Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uroki miejscowości z których pochodzimy
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Uroki miejscowości z których pochodzimy
Duży uśmiech nO wiec wpadłam na pomysł abysmy pokazali miejscowoci z których pochodzimyOczko


no wiec ja tak szczerze eychowałam sie w 3 miejscach zalicze jeszcze 4


pierwsze to miejscowosc z której pochiodze czyli mała wioska na warmi Januszewo{kliknij} tu mozan powiedziac stawiałam sowje pierwsze krokiOczko Tu mieszkam w weekendy

Kolejną miejscowścia jest tu chodziłam przez 9 lat do szkoły codzieniie oprócz weekendów i wakacji i jakis innych przerw uczyłam sie.


Tu w mieszkam w tygodniu uwazam ze to jedno z piekniejszych miejsc w polsce. Duży uśmiech



Duży uśmiech Iławie[kliknij] susz[kliknij]




No i zostałysiemiany[kliknij]


tu spędzam wiele czasu wielefotek z siemian moza zobaczyć na pomi pb http://www.martac.fbl.pl


apraszam inne osobyOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
15-12-2007 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
No uroki mojej rodzinnej miejscowości oddaje trochę strona parafialna http://www.poryte.4lomza.pl Uroku Wykrotu nie mogę oddać, bo aktualnie nie mam przy sobie albumów ze zdjęciami... Ale może po świętach coś wrzucę... no i urok Myszyńca trochę oddaje trochę galeria parafii http://www.zdzislawmikolajczyk.webpark.pl/galeria.htm (A ks. Zdzisław Mikołajczyk już nie żyje Smutny )

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-12-2007 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
o mojej miejscowości i parafii możecie sobie poczytać tutaj
http://www.fajslawice.boo.pl
taka mała, ale bardzo fajna i ładna miejscowość. Ma swój urok. Niestety na zdjęciach na stronie mało widać, ale lepsze to niż nic Język
21-01-2008 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja nie będę żadnych linków podawać, ale opiszę Wam "moją" wieś, tj. miejsce, gdzie zazwyczaj przebywają moi rodzice.

Głęboczek to taka wioska, w której domy są nieco od siebie oddalone. Nasz całkowicie jest w izolacji, gdyż, skręciwszy z głównej drogi, wjeżdża się w długą aleję, a w oddali widać nasze budynki. Po obu stronach tej alejki są tereny bagienne, porośnięte różnorodną roślinnością. Pasą się tam krowy, z których każda ma swoje imię Uśmiech . I tak jest Biała, Ruda, Kropka, Muuu i inne, których imion nawet nie znam. Dziś do rzeźni został wywieziony byk Goliat :krzywy: Po lewej stronie posadzony jest las, w którym za kilka lub kilkanaście lat będzie można zbierać "własne" grzyby. Na razie drzewka są małe, ale już świetnie się prezentują. Przed domem jest staw z dopływem rzeki Noteć. Można na nim pływać kajakiem lub rowerem wodnym. Podwórko jest duże, biegają po nim kury, które hałasują niesamowicie. A w oborze mieszkają krowy. Są jeszcze dwa pieski. Dawniej był indyk, którego bardzo się bałam, ale jest już zjedzony Duży uśmiech . Posadzony jest także sad i tam latem zrywam owoce. Wokół domu, w którąkolwiek stronę by popatrzeć, wszędzie są łąki. Spacerują po nich krowy, a do miejsca ich wypasu także prowadzi długa aleja, specjalnie do tego celu wyodrębniona z gąszcza zieleni. Tam z kolei już z daleka zachwycają pięknem wysokie drzewa. Widoki w Głęboczku i okolicach są przepiękne.
17-05-2008 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
U nas uroku dodają nam Bory Tucholskie Duży uśmiech
a w okolicy zamki Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-05-2008 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Zielona Góra jest fajna, bo jest zielona :mrgreen: i ciągle albo się schodzi z górki, albo pod górkę wchodzi. Pewnie dlatego nazywa się "zielona" i "góra". Jest położona na iluś tam wzgórzach eeee.... Język
26-01-2009 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Co jest ładne w Lublinie?
- mimo wszystko ładna Starówka, ostatnio trochę ruszyło z remontami, więc coraz mniej mamy się czego wstydzić
- piękne Górki Czechowskie i stary poligon - kto jeszcze nie był tam - mało czasu zostało, bo chcą tam budowac jakiś masowy pierdolnik (akfapark, market hiper czy coś)
- niepowtarzalny klimat miasta "na wzgórzach" - takie niemal San Francisco Uśmiech
- plac Litewski - prawdziwe centrum miasta
- zalew Zemborzycki i las Dąbrowa
- trolejbusy - mamy je tylko my, Gdynia i Tychy
- miasto pięciu uniwersytetów
- słynna Archikatedra
- zamek, baszta i Kaplica Trójcy (kręcono tam m.in. "Ogniem i Mieczem")
- urokliwy ogród botaniczny
- Skansen
- muzeum na Majdanku - które każdy powinien odwiedzić, niezależnie od orientacji politycznej i poglądów
- itd.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-01-2009 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
A unas wszystko jest ładne Duży uśmiech Wszędzie lasy, jeziora, zierzyna Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-01-2009 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Górki Czechowskie niech zostawią w spokoju. Mieszkańcy Lublina korzystają z nich zimą i nie tylko. Niech zbudują hipermarket na terenie po poligonie.
26-01-2009 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Polonium napisał(a):Górki Czechowskie niech zostawią w spokoju. Mieszkańcy Lublina korzystają z nich zimą i nie tylko. Niech zbudują hipermarket na terenie po poligonie.
Powiedz to tym darmozjadom z ratusza. Zresztą oni robią na tym jakieś kanty, bo już kilka przetargów unieważniono. Szkoda Górek, ale.... już chyba wydano na nie wyrok.

Jeśli zas chodzi o minusy Lublina - to jakoś nigdy nie grzeszył dobra władzą samorządową - jak nie POdróżnik Pruszkowski to hiPOkryta Wasilewski.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-01-2009 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Gliwice...
*radiostacja! Duży uśmiech cały świat wie: prowokacja gliwicka 8)
*bardzo ładny rynek, wieczorami centrum życia towarzyskiego
*sukcesywnie odnawiana starówka, jeśli miasto się szarpnie i odnowi wszystko, to będzie bardzo atrakcyjnie
*architektoniczne pozostałości po zamierzchłych czasach Oczko gotycki ratusz z XV wieku
*neogotycka stara poczta miejska (ok. 1905r., właściwie: styl historyzmu w połączeniu z neogotykiem, cokolwiek to pierwsze oznacza Oczko dla mnie po prostu: neogotyk) i katedra (od 1886)
*słynny Haus Oberschlesien (1928)
*cmentarz żydowski (a nawet dwa: http://www.gliwiczanie.pl/Albumy/kirkuty/index1.html)
*pozostałości po murach miasta
*stary kościół Wszystkich Świętych (1520), z parafią powstałą z chwilą powstania miasta Gliwice
*najstarszy kościółek na ziemi gliwickiej: tzw. "mały" Bartłomiej (XIII wiek, legenda mówi, że wybudowali go templariusze 8) )
*latem można skorzystać z kilku kąpielisk, w tym leśne, wśród gliwiczan słynne i odremontowane niedawno
*CH Forum Uśmiech nie uważam go za "market hiper" jak napisał Helmutt, ale jako dobre wykorzystanie przestrzeni w centrum miasta. Jak się okazało - to CH było w tej lokalizacji bardzo potrzebne i dobrze spełnia swoją rolę. Stanęło na miejscu, gdzie długo wcześniej był pusty, straszący plac w centrum miasta.
*Stara huta (1867!!!) -> obecnie pozostanie z niej tylko frontowa ściana budynku dyrekcji (budowanego od 1905), która posłuży za... fragment elewacji nowego Focus Parku, czyli kolejnego, nieco udziwnionego centrum handlowego :roll:
W dodatku położonego tuż obok Forum -> nonsens.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-01-2009 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
U nas - kilkadziesiąt przepięknie odnowionych odrestaurowanych przedwojennych kamienic z początku ubiegłego wieku Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-01-2009 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Zamość :)miasto renesansu ,Perła Północy,Padwa Północy,Miasto Idealne..wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO , odwiedzone przez JP II w 1999 w czerwcu Uśmiech
co mam powiedzieć-jestem regionalną patriotką (i w ogóle to też)więc nie będę skromna co do opisywania mojego miasta... nie wiem czy dało by się je zamknąć w słowach "przepiękne" Uśmiech oczywiście ma swoje wady...ale nie sposób ominąć Starego miasta: Ratusz...jedna z nielicznych w europie Katedr Renesansowych ,Kamieniczki ,Rotunda, Mury i bramy ,Nadszaniec ,Pałac Zamoyskich i wiele wiele innych -cały czas remontowane-powstają nowe deptaki ,ma to być miasto turystyczne w 100%.Oprócz tego liczne miejscowości turystyczne blisko miasta jak Zwierzyniec,- rezerwat pozostałości po tarpanach czyli Koniki Polskie ,Szczebrzeszyn (tak ,ten od chrząszcza ,jest nawet statu łka),Majdan Sopocki (rezerwat rosiczek i wiele wiele innych) ,Susiec i szlak na czartowe pole wraz z szlakiem nad szumy... wiele tego... . zachęcam wszystkich do zwiedzania -niedrogo a ślicznie Uśmiech szczególnie złotą jesienią i wiosnąUśmiech

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 23:33 ]
Helmutt, lubię bardzo Lublin... te Górki Czechowskie ...hymm...sentyment mam do nich Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
27-01-2009 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów