jasne ze jest http://pjw.org.pl/
Ciekawa strona i inicjatywa tylko życzyć powodzenia. Uśmiech

[ Dodano: Wto 01 Wrz, 2009 08:48 ]
omyk napisał(a):Skoro młodzi mają się spotykać w małych wspólnotach przy... piwie, to czym ma się różnić owoc twojej ewangelizacji od zwykłej paczki znajomych niezainteresowanych Jezusem?
Ja się chce od razu zbyt szybko i za dużo to się nic nie będzie miało.

Jeśli chodzi o te puby ewangelizacyjne z billardem, o których wspomniałem te są bezalkocholowe, jednak nazywają się puby właśnie ze względów marketingowych, bo ta nazwa wywołuje pozytywne konotacje.
Jednak dużo ludzi tam przychodzi. Jest to inicjatywa typu biznes z misją i jest dochodowa. Uśmiech

Jeśli chodzi o dyskoteki to jest to sprawa znacznie bardziej kontrowersyjna. :?:

Ja sam kiedyś prowadziłem dyskoteki, spotkał mnie nawet zaszczyt prowadzenia dyskoteki na studniówce.

Prawadziłem je również na wakacjach w domach wczasowych i te wspominam najmilej.
Z własnego doświadczenia wiem, jak wielki wpływ ma osoba prowodzące dyskotekę na tych, którzy tam przychodzą.
Jest właśnie liderem opinii społecznej dla tej grupy.
Szczególnie jeśli ta osoba jest kontaktowa i nawiązuje z ludźmi również osobiste relacje.
Zatem jest tu ogromne pole do ewangelizacji. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
01-09-2009 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
aleksab napisał(a):a na mszaach jest dość dużo młodziezy Duży uśmiech
No tak ale w Rudzie Śląskiej a nie na wsi!
aleksab napisał(a):msza 1 piatkowe - wysoka frekwencja również xD
U mnie jest 15 osób z księdzem kobiety starsze.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
04-09-2009 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #79
 
duszyczka napisał(a):aleksab napisał/a:
msza 1 piatkowe - wysoka frekwencja również

U mnie jest 15 osób z księdzem kobiety starsze.


oj dzis ta msza była marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta xD
04-09-2009 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
aleksab napisał(a):oj dzis ta msza bla marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta xD
:coo:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-09-2009 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
Rachel napisał(a):aleksab napisał/a:
oj dzis ta msza bla marniutka ale za to oaza nam sie rozrasta

no mało młodzieży po za nami oazowiczami było , ale ważne że nam się chciało iść Uśmiech

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
05-09-2009 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
u nas, jak jest ok. dwudziestu osób z oazy, plus jakieś pięć z zespołu młodzieżowego, czasem więcej jak śpiewają, to tyle samo jest osób zazwyczaj po bierzmowaniu świeżo, lub w trakcie. A to za sprawą genialnych kapłanów, którzy sprawili wiele dobrego.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
05-09-2009 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów